Skocz do zawartości

Z2 vs G Flex 2 Vs G3 - który wybrać


Recommended Posts

koziołeczek aplikacje ściągasz ze sklepu play, więc możesz sobie ją pobrać i zainstalować na dowolnym urządzeniu z androidem

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dropbox.android&hl=pl

 

 

 

tutaj masz apke:

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.backupyourmobile&hl=pl

Link to post
Share on other sites

oki, wielkie dzięki. już zrobione.

zaraz wkleę linka


http://allegro.pl/lg-g3-titan-black-32-gb-galeria-lodzka-cen-1469-zl-i5299011552.html, oferta nr 5299011552

 

byłem na miejscu przed zakupem został przetestowany


jestem ze Skierniewic i do Łodzi mam 60 km więc wycieczka była

PS. samochodem służbowym - tylko nie mówcie nikomu ;) ;) ;) ;)

Link to post
Share on other sites

koziołeczek nie chce cie martwić, ale zrobiłeś błąd, bo kupiłeś telefon z "paragonem lub fv marża" czyli tak na prawdę masz gwarancje tylko w tym jednym punkcie gdzie kupowałeś telefon, czyli tak na prawdę nie masz gwarancji. Jeżeli chce się już szukać oszczędności to następnym razem trzeba pomyśleć, poczytać i doradzić się czy na pewno ta oszczędność będzie się opłacała.

 

 

 

edit: wiesz co jest na prawdę przykre? To, że ktoś udostępnia swoją wiedzę, poświęca czas i specjalnie ku przestrodze zakłada temat :

 

http://forum.benchmark.pl/topic/171615-gwarancja-serwisowa-f-vat-mar%C5%BCa-itp-jak-nie-da%C4%87-si%C4%99-oszuka%C4%87-poradnik-kupuj%C4%85cego/

 

a potem wchodzi świeżak na forum i zamiast docenić czyjąś prace i ją przeczytać to zakłada temat gdzie w nieumiejętny sposób się radzi i kupuje telefon bez gwarancji.

Cóż może to będzie dla ciebie nauczka, że trzeba w życiu również się trochę wysilić, bo nie wszystko będzie podane na złotej tacy.

Edytowane przez pietrrokov
Link to post
Share on other sites

Oj autorze, lipa bo nie masz gwarancji producenta.

Facet ma mało komentarzy , ale konto 3 lata.

Jak zamknie firmę to masz po gwarancji, ale może nie zamknie i pociągnie te 2 lata.

Zresztą, telefon pewnie i tak Ci się nie zepsuje :)

Link to post
Share on other sites

Nawet jak nie zamknie to co z tego.

Dajmy przykład: psuje mi się dzisiaj telefon, padł wyświetlacz, jadę 60km od miejsca zamieszkania żeby telefon reklamować, na miejscu zostawiam sprzęt serwisantowi czyli gościowi który ma pewnie wysepkę na środku stoiska w markecie, dodatkowo posiada - nazwijmy je "umiejętności" nabyte własnym doświadczeniem (tak możesz wierzyć, że na pewno był elektronikiem i to wybitnym" w szkole) oraz sprzęt nabyty na chińskim allegro. Chodzi gość po aukcjach i patrzy się, że wyświetlacz do tego modelu to wydatek dla niego przynajmniej 3-4 stówy. Skręca telefon spowrotem i dzwoni do ciebie, że telefon naprawi ci ale poza gwarancją za 500zł. Taką masz gwarancje. Teraz chyba to wytłumaczyłem dobrze, nie?

 

 

I żeby nie być czarnowidzem to sam sie spotkałem z takimi przypadkami, wiem na czym ten "biznes" polega i wiem dlaczego właśnie ludzie nie polecają szemranych serwisów w marketach.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

hahahaha.

 

Przepraszam za offtop :D

Swoją drogą mnie dodatkowo oświeciłeś, bo myślałem, że fvat marża to daje przynajmniej gwarancje naprawy u sprzedawcy, a widzę, że tak nie jest.

A kto by się tam chciał sądzić o naprawę np 500zł.

Link to post
Share on other sites

Panowie, sprostujmy pewne kwestie.

 

 

 

Taką masz gwarancje.

Nie zawsze to tak wygląda, ale w zasadzie się z Tobą zgadzam - gwarancja serwisowa to mit.

 

 

 

Na paragonie masz nr IMEI i VAT 23%?

Żadnych IMEIów, a już na pewno VATów nie musi być.

Dowód zakupu musi jednoznacznie wskazywać na to, że dotyczy on konkretnie tego telefonu, ale nie musi być na nim IMEI (bo często nie ma).

VAT VATem - paragon jest i to się liczy, byle nie fvat marża.

Pamiętajcie też, że wedle prawa w Polsce dowodem zakupu jest nawet słowo świadka który widział zakup danego sprzętu w sklepie - jeśli się mylę to proszę kogoś obeznanego w prawie o sprostowanie, taką rewelacje niedawno zasłyszałem i z tego co wiem jest ona prawdziwa.

 

 

 

Karta gwarancyjna jest podbita?

Nie musi być podbita gwara. W 90% przypadków nikt jej nie podbija tak naprawdę, sam na kilkanaście kupionych telefonów podbitą kartę miałem chyba tylko w Nokii E66, bo była serwisowana.

 

 

 

a to, że karta gwarancyjna jest podbita to nic nie daje.

Nie wiem, jak wygląda to prawnie, aczkolwiek po coś się te gwarancje podbija. Da się odzyskać dowód zakupu ze sklepu, więc dołączając do tak odzyskanego dokumentu podbitą kartę gwarancyjną mamy już komplet wymaganych dokumentów.

Uściślając - karta gwarancyjna powinna, ale nie musi być podbita. Jest to korzyść w pewnych sytuacjach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie musi być podbita gwara.

Jeśli chodzi o LG to gdy chcesz wysłać bezpośrednio do serwisu LG to ma być dowód zakupu jak i podbita karta gwarancyjna.(Wysyłałem do nich fona)

Gdy chcesz oddać do serwisu przez Plus GSM to karta gwarancyjna musi być podbita,mało tego musi być podbita tam gdzie był brany telefon.Natomiast gdy chcesz oddać fona do serwisu autoryzowanego Nokie z Plusa wystarczy tylko podbita karta gwarancyjna,nie musisz mieć dowodu zakupu.(Nie wiem czy we wszystkich serwisach ale trafiłem na taki że tak jest)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Haha, masakra!

Dzwoniłem nie tak dawno do serwisu LG i wg nich wystarczy sam dowód zakupu, karta nie musi być podbita.

 

Jak wygląda sprawa w Plusie nie wiem, gdyż nigdy nie miałem nic z tej sieci prawdę mówiąc.

 

Pierwszy raz spotykam się też z tym, że podbita k.gwarancyjna jest ważniejsza jak dowód zakupu..

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem, jak wygląda to prawnie, aczkolwiek po coś się te gwarancje podbija. Da się odzyskać dowód zakupu ze sklepu, więc dołączając do tak odzyskanego dokumentu podbitą kartę gwarancyjną mamy już komplet wymaganych dokumentów.
 

 

Co z tego, że podbita, skoro jak masz fakturę vat marża to nie uznają Ci gwarancji.

Jak chce odzyskać podstawowy dowód zakupu ze sklepu? Myślisz, że sklep, który kupował ten telefon da Ci choćby ksero ? Zazwyczaj są to telefony z zagranicy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak chce odzyskać podstawowy dowód zakupu ze sklepu?

Normalnie. Na ten przykład dam RTV Euro AGD - brat tak odzyskał dowód zakupu, gdy podał co kupił i dokładną datę, sprawa wprawdzie nie dotyczyła telefonu, ale to nie ma większego znaczenia.


 

 

Zazwyczaj są to telefony z zagranicy.

O zagranicznej dystrybucji nikt tu nie wspominał, a to rodzi kolejne wątpliwości w kwestii gwarancji.


 

 

No,co mam napisać?

Nic nic, nie oskarżam przecież o kłamstwo, po prostu jestem zdziwiony, że taka sytuacja Cię spotkała.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...