Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PoszukiwaczPL,

Recommended Posts

Cześć. Potrzebuję waszej pomocy - mianowicie polecilem koledze taki oto zestaw komputerowy do gier:
 

Płyta: MSI H81m-33  

Procesor: CORE i5-4460

Pamięć: Balistic  2x 4gb 1600 mhz cl 9

Karta: Palit geforce gtx 960 

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W

Obudowa: SilentiumPC Brutus M25

Chłodzenie; SPC Fera 2

Dysk i napęd: juz posiada

Kolega chce grać głownie w GTA V , far cry3,4 - i moje pytanie czy ta karta graficzna poradzi sobie?( na średnich/wysokich - tak aby płynnie chodziła bez ścin) Czy moze jakiegoś innego radeona wziąść?(Do 800-900 zl - tylko nowe wchodzą w gre).

Link to post
Share on other sites

Poradzi :) Karta 960GTX do rozdzielki Full HD i niższych da radę. Niski pobór energii oraz tryb półpasywny w pulpicie i niskich obciążeniach wróży ciszę i chłód w komputerze. Osobiście radzę się również zainteresować Radkiem R9 280x, jest 100zł droższy ale również i ciut wydajniejszy, szczególnie w większych detalach (większa przepustowość pamięci 384bit vs 128bit u Geforca)

Link to post
Share on other sites

W tej cenie masz r9 280 i gtx 960. Radeon ma 3GB pamięci vram, więc w nowych grach może się okazać lepszy. Z drugiej strony masz mniej prądożerną kartę i lepsze sterowniki. Do tego możesz dostać Wiedźmina 3 w niektórych sklepach   :) Wydajnościowo są podobne. Wydaje mi się, że co byś nie wybrał to raczej będziesz zadowolony. Ja kupiłem pół roku temu radka od Gigabyte i jest ok. Co prawda pod obciążeniem robi się głośny ale jeśli używasz słuchawek to nie będzie problemu. Temperatury jakie miałem  pod obciążeniem to ~64 stopni. Karta dobrze się spisuje.

Edytowane przez Aragorn96r
Link to post
Share on other sites

Przy małej dopłacie masz R9 280X. Karta ta zostawia GTX 960 daleko w tyle. Polityka nV odnośnie sterowników jest dobra, ale do czasu. Wyjdzie nowa seria kart graficznych i Maxwell zostanie zapomniany. Fajnie to widać po wzroście przewagi R9 270 nad GTX 660. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...