Skocz do zawartości

Radeon r9 280x wysokie temp


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PoszukiwaczPL,

Recommended Posts

Moj komp:

płyta: MSI Z97-G43
Procesor: Intel core i5 4690k (4.5ghz)
ramy: 2x 8gb 2400
k.graf : MSI radeon r9 280x
Zasilacz: Cooler Master G550M 550W

Otóż ostatnio zanotowałem dość wysokie temp na ów karcie graficznej. Grałem w wot'a i maks temp sięgneła aż 87 stopni.... (maks detale w wocie). Ostatnio czysciłem odbudowe z kurzu itp, przy okazji zmienilem paste na procku, i przeczyscilem chłodzenie.

Czy to nie za duże temp? Jeszcze jakies kilka miesiecy temu grałem w wiedźmina 2 na maks detalach i karta sie o wiele mniej grzała.... Co może być powodem? Temp w spoczynku mniej jak 40 stopni, płyta główna to samo (nawet jeszcze mnniej bo ok 30). Niedawno instalowałem najnowsze sterowniki pod gta V , ale czy to by było powodem?

Prosze o rady co zrobić.

Z góry dzięki za uwage.
PoszukiwaczPL

Edytowane przez PoszukiwaczPL
Link to post
Share on other sites

Obudowa Zalman Z3 plus - wentylatory z przodu, dwa z góry, jeden z tyłu. Co do karty to tyle że ją po prostu z kurzu przedmuchalem jak czyscilem to chłodzenie.

Mam program OCCT - puścić na gpu 3D z takimi ustawieniami jak są? czy coś pozaznaczac dodatkowego.

Zdj OCCT - http://zapodaj.net/a939c276838aa.png.html

Pozostaje jeszcze opcja że moze ten wot zopymalizowany jest niezbyt dobrze i dlatego sie męczy karta... bo tak jak mówie w wiedźminie 2 na ultra szło na 75 ok stopniach. No albo może pasta wyschła... bo ta karte kupiłem uzywaną(rok) z gwarancją na 3 lata.Tylko nie wiem czy dam rade - rozkrecic nie sztuka ale żeby tego nie zepsuć... :P


 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zmieniłem paste termoprzewodząca na karcie i podziałalo - temp w spoczynku spadły o 10 stopni a pod obciąrzeniem nie przekraczają 70 stopni :)

 

Rozumiem że plombę gwarancyjną podgrzałeś suszarka i delikatnie odkleileś np. żyletkę bądź odkręciłeś śrubę kombinerkami w przeciwnym razie gdy zerwałeś plombę możesz mieć problemy z gwarancją.

Link to post
Share on other sites

neo88- zorientowałem sie dokładnie w momencie gdy śrubokrętem przebijałem ów plombę ;) Gwarancji zostało mi niecałe pół roku wiec pozostaje nadzieja iż w owym czasie( oraz po nim) karta sie nie zapsuje :) Co do gwarancji to masz racje tez myśle ze mogli by teraz mieć jakies "ale", chociaz ja tylko zmienilem paste termoprzewodzącą - czy to zabronione? (dodam iz była wyschnięta na wiór). Gdybym coś kombinował z jakimiś elektrycznymi przeróbkami to już prędzej sie spodziewać odmowy ale tak - to przeciez zwykła czynnośc , w sumie zalecana nawet po jakimś okresie - miałem odesłać im karte i powiedzieć ze nie wiem jak odkrecic 4 srubki i i zmienic paste? :P Nie wspomninając juz o czasie jaki by to zajeło (wysyłanie,czekanie itp)

Edytowane przez PoszukiwaczPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...