Skocz do zawartości

Chieftec 500W + GTX 460


Recommended Posts

A tak się podczepię. Planuję zmieniać procesor a za jakiś czas grafikę na GeForce GTX460 768MB. Czy dla GTX460 768 będzie różnica czy będzie Athlon II X4 640 czy Phenom II X4 955?? OC nie jest przewidywane. Czy jednak lepiej wziąć Phenoma??

 

Co do zasilacza Chieftec GPS 500W to ja zakładałem temat i mi doradzono, że spokojnie staczy do Phenom II X4 955 + GTX460 768MB (oba bez OC).

Link to post
Share on other sites

No tak. teraz mam 2-rdzeniowego ale zmienię na 4-rdzeniowego i te co podałem obydwa są 4-rdzeniowe. Różnię się trochę taktowaniem i pamięcią L3. No i oczywiście ceną :) Grafikę dokupię potem bo puki co 8800GT starczy a jak dostanie nowego procka to jeszcze nieco przyspieszy. Ale nie wiem czy jak nie gram w jakichś wypasionych rozdziałkach 1680x1050 czy 1920x1200 i nawet nie ma tego w planie to brać Phenoma czy wystarczy Athlon.

Link to post
Share on other sites

No i teraz jestem zmotany. "Sporo ograniczy" vs "nie ograniczy". Jak mówiłem różnica klatek powyżej tej "płynnej" ilości powiedzmy 35-40 mnie nie interesuje. Chcę poprostu wiedzieć czy zagram w rozdziałce 1920x1080 na max detalach z pełnym AA itp (lub w przypadku bardziej wymagających gier minimalnie mniejszych) w nowe gry...

Link to post
Share on other sites

No tak. teraz mam 2-rdzeniowego ale zmienię na 4-rdzeniowego i te co podałem obydwa są 4-rdzeniowe. Różnię się trochę taktowaniem i pamięcią L3. No i oczywiście ceną :P Grafikę dokupię potem bo puki co 8800GT starczy a jak dostanie nowego procka to jeszcze nieco przyspieszy. Ale nie wiem czy jak nie gram w jakichś wypasionych rozdziałkach 1680x1050 czy 1920x1200 i nawet nie ma tego w planie to brać Phenoma czy wystarczy Athlon.

Pomiędzy dwoma 4-rdzeniowcami różnica będzie wynosiła jakieś 2-5 klatek. W grach wykorzystujących wielordzeniowość obydwa procesory się sprawdzą, zawsze jednak lepiej jest mieć ten mocniejszy. Na pewno żaden z tych dwóch nie ograniczy karty.

Link to post
Share on other sites

Lepiej wziąć PII X4 955BE :roll: Większa pamięć Cache , wydajny , wysoki standartowy zegar, 4 jaja , niskie temperatury nawet po OC, a zasilacz Chieftec 500W starczy z palcem w du***. Swojego czasu miałem Intela i na nim miałem Quada jakiegoś po OC, 6GB Ramu DDR2 , i GTX260 SOC w SLI na Cheiftecu 450W i wszystko śmigało ponad rok ^^ Więc problemu nie będzie... z GTX460... jeśli miałby to być GTX470 to 600W.

Link to post
Share on other sites

To pewnie tego Phenoma 955 wezmę. Ceny poszły w dół trochę. Będzie to z GF 8800GT a za kilka tygodni/miesięcy dopiero GF GTX460, no chyba że coś przestanie mi chodzić na tej 8800GT to wcześniej. 470 nie bo jak pisałem w dużych rozdzielczościach nie gram to szkoda to kupować.

Link to post
Share on other sites

Taak? Zauważ że 470 ma TDP od 260-216 większe o około 10-15W większe

 

No i niemożliwym jest że na 450W zasilaczu który ma ~300-350W na 12V miałeś 2x260...

 

A no i Phenom nie ma większego cache, bo ma tyle samo, jedyna różnica to taka że MA L3, a Athlon nie

Po pierwsze nie musisz wierzyć... ja wiem swoje i wiem co miałem w komputerze... po drugie... (są różne wersje tych zasilaczy) zresztą co ja się będę tłumaczył. Coś niemożliwego jest możliwe dla kogoś kto to sprawdził... osobiście nie wierzyłem że mi ta zasiłka pociągnie ale nie było żadnych problemów ani komplikacji... a nalepki na zasilaczach są o du** rozbić... a odnośnie TDP to ono nie jest dokładnym przelicznikiem na pobieranie WATÓW z zasilacza! To teoretyczna (w rzeczywistości nieosiągalna) moc jaką GPU mógłby pobierać (i oddawać w postaci ciepła). Wartość taką łatwo wyliczyć, jednak nie ma wiele to za wiele wspólnego z rzeczywistością w związku z tym TDP które ma taki GTX260 nie jest w rzeczywistości osiągane. To samo w przypadku procesorów i innych GPU. A o Pamięci Cache mówiłem o ogólnej ilości a nie o tym że różnica jest taka że ma L3. I lepiej jest wziąć 955BE podkręcenie jest dziecinnie łatwe a wydajność będzie większa.
Link to post
Share on other sites

Tak wiem, że TDP to ilość oddawanego ciepła, ale też skądś to ciepło musi się brać, więc możemy przyjąć że GTX260 bierze ze 180-190W 2x=360-380W już za dużo do tego zasilacza a tu mówimy o samych kartach graficznych

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-geforce-comparison,2007-25.html

Testowy procek: Intel Core 2 Extreme X6800 @ 2.93 GHz

610W w stresie...

 

Q6600 @ 3.2 GHz (G0) is between 20 and 35 watts more., to podkręcony mocniej jeszcze więcej

 

 

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-radeon-power,2122-6.html

1xGTX260 ciągnie 191.2W, a SLI 379.0W

 

Coś ci się uroiło, chyba że te karty chodziły ciągle w 2D, a procek na oszczędzaniu energii... Wtedy mój Szef 500W, pociągnie 4xGTX480

 

 

Ale dobra, i don't care idź się pochwal kolegom na podwórku...

Link to post
Share on other sites

Ale dobra, i don't care idź się pochwal kolegom na podwórku...

I po co z takimi tekstami wyjeżdżasz ? Czy ja Ci coś takiego mówię... po za tym nie siedzę też na żadnym podwórku może Ty... i się nie chwalę niczym tylko stwierdzam fakt jakim było że ta zasiłka dawała radę... Zaraz jeszcze się okaże że obecny zasilacz nie wystarczy do SLI z GTX470 :roll:

 

Aha i nic mi się nie uroiło.. i normalnie sobie grałem.. ale wiesz...Twój problem... jak kierujesz się tylko tym i wyłącznie co producent napisze na nalepce to już Twoja brożka.. i daleko na tym zajedziesz... i pewnie kupując kartę grafiki czytasz z tyłu na pudełku jaki zasilacz minimum i taki kupujesz co nie ? To się nie dziwię że dla Ciebie niemożliwe... A niemożliwe staje się możliwe jeśli się spróbuje...

 

http://www.pcarena.pl/uploads/articles/gigabyte_superoverclock/wykresy/pobor/pobor.png

 

Cała platforma pobierała przy obciążeniu 250W z GTX260 SOC gdzie był Intel E8500 @ 4.1GHz 2xGB DDR2. Więc dokładając drugą kartę raczej styknie około 500W zasiłka więc niemożliwe staje się możliwym.

 

Aha i możesz mi wybaczyć błąd ponieważ zobaczyłem do szafy i to jest dokładnie Chieftec GPS-500AB-A a na lini 12V ma 360W gdzie GTX260 realnie pobiera około 175-180W w obciążeniu. Czyli mogło być na styk.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...