Skocz do zawartości

Telefon do 800zł / HTC One M7 allegro


Recommended Posts

Witam.
Mam zamiar kupić telefon, na który mogę przeznaczyć max. 700/800 zł. Telefon głównie będzie używany do gier i przeglądania internetu, więc zależy mi na jak najlepszej płynności. Nie interesuje mnie aparat czy jakość dźwięku, chociaż i to nie może być beznadziejne. Od razu zaznaczam że nie wchodzą w grę żadne chińskie telefony, do polskiego MyPhona tez jestem nastawiony sceptycznie. Co do HTC z tytułu to chciałem zapytać czy ceny oryginalnego telefonu tak spadły czy są to telefony poleasingowe i chińskie podróbki? Oczywiście chodzi mi o wersję M7, którą można kupić już za 700-800 zł. Jeśli to oryginały to czy warto kupić takie HTC czy lepszym wyborem jest np. Motorola Moto G 2gen czy ZenFone 5? Oczywiście prosiłbym o inne propozycje jeśli inne telefony są godne polecenia. Jeśli jednak wybór padnie na ZenFone 5 to czy lepszym wyborem będzie A501CG czy A500KL? Ten pierwszy tylko z 2 rdzeniami, ale na Atomie od Intela z taktowaniem 1,6. Ten drugi 4 rdzeniowy, za to Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2. Nie wiem który będzie lepszy dlatego proszę o pomoc :) Preferuje oczywiście androida, a ekran w jaki miałby być zaopatrzony telefon to najlepiej 4,7-5 cali. I to raczej wszystko z moich wymagań. Oczywiście to, że preferuje Andka nie eliminuje WP z propozycji 

Link to post
Share on other sites

Na androidzie w tej klasie cenowej to jest podium

Zenfone ma słabszą baterie, Motorola aktualizacje prosto od google i czysty android no i dual sim bez lte. G3s jest najbardziej wypośrodkowany. Ma LTE, dobry ekran, dobry aparat i chyba jest z nich najładniejszy

Link to post
Share on other sites

Co byś wybrał na moim miejscu? Wolę posłuchać się kogoś kto ma większą styczność z telefonami, niż ryzykować złym wyborem. Nie patrząc na wygląd bo każdy z nich jest ładny. Czy ZenFone w wersji 2gb ramu (to chyba ten A501CG lub A500CG nie jestem pewien) czy lg g3 s

 

@EDIT niech mi ktos tylko powie czy lepszym procesorem jest 2 rdzeniowy Intel Atom Z2560 o taktowaniu 1,6 czy 4 rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 400 8926 o taktowaniu 1,2

Edytowane przez HelpED
Link to post
Share on other sites

Teraz dokładnie nie pamiętam specyfikacji tych zenfonów

Ciężka sprawa. Asusa bym odrzucił raczej przez baterie bo katuje od rana do nocy

Kusiłaby mnie ta Motorola z racji czystego andka i aktualizacji no ale nie wiem. Co do LG Mam G3 i jestem zadowolony więc też powinien być ok

Link to post
Share on other sites

Jeżeli używanie power banku

nie stanowi problemu, to najlepszym, nowym telefonem będzie ZenFone.

Jeżeli chcesz coś, o bardziej żywotnej baterii, to bierz G3 s.

Jeżeli może być używany, oraz ~11-12GB Ci wystarczy, to najlepszy będzie G2.

 

Z2560 jest zbliżony wydajnościowo do Snapdragon-a 400, jednak ZenFone posiada 2GB RAM-u.

Link to post
Share on other sites

Sam zastanawiam się nad kupnem telefonu i chociaż wcześniej już niemal zdecydowany byłem na SGSIV to właśnie HTC One M7 zmącił ten wybór. Nie wiem dlaczego go odrzuciłeś. Fakt oryginał ok 1000zł z hakiem jak już ktoś wspomniał, ale w zamian  chyba jeden z najsolidniejszych modeli na rynku. Większa rodziałka, większe zagęszczenie pikseli 2 GB RAM, co prawda brak slotów na kartę ale nawet 32 Gb wolnego miejsca to dużo (wiadomo faktycznie zostaje mniej do wykorzystania). Poza tym lepszy procek niż w G3S, lepsza grafika. Może warto dołożyć do tego HTC?

Link to post
Share on other sites

Ja Tobie polecam (w tej kolejności):

- Sony Xperia Z1

- LG G2

 

Tutaj pełen opis dlaczego:

http://forum.benchmark.pl/topic/99739-nasze-telefony-zbi%C3%B3r-opinii/page-6?do=findComment&comment=1823142

 

 

Co do HTC One M7 oraz SGS4 (najpewniej mówimy o wersji: i9505 - tutaj więcej o tym: http://forum.benchmark.pl/topic/174336-galaxy-s4-vs-galaxy-a5/?p=1824749)to są one na Snapdragon 600 - czyli wciąż za słabym procesorze na ekran z FHD.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Nie chce używanego telefonu, co najwyżej taki, który został wzięty w jakiejś sieci jako przedłużenie umowy czy coś w tym stylu i ktoś po prostu nie korzysta więc sprzedaje. Ciężko będzie dorwać lg g2 w takiej cenie, dlatego to raczej odpada. Do nowego htc one nie mam zamiaru dopłacać, ponieważ ustaliłem budżet 800zł. Jakbym miał dokładać to zaszedłbym do najnowszego iPhone'a, bo zawsze 200zł więcej i telefon z lepszymi parametrami :). na Xperie Z1 tak samo 800zł nie wystarczy.

 

@EDIT A co powiecie o Xperia M2 lub Z (bez 1)?


@EDIT Zdecydowałem się na Motorolę MOTO G 2gen. Można zamknąć temat.

Edytowane przez HelpED
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...