Skocz do zawartości

Super tani, oszczędny i w miarę wydajny komputer...


Recommended Posts

Witam 

 

Planuje złożyć komputerek jak w temacie, oczywiście na częściach używanych, potrzebuje płytę + procesor + grafikę, tak żeby pograć sobie od czasu do czasu na średnich detalach + fxaa w rozdziałce 1680x1050 w przyzwoitym fps >=30.

 

Resztę części już mam z sygnaturki.

 

Wg mojej wiedzy do takich zadań wystarczy i3 2100 + płyta na  h61 + hd7770 lub podobna grafika.

 

 

Proszę o wasze zdanie na ten temat :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował platformę na APU z dodatkową R7 250.

Koszt całego PC oscylowałby w granicach 2500zł, do tego pobór prądu około 250W.

Przykładowy zestaw :

http://www.morele.net/inventory/info/X8k9my/

(co prawda dużo tańszy, ale świeci przykładem że za nieduże pieniądze można mieć nie taką złą wydajność)


Żebyś nie czuł się zawiedziony przy nowych produkcjach. Zdecydowanie szedłbym tutaj mimo wszystko w jakiś CPU serii i5 wraz z GTX 560Ti / 7850. Kwesta tego ile planujesz wydać.

Kolega pisze "super tani i oszczędny". 

Poza tym po co wracać do wysłużonych modeli skoro za mniej więcej takie same pieniądze a nawet mniejsze można dostać świeży zestaw +gwaracnja.

 

//niekompetencja

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Człowieku. W takim budżecie to się składa i5 4460 + R9 280.

 

http://www.techspot.com/review/781-amd-a10-7850k-graphics-performance/page6.html

 

Żeś się popisał ....

Hmmm. Dobra.

Strzelasz warnami na prawo i lewo. To proszę Cię bardzo, pokaż mi zestaw za niecałe 2500zł z i5 i r9 280 na pokładzie.

Link to post
Share on other sites

Nie to nie jest strzelanie na prawo czy lewo. Jest regulamin działu i tyczy się on wszystkich. Złożyłeś bardzo nieopłacalny zestaw (patrz regulamin), nie podałeś argumentacji (patrz regulamin), w poście powyżej zacytowałeś cały post poprzedzający (patrz regulamin)

 

 

 

Koszt całego PC oscylowałby w granicach 2500zł

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oscylacja

Link to post
Share on other sites

Skoro autor chce pograć w średnich w 30+ fps, a zestaw ma być tani to czemu nie APU od AMD ? za 1800zł masz zestaw z 7850k, 8GB szybkiego ramu, obudową, przyzwoitym zasilaczem, standardowym dyskiem 1TB i coolerem jakby chciał procek podkręcić:

http://www.morele.net/inventory/info/FieB3G/

 

Oczywiście, że można tutaj wepchać coś od intela + tanią używana kartę graficzną, pewnie będzie to wszystko bardziej wydajne, ale tutaj masz takie plusy, że są:

+nówki ze sklepu (gwarancja);

+taki zestaw będzie mniej wydajny ale bardziej ekonomiczny;

+również sobie poradzi (gry typu BF4 na medium działają od mocnych 30 klatek w porywach 40 parę)

-mamy mniej wentylatorów, bo odchodzi karta graficzna, więc powinien być i cichszy, ale to tak na marginesie   ;)

 

 

(EW. z całego zestawu warto by było wrzucić inny zasilacz, 500W sie nie przyda)

Edytowane przez Armatorix
Link to post
Share on other sites

Ale po co tak kombinować ...

 

ale tutaj masz takie plusy, że są:

 

i jeden cholernie wielki minus ... co dalej z tą podstawką ? Co dalej z GPU ? Gdzie wydajność tego zestawu ?   W takiej cenie bez problemu można złożyć zestaw z nowych części na i3 4150 + R7 260X. 

 

 

Droga otwarta do Intel i5 / GTX 970

 

pograć sobie od czasu do czasu na średnich detalach + fxaa w rozdziałce 1680x1050 w przyzwoitym fps >=30

 

ogólnie żeby każda działała przyzwoicie w detalach i fps podanych wyżej, również te najnowsze.

 

Nie róbcie jaj .... Po drugie, autor i tak raczej nie ma tutaj takiej gotówki patrząc po jego propozycji więc nie wiem po cholerę tak się prujecie nad tym śmiesznym APU 

Link to post
Share on other sites

Koledzy miało być jak najtaniej, w miarę wydajnie, z używek itp :)

 

Może lepiej podam budżet, nie chcę przeznaczyć więcej niż 600zł za płytę + proc + gpu (resztę sprzętu posiadam)

 

hd7770 można wyrwać w niezłej cenie (do 250zł) i w medium+fxaa nawet w gta V potrafi osiągnąć dobry fps.

 

Tak samo procek i3 2100 (do 200zł) utrzymuje sporo ponad 30fps w tej grze ( z tego co widziałem po filmikach na yt)

 

Płyta na h61 (od 60-100zł) wybór jest niezły.

 

 

 

Jeśli ktoś zna coś lepszego w tych cenach to pisać. 

 

 

Co do Apu to żłożyłbym w tych pieniądzach nowe a8 7650K + płyta, grafika została by zintegrowana, ale niestety wątpie w 30+ fps na medium detalach na tym sprzęcie.

Edytowane przez Maniak_Cpu
Link to post
Share on other sites

 

 

i3 +260x to jest niby ten sam przedział cenowy ? no ciekawe... 

 

 

1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
1 x Intel Core i3-4150 /3.5GHz, 3MB, LGA 1150, BOX/
1 x AsRock H81M-DGS /intel H81, LGA1150/
1 x Zalman ZM-T3 USB3.0 (micro ATX)
1 x Sapphire Radeon R7 260X 2GB DDR5 128bit (1050/6000)
1 x Chieftec GPA-450S S8 450W iArena 80+ 120mm
1 x Crucial 8GB 1600MHz CL11
 

1860 zł

 

 

 

 

hd7770 można wyrwać w niezłej cenie (do 250zł)

 

Przy dopłacie 50 zł masz GTX 560Ti, 100 zł to 7850

 

 

 

Tak samo procek i3 2100 (do 200zł) utrzymuje sporo ponad 30fps w tej grze ( z tego co widziałem po filmikach na yt)

 

Dopłata 150 zł i można szukać procesora serii i5.

 

Ogólnie powiem tak. W pieniądzach które posiadasz obecnie nic lepszego nie złożysz niż i3 oraz 7770 z Twojej propozycji. Warto jednak dołożyć te 200 zł.  

Link to post
Share on other sites
Ogólnie powiem tak. W pieniądzach które posiadasz obecnie nic lepszego nie złożysz niż i3 oraz 7770 z Twojej propozycji. Warto jednak dołożyć te 200 zł.

 

 

Wiem o co chodzi :) za niewiele więcej kasy można mieć lepszy sprzęt, ale ja właśnie chce ten słabszy/oszczędniejszy/tańszy.

 

Obecnie mam i5 2500K@4.5Ghz+r9 290 xfx ale się marnuje, bo jest mało czasu na granie, a medium detale to dla mnie żaden problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...