Skocz do zawartości

Chieftec 500W + GTX 460


Recommended Posts

siema

 

mój config:

Pentium DualCore E6300 2,8@4Ghz by SilentiumPC Spartan

ASUS P5QL PRO

Kingston HyperX DDR2 800MHz

Seagate 500GB + Samsung F3 500GB

2x SPC Zphyr 120mm + 140mm

 

Mam już leciwego GTS'a 250 od Gainwarda (BTW radził sobie całkiem nieźle), dlatego po zakupie monitora (24'' FHD) zrodziła się potrzeba wymiany 250tki na coś nowszego. I tu moje pytanie... Mam zasilacz Chieftec 500W. Czy przy tym configu uciągnie MSI GeForce GTX460 768Mb lub Gigabyte GTX460 1GB (to zależne od funduszy)?

Link to post
Share on other sites

Wiem wiem... Powiem nawet że w ogóle nieopłacalny:P Ale GTS w FullHD to porażka na całej linii... Więc muszę się jakoś ratować... O lga1156 to nawet nie myślę bo nie wyrobię z kasą. Quad'y też tanie nie są... także narazie muszę "bidować" na tym co mam...

 

A tak w ogóle GTX460 768MB dużo odstaje od 1GB??? To znaczy opłaca się dokładać patrząc teraz nie przyszłościowo???

Link to post
Share on other sites

No nie przesadzaj, GTS nie jest taki słaby, w każdym bądź razie ja wielkiej różnicy między 9800GT a Palit GTX460 768 MB przy fullHD mając do dyspozycji e5300 @ 4 GHz. nie uświadczyłem, tak więc jak dla mnie to średnio wydajna inwestycja.

 

Z drugiej strony za sprzęcik z sygnaturki (CPU+MoBo) dałem 500zł, więc nie tak znowu drogo :) Pomyśl najpierw nad odpowiednią platformą, gdy zaś przyjdzie czas na kartę graficzną (rozumiem, że nie każdy może od razu wymienić CPU, MoBo i GPU) okaże się, że GTXy znacznie staniały z uwagi na nowe Radeony :)

 

@UP oczywiście że da radę - ale całość będzie działała nie lepiej niż u Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Odstaje to znaczy??? Dla mnie średnio liczą się różnice w benchmarkach... Chodzi głównie o płynność w grach, filmy w HD itp... Dokładnie rzecz biorąc to chodzi mi o to czy na 768 zagram PŁYNNIE w te same gry co na 1GB w rozdzielczości FullHD na 24". Co do tytułów np. Mass Effect 2, Dirt 2, AC2 i AC:B, Metro, CoD, nowy Medal, nowa FIFA itp...

Link to post
Share on other sites

No spoko ale nie każdy ma kasę (lub nie chce jej wydawać) na sprzęt z testów np GTX'ów... Z tego co widziałem da się przeżyć z 768 i różnica jest dla mnie nieistotna bo liczba klatek pokazywała że gry chodzą płynnie... Tylko że z i7 920 a nie E6300. Jeśli ukażą się jakieś testy ze słabszym sprzętem z chęcią je prześledzę...

Link to post
Share on other sites

ten procek nie będzie ograniczał wersji 768mb, a jak już to tylko troszkę, ale 1gb owszem.

miałeś? testowałeś?

 

Bo ja i owszem i karta była używana w 60% - jak dla mnie to spore ograniczenie. Różnica między GTX 460 a GTX 260, czy HD4870 będzie niezauważalna. Idąc Dalej same GTX 260 i HD 4870 są wydajniejsze od wariacji na temat G80 zaledwie o 20-40%, dlatego też odradzam koledze wymianę karty.

Link to post
Share on other sites

Odstaje to znaczy??? Dla mnie średnio liczą się różnice w benchmarkach... Chodzi głównie o płynność w grach, filmy w HD itp... Dokładnie rzecz biorąc to chodzi mi o to czy na 768 zagram PŁYNNIE w te same gry co na 1GB w rozdzielczości FullHD na 24". Co do tytułów np. Mass Effect 2, Dirt 2, AC2 i AC:B, Metro, CoD, nowy Medal, nowa FIFA itp...

Mam e5200 i Radeona 4890 i wszystko chodzi na FULL. W część z wymienionych gier grałem na moim kompie i nie narzekam na płynność. W testach na i7 może i karta ma 100 klatek, ale nie zapominajmy, że płynność to w teorii 30 klatek a w praktyce 50, a tyle e5200 z dość mocną kartą jest w stanie na luzie osiągnąć :)

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

4870 i GTX 260 są jak najbardziej porównywalne - nawet cenowo. Wiem też, że GTX 460 jest wydajniejszy, ale właśnie o to chodzi, że ta wydajność przy tym procesorze nie będzie wykorzystana. Różnice zauważysz przy mocnym Duo w przypadku gier obsługujących dwa rdzenie, albo przy Quadach, i5/i7, PII w grach obsługujących wielordzeniowość.

Link to post
Share on other sites

Do żadnej. Po OC dorównuje stockowemu HD5850, HD 5770 zostawia daleko w tyle... Powiedzmy, że to takie nieco mocniejsze HD5830 w lepszej cenie, które kręci się jak głupie. Wydajność na poziomie GTX 285, przy czym podkręca się duo lepiej, wersja 1 GB nieco mocniejsza.

 

A z tym, że gry obsługują tylko 2 rdzenie bym nie przesadzał. Zgodziłbym się dwa lata temu, może rok temu, ale dzisiaj na prawdę gruba większość nowych produkcji wykorzysta 4 jajka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...