Skocz do zawartości

Pomoc w rozbudowie komputera


Recommended Posts

Witam, chciałbym troszkę ulepszyć swój sprzęt tylko jest jedno ale, jak najtańszym kosztem :)

 

Moje sprzęciwo to:

PŁYTA GŁÓWNA:       Gigabyte Z68AP-D3   Rev 2.0 

PROCESOR:                2500K OC 4,5 Na offsecie, a na nim Fortis.

KOŚCI RAM:                2x2 GB Good Ram 1333

                                     2x2 GB Samsung 1333

KARTA GRAFICZNA:  MSI R9 280x Gaming 3G

ZASILACZ:                  Corsair HX620w

DYSK:                          WD 1TB

 

Dysk SSD w drodzę, stawiam na Cruciala BX100 120 GB

Gram w Full HD jakby co.

 

Próbowałem kręcić wyżej tego procka, ale na 4,7 (Wtedy już sztywne napięcie i wyłączałem oszczędzanie energii) Jak włączałem OCCT to po kilku sekundach miałem bluescreena.

 

Czyli chyba potencjał ma on do kręcenia, ale może płyta za słaba?

Chciałbym go kręcić ile da radę, myślę że 5 Ghz w pełni by mnie uszczęśliwiło.

 

Czy zmiana kości na 2x4GB 1600 zrobiło by to jakąś różnicę czy to nieopłacalne?

 

Dlatego pytam, co byście mi polecili TANIEGO ale coś co by mu dało kopa.

Edytowane przez DworaczeQ
Link to post
Share on other sites

Na tej płycie 5.0Ghz to raczej niemożliwe. Pozostań na 4.5Ghz bo to i tak wystarczająco dużo jak na dzisiejsze gry. 

Tutaj proponowałbym jedynie Dysk SSD dla systemu, bo po zmianie jakiegokolwiek innego podzespołu, znacznego kopa nie zanotujesz. 

Z dysków SSD polecił bym 850 PRO lub Plextor M6s. Jednak jeżeli chcesz coś tańszego to Crucial MX 100, lub Samsung 850/840 EVO. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym go kręcić ile da radę, myślę że 5 Ghz w pełni by mnie uszczęśliwiło.

 

Takie zabiegi w tym przypadku będą dość ryzykowne. 

 

 

 

Dlatego pytam, co byście mi polecili TANIEGO ale coś co by mu dało kopa.

 

Brakuje Ci wydajności w grach czy komfortu użytkowania. SSD załatwia to drugie. Jeżeli chodzi o wydajność to bawiłbym się tylko w zamianę GPU na coś rzędu GTX 970 / GTX 780.  

Link to post
Share on other sites

Z tego co mówicie to wszystko jest ok? Tylko grafa nie domaga?

 

Jeszcze jedno pytanko, na tej płycie to na pewno nie wycisnę więcej, więc co sądzicie o tej płycie do OC na 5 Ghz

http://pl.msi.com/product/mb/Z77AGD55.html#hero-overview

 

Jeżeli macie lepsze propozycję to słucham bardzo :)

 

I co sądzicie o zmianie tych kości, jest sens wymienić? Czy lepiej zostawić tak jak są?

Edytowane przez DworaczeQ
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze jedno pytanko, na tej płycie to na pewno nie wycisnę więcej, więc co sądzicie o tej płycie do OC na 5 Ghz

 

Płyta to nie wszystko. Dużo zależy też od samego procesora. Wydawanie kasy na mocną płytę pod 1155 nie ma najmniejszego sensu.

 

 

 

Tylko grafa nie domaga?

 

Ja tego nie powiedziałem. Wg mnie R9 280X to bardzo wydajna karta graficzna na dziś dzień. Jeżeli brakuje Ci wydajności w grach, to jej wymiana na R9 290 / GTX 970 / R9 290X przyniesie Ci widoczny wzrost fpsów

 

 

 

I co sądzicie o zmianie tych kości, jest sens wymienić? Czy lepiej zostawić tak jak są?

 

Zostaw tak jak jest. Z drugiej strony, jeżeli dobrze byś je sprzedał to przy niewielkiej dopłacie masz pamięci 2133 (pod Z68) MHz które trochę wniosą względem 1333 MHz.  

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Płyta to nie wszystko. Dużo zależy też od samego procesora. Wydawanie kasy na mocną płytę pod 1155 nie ma najmniejszego sensu.

 

 

 

 

Ja tego nie powiedziałem. Wg mnie R9 280X to bardzo wydajna karta graficzna na dziś dzień. Jeżeli brakuje Ci wydajności w grach, to jej wymiana na R9 290 / GTX 970 / R9 290X przyniesie Ci widoczny wzrost fpsów

 

 

 

 

Zostaw tak jak jest. Z drugiej strony, jeżeli dobrze byś je sprzedał to przy niewielkiej dopłacie masz pamięci 2133 (pod Z68) MHz które trochę wniosą względem 1333 MHz.  

 

Kurcze, miałem nadzieje że sprzedam swoją płytę wraz z procesorem G530 i coś bym dołożył to bym kupił tą MSI i na niej by to lepiej podkręcił.

 

Co do procesora to jak ustawiłem na offsecie to maks napięcie jakie ma pod obciążeniem w OCCT to 1.36 v

Także nie wiem czy ma potencjał czy nie, ale podobno większość tak się kręci, czytałem gdzieś że płyta robi różnicę, mianowicie gość pisał że na jednej płycie miał 1.38v na 4,5 a na innej z tym samym procem już 1,28 właśnie, mogłem trochę przesadzić ale coś takiego pisał, że dużo niższe napięcie potrzebował na innej pewnie lepszej płycie.

 

Grafiki jakie polecasz to dość kosztowny zabieg, jak już coś to swoją pewnie za maks 700 zł bym sprzedał a taki r9 290 referent to ok tysiąc, ale referenta nie chce, słyszałem jak to chodzi, a niereferent to jakieś 1200 zł Gtx 970 Chyba nawet droższy i słyszałem że ma upośledzone 0,5 GB pamięci, więc jedyne co mi zostaje to robić CF ze swojej, ale to taki sam kost praktycznie co niereferent 290(x) i druga rzecz że zasilacz nie da rady.

 

Nawet jakbym się zdecydował na CF to znowu płyta do wymiany bo miałaby 8x 4x także tu jest pies pogrzebany, najlepiej by było wymienić wszystko ale nie płacić nic :) (wiem że się tak nie da :P)

 

Co do pamięci to zastanawiałem się, ale czy naprawdę zauważę wzrost FPS-ów czy stabilności ich jak zmienie z 1333 CL 9 Na np. 2133 cl 11 Bo takie udało mi się znaleźć dość tanio,bo wyniosło by mnie to ok stówki (Oczywiście jak sprzedałbym swoje) więc czy koszt jest wymierny z wydajnością jaką zyskam? czy to tylko placebo?

Pomożecie? bo nie wiem co robić :(

Edytowane przez DworaczeQ
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Panowie mam pytanie, ponieważ mam możliwość wymiany mojej płyty na taką :

 

http://pl.msi.com/product/mb/Z68AGD65_B3.html#hero-overview

 

za niewielkie pieniądze, czy podkręcę na niej bardziej procesor, oraz czy to w ogóle się opłaca, tak wiem zamieniam siekierkę na kijek ale z racji tego że mam kartę od MSI to może by to lepiej działało (Przynajmniej bym miał komponenty jednej firmy) no i Live Update by mi działo

 

Moje pytanie brzmi, czy warto zamienić?

Koszt takiej zamiany to 50 zł

 

Wcześniej chciałem zamienić na MSI Z77 GD-55 Ale ciężko znaleźć w dobrej cenie tę płytę

Edytowane przez DworaczeQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...