Skocz do zawartości

Sony Xperia Z2 vs LG G3.


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie mam problem z wyborem telefonu. Byłem w rtv euro agd i w jednym media expert i w tych sklepach mi polecali LG G3  poszedłem do drugiego media expertu to mi polecał znowy Z2 i gadał jeszcze że na G3 będe narzekał że Ci co polecaja G3 to sa z firmy LG a in poleca Z2. Prosze pomózcie z wyborem bo chciał bym wiedzieć w sumie na już bo mozliwe że jeszcze dziś. Przepraszam za błędy.


A oba telefony są moim zdaniem fajne i oba mi sie podobaja. Też oglądałem recenzje i niby złe nie są. Nie wiem ja się zdaje w tej chwili na was bo sie lepiej znacie.

Link to post
Share on other sites

Oba telefony są bardzo dobre. LG cenie za to, że ma piękny wygląd, bardzo dobry aparat, wyrazisty wyświetlacz i bardzo dobre rozmiary przy ogromnym 5,5" ekranie. Z2 z koleji ma super słuchawki w zestawie i również ciekawy design. Którykolwiek z nich wybierzesz to będzie to dobry wybór.

Link to post
Share on other sites

Idź do sklepu i zobacz obydwa sam który bardziej Ci się podoba. Przeznacz z godzinkę czasu i pobaw się nimi. Inaczej nie zdecydujesz. To są flagowe modele i tutaj opinie innych mają mało do rzeczy. Telefon ma spełnić TWOJE preferencje.

Link to post
Share on other sites

Ja niedawno miałem okazję kupić G3 i Z2. Wybrałem G3 i nie żałuję :)

W saturnach itp sprzedawcy często wiedzą o urządeniach tyle ile pisze na broszurce także ich zdaniem radze się nie sugerować :) wiadomo któryś może sie znać no ale to różnie bywa

Z2 przy prawie tych samych rozmiarach co G3 ma o 0,3 cala mniejszy ekran a to jest sporo i to wszystko przez te nieszczęsne ramki, które niewiadomo po co tam są

Plus G3 to też wymienna klapka :) zniszczy się to kupisz nową na allegro i sprawa załatwiona :) w Sony jeśli się zniszczy lub stłucze no to już jest większy problem

Nie mówię że Z2 jest jakaś zła bo tak nie jest i może się podobać lecz G3 ma chyba więcej istotnych zalet

Link to post
Share on other sites

Tak

Nie mam go od początku Lollipopa ale ponoć wypuszczeniu były lekkie zwiechy lecz do 2 tygodni było kilka mniejszych łatek i od tego czasu działa bardzo dobrze :) katuje go od rana do nocy i narazie zadyszki żadnej nie dostał :)

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Dobra to dzięki chłopaki za pomoc i wybieram LG G3 a nie Z2 która mi polecał kolo z media expertu pewnie polecał bo sie słabo sprzedawała a G3 jest moim zdaniem dobra ja byłem od poczatku przekonany do G3 ale ten koleś mnie zmylił i z tąd sie wziałęm na forum.


G3 jest chyba nawet nowsza niż Z2 i G3 ma nawet lepsze opinie od Z2 jak tak teraz patrze. G3 tez była na 4 miejscu w 2014 co samo mówi za siebie że to dobry telefon.


Jeszcze raz dziekuje za pomoc. Temat można zamykać.


Jeszcze mam kilka pytań czy G3 dobrze gra na słuchawkach, robi dobre zdjecia i czy jakieś gry na nim lagują?

Edytowane przez ViresPL
Link to post
Share on other sites
pietrrokov

Najnowsza wersja to 5.1, chociaż głównym jej założeniem jest poprawa optymalizacji

 

A co do telefonów. Mój brat ma z2, a g3 od prawie roku mi się strasznie podoba, więc nieco wiem.

 

CO przemawia za LG:

-nieco lepszy procesor 

-jest lżejszy i większy

-znacznie lepsza rozdzielczość ekranu

 

Co przemawia za Sony:

-lepszy aparat ( tylni jak i przedni )

-lepsza bataria

 

Wygląd to kwestia gustu, więc o tym pisać nie będę. Dodam też że g3 ma więcej "bajerów" niż z2, ale tego to poszukaj sobie na recenzjach na yt. Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

pietrrokov

Najnowsza wersja to 5.1, chociaż głównym jej założeniem jest poprawa optymalizacji

 

A co do telefonów. Mój brat ma z2, a g3 od prawie roku mi się strasznie podoba, więc nieco wiem.

 

CO przemawia za LG:

-nieco lepszy procesor 

-jest lżejszy i większy

-znacznie lepsza rozdzielczość ekranu

 

Co przemawia za Sony:

-lepszy aparat ( tylni jak i przedni )

-lepsza bataria

 

Wygląd to kwestia gustu, więc o tym pisać nie będę. Dodam też że g3 ma więcej "bajerów" niż z2, ale tego to poszukaj sobie na recenzjach na yt. Pozdrawiam. 

 

Będę pisał po kolei, bo sporo tutaj namieszałeś:

1. Android 5.1 nie jest dostępny na LG G3 w chwili obecnej i jeszcze pewnie długo nie będzie, bo aktualizacja nie jest znacząca;

2.Najnowsza dostępna wersja na G3 to v20h i jak widać tą mam zainstalowaną;

3. W G3 procesor jest taktowany wyżej o 200mhz poza tym żadnych różnic więcej nie ma, na wydajność na pewnie to nie wpływa, może minimalnie, ale niezauważalnie ni nieznacząco;

4. LG ma większy ekran, rozmiary obudowy są podobne

5. rozdzielczość ekranu mocno krytykowana w sieci, obiektywnie skraca czas działania na baterii, nie przydaje się do gier, bo i tak działają w Full HD

6. Aparat nie jest lepszy w Z2, a nawet nie w Z3, dobitnie udowodnił to pewienportal o tematyce gsm porównując 8 modeli gdzie Sony dostał po du**e

7. Czas działania na baterii jest lepszy w Z2 ze względu właśnie na rozdzielczość o której pisałem wyżej.

Aha ja w sumie i tak bede lepsze słuchawki kupował do G3. A w tym pytaniu o jakosc muzyki na słuchawkach miałem na mysli nie słuchawki te co daja w pudełku tylko takie lepsze bo przecież kazdy wie ze te słuchawki co daje producent w pudełku grają kiepsko.

Źle mnie zrozumiałeś, słuchawki dołączone do zestawu w Z2 wymiatają i grają bardzo dobrze w połączeniu z tym telefonem, ciężko jednak dobrać jakieś inne słuchawy do Z2, LG G3 w mojej opinii gra bardzo przeciętnie, przez co nawet lepsze słuchawki go nie ratują, ale ja i tak wole słuchać na odtwarzaczu Cowon E2, bo tam jakość jest lepsza niż w tych dzisiejszych smartfonach.

Link to post
Share on other sites

Do G3 wystarczy root i wgranie Viper4Android i używanie PowerAMP, a jakość przebije wtedy każdy telefon bez moda. Sam osobiście nie wyobrażam sobie życia bez tego moda. Po więcej info zapraszam na priv, bo trzeba wiedzieć jak dopasować ustawienia ;)

Link to post
Share on other sites

Rica tylko, że ja pisze o tym co się dostaje oryginalnie z pudełka, po wgraniu moda to pewnie Z2 też będzie lepiej grała. PowerAMP sam żywam, bo faktycznie jest to jedyny sensowny odtwarzacz na zielonego robocika. Sam pamiętam, że miałem wgranego vipera w telefonie Acer Liquid E2 i tam akurat du*y nie urywało, bo ogólnie telefon był mało muzyczny, ale skoro piszesz, ze w G3 jest spoko to zawsze to jest jakaś alternatywa.

Link to post
Share on other sites

Aha to ja pewnie tez wgram tego moda ale nie zaraz na początku najpierw to ja bede musiał obczaić telefon i zobaczyć jak gra normalnie bez modów.


Ja i tak ten telefon będe miał z 2 lata a jak mi się znudzi to będe znow szukał telefonu może kupie G4 zobacze w ogóle jakie G4 bedzie miała opinie.


Bo innego telefonu do 2000 zł raczej nie warto brać oprócz G3 no chyba że się myle.


Dobra biore G3 najwyżej jak mi nie będzie pasował w co raczej wątpie to go sprzedam. Dziekuje za pomoc temat ostatecznie do zamkniecia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Telefon był już zamówiony jak pisałem ten temat i jeszcze do dziś mi telefon nie przyszedł bo był w sklepie ale porysowany na klapce ten g3 i musiałem zamówic. Teraz pomyslałem tak że jesli jutro nie przyjdzie to g3 nie kupuje tylko biore inny i tu pytanie jaki inny telefon polecacie jeśli ten g3 nie przyjdzie? Chodzi mi o to żeby mieć jakiś 2 telefon jesli ten g3 nie przyjdzie bo i tak g3 podobno ma czasem scinki w menu i bardziej wymagających grach z tego co czytałem na tym forum.


A po za tym i tak bym musiał instalować lolipopa i robić roota g3 a i jeszcze usuwać niepotrzebne aplikacje w g3 żeby nie zamulał wiec tego g3 to też taki pewien nie jestem bo telefonu z przycinkami nie chce a piszę tak bo byłem w expert i sie tym tel troche bawiłem i sie troche scinał dlatego taka nagła zmiana opini.

Edytowane przez ViresPL
Link to post
Share on other sites

Przed lagami faktycznie telefon można uratować rootem, zbiciem rozdziałki i/lub custom romem. To już musisz wiedzieć czy chcesz poświęcić te kilkadziesiąt minut (lub parę godzin jeśli to będzie Twój pierwszy root). 

 

Jaki masz budżet i preferencje (rozmiar, obudowa , system i funkcje)?

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Budżet do 2000 ale ale lepiej żeby był tak za 1500 no niech bedzie do 1700 jak tam stówke przekroczy to nic sie nie stanie. Preferencje to tak duzo gram w gry i te mniej wymagające i w te bardziej. na internecie tez bede siadział(przez LTE lub wifi to zależy), słuchanie muzyki na słuchawkach robienie zdjęć może nie az tak dużo ale bede robił wiec przydał by się dobry aparat. Android, 5 do 5,5 cala.

Edytowane przez ViresPL
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

To wybieram tak G3 a drugi na w razie czego to note 4 troche za duży a ja nie lubie TW przecież m8 nie ma dobrego aparatu.


z3 od z2 się w sumie niczym nie różni z2 spadnie to po telefonie. Nie wiem.


Ja roota bym robił pierwszy raz więc nawet nie wiem jak to się robi.

Edytowane przez ViresPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...