Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuję dobrej myszki - ostatnia zakupiona była oczami - kilka tygodni później poczytałem o tym co kupiłem, teraz robię odwrotnie.

  • Budżet: 150-200 zł
  • Jakiej myszki obecnie używasz: a4tech Blody v8
  • Jaką masz obecnie podkładkę: XGame A4Tech X7-500MP
  • Z jakich wartości DPI korzystasz: 1000 dpi
  • Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: b/d
  • W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): WoT, Lineage
  • Ile przycisków używasz w myszce: aktualnie 3 + rolka
  • Chwyt: palm grip
  • Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
  • Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 14
  • Dlaczego chcesz zmienić mysz: bo to Blody, ślizgacze się odklejają 1 wygięty, gdy nie dotykam myszki wskaźnik sam się porusza
  • Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): nie musi być podświetlana (może być opcja wyłączenia), minimum 1 przycisk pod kciukiem
Edytowane przez maku1980
Link to post
Share on other sites

Polecam SteelSeries Rival Optical Mouse OPT U mi podpasowała właśnie po przejściu z a4techu. Programowalne przyciski, a z opinii wyczytałem, że jest wytrzymała (sam mam ją dopiero 3 m-c więc nie mogę ocenić pod tym względem).

 

P.S. Też używam chwytu palm grip. uważam że jest duża i odpowiednia właśnie żeby jej w ten sposób używać. Prawie cała dłoń spoczywa na myszy. Niektórzy kumple stwierdzili, że jest za duża więc dobrze by było żebyś zaszedł do jakiegoś sklepu w, którym są wystawione (mediamarkt) i sobie pod dłoń dopasował (kupno oczywiście przez internet lub w jakimś tańszym sklepie w porównaniu do cen mediamarktu). 

Edytowane przez Hawkins
Link to post
Share on other sites

@broodeeck ten Logitech g400s ma wbudowaną pamięć czy tylko program który trzeba mieć odpalony aby przyciski były programowalne? Z ciekawości pytam bo gram w L2 na innovie i tam zmiana funkcji klawiszy czy też makra działają tylko jak są odpalane z wbudowanej w mysz pamięci (wszelkie zewnętrzne oprogramowanie jest blokowane przez ichni program ochronny). Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Razer Deathadder 2013 lub Logitech g502

 

Miałem tego bloody co ty i kupilem razera jest za******y do gry w wot'a jaki i lola.

Gdy moj razer padnie wymienie go na tego logitecha g502 w SATURNIE można go zobaczyć jak położysz rękę nna tego g502 to bedziesz wiedzał że to jest TA MYSZ :)

Edytowane przez Hamma
Link to post
Share on other sites

Tego G402 zobaczyłbym najpierw w sklepie, bo kształt nie każdemu podpasuje. IMO prawa strona jest wyprofilowana beznadziejnie, bo ta krawędź uciska serdeczny palec. :P

Zaciekawiles mnie, sprawdze to w domu bo nie pamietam by mnie cos uciskalo. :) To chyba tez zalezy jaka masz dlon, ja mam relatywnie szczuple palce jak na dlon meska.

Link to post
Share on other sites

@up Te myszki wykraczaja ponad budzet.

 

Mozesz jeszcze spojrzec na g402, ktora tez jest niezla opcja w tym budzecie.

 

Nigdzie nie mogę się doszukać jaki to ma czujnik. Wygląda super i jeszcze tyle przycisków programowalnych (wbudowana pamięć na makra). Tylko ten czujnik mnie jeszcze ciekawi.

 

Edit: Nie ważne na 100% jakiś dobry bo wypada w testach lepiej jak Razer Deathadder

Edytowane przez Hawkins
Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o sensor? Ma optyczny sensor Avago Am010, logitech sam modyfikuje znane sensory (np z 3090, zrobil s3095) wiec w tym przypadku pewnie tez tak bylo. Panuje ogolna opinia, zwlaszcza na zagranicznych forach, ze to jest dobry sensor, godny nastepca s3095 ale nie tak dobry jak 3366 czy 3310 (tak wiem Tycha, oraz s3988 ;)). Osobiscie uzywam tej myszy juz kilka miesiecy i z jej wad moge wspomniec o dwoch rzeczach. Po pierwsze to przycisk do zmiany dpi po lewej stronie zdarza mi sie (rzadko ale jednak) wcisnac przypadkiem podczas gry. Jak wystarczy Ci jedno ustawienie to zalecam wylaczyc w opcjach przelaczanie dpi w locie. Druga sprawa to mam wrazenie, ze jest podatny na brud na podkladce, zalecam zatem uzywac podkladki ktora nie "przyciaga brudu" i da sie latwo czyscic. Poza tym to bardzo dobra mysz, troche wieksza od g400 czy g400s ale ja gram na niej claw gripem i jest dla mnie bardzo wygodna.

 

Jak znasz angielski to proponuje przeczytac co nieco tu:

https://geekhack.org/index.php?topic=56240.120


Zaciekawiles mnie, sprawdze to w domu bo nie pamietam by mnie cos uciskalo. :) To chyba tez zalezy jaka masz dlon, ja mam relatywnie szczuple palce jak na dlon meska.

Edit: No i sprawdzilem to o czym Tycha pisal.  Jak wczesniej wspomnialem mam dosyc szczuple palce i dla mnie ta mysz jest wygodna ale faktycznie dla osoby o grubszych palcach moze byc pewien dyskomfort w jej uzytkowaniu. Powinno sie to wziac pod uwage przy kupnie tej myszy.

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...