Skocz do zawartości

Windows z laptopa na Pc?


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Mam jedno małe pytanko. Wraz z zakupem laptopa gateway otrzymałem również płytę z Windows Vista do niego. Czy jest możliwość zainstalowania na zwykłym pececie tego windowsa? Mam wątpliwości czy ten windows dostarczony z laptopem nie zacznie instalować mi multum sterowników do laptopa lub czy nie bedzie problemów z funkcjonowaniem hardware'u na normalnym pececie. Czy jest to taki sam zwykły windows jak kazdy inny? Pewnie niektórym nasunie się pytanie czemu poprostu tego nie sprawdziłem? Nie posiadam jeszcze wszystkich czesci do uruchomienia kompa i chce poprostu wiedziec zawczasu czy musze kołować skads jakis inny OS czy nie muszę sie o to martwic. Oczywiście nie musicie mnie informować o naruszaniu licencji OEM itp;)

 

Mam nadzieje ze ktoś rozwieje moje watpliwosci.

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj instalacyjne wersje systemów w laptopach są ukryte na specjalnej partycji i ich instalacja startuje przy pierwszym uruchomieniu. Czy to oryginalna płyta od MS? Jeśli tak, to nie zainstaluje niczego więcej, niż taka, którą kupisz osobno. Może jakieś zdjęcie tej płyty, nazwa z paragonu?

Link to post
Share on other sites

http://supcontent.gateway.com/support.gateway.com/s/software/microsof/Vista/7515954/7515954_mv.jpg

Płytka wygląda tak. Dopiero teraz zauwazyłem ze to dysk reinstalacyjny. Ale na stronie jest napisane, że "The Windows Vista™ Home Premium 64-bit/32-bit with SP1 operating system disc has the necessary files to install either a 64-bit or 32-bit version of Windows Vista Home Premium." Da rade zainstalować na normalnym pececie?

 

Jeśli jest to windows przeznaczony tylko do tego laptopa, to zgodnie z licencją nie możesz go zainstalować na innym komputerze.

@ _nick_

Oczywiście nie musicie mnie informować o naruszaniu licencji OEM itp;)

ale mimo wszystko dziękuje za troske;)

Link to post
Share on other sites

Moje pytanie i problem jest natury technicznej a nie prawnej i dotyczy kompatybilności software'u. Zaznaczyłem to nawet w pierwszym poście jednak widzę, że niektórzy mają problem z czytaniem. Jeśli nie wnosisz nic nowego do dyskusji i nie chcesz mi pomóc to prosze powstrzymaj sie od odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ta płyta najprawdopodobniej posiada obraz partycji z zainstalowanym systemem, i reinstalacja systemu polega właśnie na przywróceniu tego obrazu na dysk. Na płycie jest ostrzeżenie, że będzie czyszczenie partycji.

Chcesz, to próbuj.

Link to post
Share on other sites

Jak sam zauważyłeś, jest to dysk reinstalacyjny. Nie zawiera żadnych dodatkowych sterowników (o czym jest mowa na innych płytach tego typu od Dell). Na 99% nie uda ci się z tej płyty zainstalować systemu na innym komputerze - wydaje mi się, że płyta zbiera dany/niektóre pliki instalacyjny z ukrytej partycji twojego dysku.

 

Ale spróbować na pewno warto, jeśli nie straszne ci sformatowanie dysku.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje najmocniej za pomoc qpers i procek. Oczywiście spróbuje zainstalować system (muszę sprawdzić czy zamówiony sprzęt jest okej a dopiero w lipcu zaopatrzę się w viste żeby mieć możliwość upgrade'u do win7) i napisze czy to rozwiązanie zadziałało.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...