Skocz do zawartości

Gta V po chwili lagi


Recommended Posts

Witam,
Mam problem otóż zainstalowałem sobie Gta V i jak gram to po jakichś 1-2min zaczynam mieć dropy fps, wiem że mam leciwą kartę ale problem pojawia się po jakichś 2minutach :P przez te 2minuty mogę przejechać całe miasto wzdłuż i w szerz bez spadku poniżej 35fps a potem jest tragedia. Temperatura procka podczas grania wynosi 42-48 stopni a temperatura podkręconej karty 60 stopni (tylko w tej grze tyle osiągnęła :D zazwyczaj 50 max ) Testowałem na podkręconej jak i niepodkręconej zero rezultatów. 
Jest możliwość że pamięci karty graficznej się przegrzewają? czujnik mam tylko na rdzeniu. Film mam nawet nagrany jak jeżdżę i po 2 minutach jest już 1 drop. Sprzęt taki jak jest w sygnaturce.
Jakieś sugestie ? :P

Edytowane przez lolekw660i
Link to post
Share on other sites

Podobnie jak user wyżej sugeruję dokupić sobie 4GB ramu. Następnie wymiana karty jak najprędzej w miarę możliwości. Potem dysk SSD. Wtedy będziesz miał fajny zestaw :)

 

ps: procesor z odblokowanym mnożnikiem więc chłodzenie boxowe też warto wywalić i zrobić OC na 4,5Ghz ;)

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

O kurcze. Ja mam karte 1.5GB vRAMU i gram na Ultra. Ta gra u mnie zajmuje ponad 10GB pamieci RAM czesciowo przez zrzuty danych z brakujacej pamieci graficznej do pamieci RAM ale gra i tak na nizszych detalach wciaga 8 GB pamieci Ram wiec nie wiem jak da sie w ta gre grac na PCtach z mniejsza niz 6GB pamiecia RAM.

 

GTA V zasysa pamiec RAM jak szalona. Moze u Ciebie zapycha sie RAM przez te dwie minuty i reszta brakujacych danych leci na dysk twarty ktory to jest tysuace razy wolniejszy. A jesli nie masz SSD tylko jakis stary HDD to masz potencjalnego winowajce.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu ale ja na win7 i 4GB ramu w 1440x900 i ustawieniach high z 2GB vramu na hd 7790 i i3 4130 gram w miarę komfortowo w średnio 40-50 fps-ach. Owszem są czasem spadki do 30 ale nie często i ja tego nie odczówam. Po około 15 min gry z frapsem w 3 misji w mieście i ucieczką przed policją po kradzieży auto miałem min.28fps a średnio 43 z chakiem.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim na jakich grasz ustawieniach i w jakiej rozdzielczości i ile vramu masz na karcie??? Ja mam 4GB ramu i gram normalnie. Moim zdaniem nie w ramie jest problem tylko w vramie na gpu.

Gram na ustawieniach najniższych czyli sa to średnie i rozdzielczości 1280x1024, a pamieć karty mam przekroczoną tj 903/512mb :D

Dziś mam urodziny i mam nadzieje że coś uskrobie na kartę graficzną, bo ostatnim razem miałem kupić kartę graficzną to nie kupiłem tylko tatuaż sobie zrobiłem :P 

Podczas grania w Gta mam użycie ramu w 95% może dławi się :P 

Ogólnie dzięki za wszelkie sugestie :P

Link to post
Share on other sites

 

 

GTA V zasysa pamiec RAM jak szalona. Moze u Ciebie zapycha sie RAM przez te dwie minuty i reszta brakujacych danych leci na dysk twarty ktory to jest tysuace razy wolniejszy. A jesli nie masz SSD tylko jakis stary HDD to masz potencjalnego winowajce

 

Prawda, u mnie z właczoną tylko grą, bez dodatkowych programów (czysty system, nie brandowany) całość po godzince grania zabiera 6,5 GB RAM, przy czym vRAM to jakieś 2,5 - 2,8 GB przy ustawieniach Ultra, bez zaawansowanych opcji graficznych.

Co do dysku, to się nie zgodzę. Grę mam na 7-letnim WD Caviar i spadków wydajności nie mam.  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...