Skocz do zawartości

Radeon R9 290 OC windforce - PODKRĘCANIE


Recommended Posts

U mnie juz 1125mhz bez zmiany napięcia Far Cry 4 zawiesza lub okienka czarne wyskakują czyli artefakty. Z kolei na pamiątkach max to 1370mhz mimo ze Hynixy, lecz pamięci nie mam zamiaru ruszać. Ciekawi mnie jedna rzecz ponoć 1250mhz stock pamięci jest wydajniejsze od 1300mhz bo wtedy karta pracuje na dobrych timingach, pozniej dobre timingi to 1375, 1500mhz

U mnie juz 1125mhz bez zmiany napięcia Far Cry 4 zawiesza lub okienka czarne wyskakują czyli artefakty. Z kolei na pamiątkach max to 1370mhz mimo ze Hynixy, lecz pamięci nie mam zamiaru ruszać. Ciekawi mnie jedna rzecz ponoć 1250mhz stock pamięci jest wydajniejsze od 1300mhz bo wtedy karta pracuje na dobrych timingach, pozniej dobre timingi to 1375, 1500mhz. Ktos moze wie czy to prawda?

Link to post
Share on other sites

 

 

Pewnie masz pamięci z Elpidia,ja ma z Hynix i podkręcenie pamięci do 1600mhz daje przyrost wydajności. Ja swoją maksymalnie wykręciłem na 1260/1620mhz + 200mV w msi afterburner.

 

Masz tą samą kartę jak ja i nie wiesz że sapphire daje pamięci hynix??

 

Pamięci pracują spokojnie na 1500MHz dalej nie próbowałem.

Link to post
Share on other sites

Masz tą samą kartę jak ja i nie wiesz że sapphire daje pamięci hynix??

 

Pamięci pracują spokojnie na 1500MHz dalej nie próbowałem.

Nie wiem bo się tym nie interesowałem,wiem że znajomy nie ma hynix,a taką kartę posiada,więc nie był bym tego taki pewien.

Na ile ustawiłeś core voltage w msi afterburner?

Maksymalnie próbowałem +400mV,dla maksymalnego OC który uzyskałem to +300mV.

Link to post
Share on other sites

 

 

Maksymalnie próbowałem +400mV,dla maksymalnego OC który uzyskałem to +300mV.

 

Czyli core voltage w msi afterburner zaczyna się od +13 a Ty ustawiłeś max czyli core voltage +100 ? czy mniej ?

 

Pytam bo pierwszy raz mam kartę z możliwośćią zmiany napięć i chcę jak najwięcej z karty wydobyć mocy ;)

 
Link to post
Share on other sites

Ustaw w msi + 100 od razu na maksa i zobaczysz ile wyciągniesz OC.(ustaw wentyle podczas prób na 100%)

Żeby uzyskać +200 i więcej trzeba zastosować trick tu masz link do guide jak to zrobić:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18556274

używaj gpu-z żeby mieć oko temp. vramu.

Ja mam blok wodny na karcie więc o temp. się nie martwię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...