Skocz do zawartości

Problem z zasilaczem Chieftec 500


Recommended Posts

Witam

Kupiłem dziś nowy zasilacz nowy prosto ze sklepu Chieftec GPS-500-AB-A 500W wcześniej miałem Chieftec GPS-450AA-101A 450W i żadnych takich problemów nie miałem. Tak więc popodpinałem wszystko jak należy (Płytę, Dysk, Kartę 2 Pin'ami [w starym był 1]) odpaliłem komputer wszystko bez problemu się włącza wchodzę do Windowsa i uruchamiam grę i tu się zaczynają schody.. Gdy pogram w każdą grę czy to BFBC2 lub FIFE 11 po równo 10 min gra się zacina wychodzi do pulpitu. Raz miałem tak jak grałem pokazało żebym zmienił kolory pulpitu bo jest za mała wydajność?! To jakim cudem grałem miesiąc na 450W i nie miałem żadnych takich problemów a tu takie coś na 500?

 

Mój komp to:

GIGABYTE UDP3... AM3

AMD Athlon X4 620 3,25Ghz z L3

4GB Patriot DDR3 1333MHz

GIGABYTE GTX460 1GB OC

SAMSUNG 500GB F3 - [Apropo nie wiem czy to problem czy co ale gdy włączam kompa to na chwile zatrzymuje się wiatrak na procku jest takie wiiii na dysku jak by się rozkręcał po czym się włącza i normalnie jest to "pik". Czy to normalne? ]

Link to post
Share on other sites

Zasilacz możesz iść zareklamować

[Apropo nie wiem czy to problem czy co ale gdy włączam kompa to na chwile zatrzymuje się wiatrak na procku jest takie wiiii na dysku jak by się rozkręcał po czym się włącza i normalnie jest to "pik". Czy to normalne? ]

Ja mam tak samo odkąd mam ten sprzęt to wydaje mi się że to normalne.

 

P.S Dziwie się ze zasilacz 450W wytrzymywał przy takim sprzecie.Najwidocznie tzw. 1 na 100 :P

Link to post
Share on other sites

Jak się okazało po wymianie zasilacza na OCZ StealthXStream 2 500W 80Plus nic się nie zmieniło.. Powodem była źle umieszczona pamięć którą zakupiłem razem z zasilaczem a nie zwróciłem na to uwagi ^^ Teraz pytanie czy dobrze zrobiłem zamieniając na ten zasilacz zamiast tego Chieftec'a A80 CTG500-80p? Zauważyłem OCZ ma tylko 1 wtyczkę Pcie 6'2 a do tego nie ma podłączenia 8 pin do płyty dodatkowe tylko 6 ale nie wiem czy to akurat jest takie ważne jak myślicie ?

 

aha i tam napisałem że miałem Chieftec GPS-500-AB-A 500W a tak naprawdę był to Chieftec'a A80 CTG500-80p :roll:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...