Skocz do zawartości

Uzywany iphone 5 16GB czy nowa Lumia 735


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam Iphone 5 i niedawno otrzymałem telefon Lumia 735 od operatora w ramach przedłużenia. Bardzo spodobał mi się Windows Phone ale sam nie wiem, który z telefonów zatrzymać. Iphone ma około 1,5 roku i sprawuje się świetnie ale obawiam się, że kolejne aktualizacje mogą go spowolnić no i nie ma już gwarancji.  Lumia 735 to jest nowy egzemplarz, który w przyszłości będzie miał WP10, bateria działa wyśmienicie. Jak myślicie, który z tych teflonów jest lepszym rozwiązaniem na przynajmniej 2 lata użytkowania.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie Lumia 735 ma większy wyświetlacz i wszystkie aplikacje, których obecnie używam są dostępne w sklepie. Ale.... sam nie wiem, kwestia przyzwyczajenia, które z biegiem czasu odgrywają coraz większą rolę. Jedyną rzeczą jaka w pewnym sensie powstrzymuje mnie przed "zatrzymaniem" iphone-a jest fakt, iż jest to telefon już nie najnowszy. Nie chodzi mi tu o parametry ale o przyszłe wsparcie. Miałem iphone 4 i wiem co się stało po przejściu na IOS7. Mam podobne obawy z iphone 5. Każdy kolejny update może go spowolnić do stopnia nieużywalności jak to miało miejsce w wypadku iphone 4.  Być może panikuję. Nie jestem jakoś przywiązany do konkretnego OS-u dlatego staram się to rozpatrzyć bardziej w kryteriach użytkowych. 

Edytowane przez zykkfryd
Link to post
Share on other sites

Ciężko przewidzieć przyszłość. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że któraś z aktualizacji w końcu "zamuli" iP 5, jednak nic nie jest pewne.

 

Jeżeli przyzwyczaiłeś się do systemu, to czy myślałeś o sprzedaży obu i kupieniu nowszego iPhone-a?

Link to post
Share on other sites

Lumia robi przyzwoite zdjęcia, a propo Iphone to przypomniała mi się patologiczna sytuacja gdy zaktualizowałem 4s swojego do nowszego IOS i uwalił mi się bezpowrotnie moduł bluetooth i WiFi.

Nie dziwię się, że boisz się nowych aktualizacji IOS, bo Apple umywa od tego ręce. Jedna rzecz według mnie przemawiająca na korzyść Iphone w tym zestawieniu to lepsza jakość dźwięku na słuchawkach.

Link to post
Share on other sites

Cały czas się zastanawiam, im dłużej tym bardziej nie wiem co robić. Myślałem nawet o tym co zasugerował blaven, czyli sprzedać oba telefony tylko zamiast nowego iphone-a kupic coś innego, jakiegoś Samsunga S5. Sam nie wiem, nie jestem zwolennikiem androida. Chyba muszę sie pobawic jeszcze tą Lumia 735, żeby zobaczyć jak sie sprawdzi w codziennym użytku. Za dużo nawyków z iOS-a również mi nie pomaga w procesie decyzyjnym.

Link to post
Share on other sites

S5 jest świetnym telefonem i z pewnością lepszym od wspomnianej dwójki. Jeżeli przyzwyczaiłeś się do jakiś funkcji, do z pewnością znajdziesz je, lub ich odpowiedniki na Androidzie.

 

Nie znam powodów, dla których Android mógłby Ci się nie spodobać, ale dla pewności możesz przejść się do sklepu/salonu i przetestować. Pamiętaj tylko, że takie telefony mogą mieć testowe, niedopracowane systemy (jak zobaczyłem jak chodzi S6, z jakimś rosyjskim (!) systemem w Złotych Tarasach (Warszawa), to zrozumiałem skąd opinie, że Android laguje).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...