Skocz do zawartości

Internet radiowy nadajnik 2,4ghz v 5 ghz


Recommended Posts

Witam Wszystkich!

 

Mam dylemat odnośnie czy warto przechodzić na odbiornik Mikrotik SXT Lite5 z wcześniejszego nie wiem jakiego 2,4ghz.

Odległość do przekaźnika to około 800m z tego co mi się wydaję to żadne drzewa ani budynki raczej nie stoją na przeszkodzie.

Mając wcześniej 2.4ghz miałem czasami dosyć wysoki ping ale to zależy od dnia pory, wieczorami z reguły gorzej. Jak było dobrze to na Polskich serwerach nawet 9-50 Ping różnie rak ok, raz 200ms czasem nawet do 1000ms dobijał.

W tej chwili mam przez tydzień na próbę 5ghz jeśli chciał bym zmienić koszt to 250zł i tak zastanawiam się czy warto. Nie mam teraz zbytnio czasu żeby ciągle siedzieć i sprawdzać ale ping w Batt4 też czasem skacze powyżej 100-150ms być może i więcej będzie ale nie miałem czasu sprawdzić.

Na niemieckich serwerach jak jest dobrze to z reguły 50-60ms.

 

I tak się zastanawiam czy jest sens tej zamiany na 5ghz.

 

Dodam że jak czułem że net słabo chodzi to czasem strona mi się dłużej otwierała tak samo jest w przypadku 5ghz.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Ciężko mi powiedzieć czy się opłaca... U mnie zmieniłem z 2,4 na 5 za namową dostawcy (sprzęt miałem od jego poprzednika) i jakość się niewiele powiększyła - może latencja się odrobinę zmniejszyła. Jednak zmieniła się jedna ważna rzecz - transmisja była bardziej stabilna. Jeśli jakiś serwer miał opóźnienia w okolicach 200ms, to takie miał przez całą rozgrywkę, nie było żadnych skoków. Stał się on bardziej "pewny".

 

Jednak jeśli jakiś serwer wolno odpowiadał, to tak odpowiadał - to już charakterystyka internetu dostarczanego przez Twojego dostawcę.

 

Niech się wypowie jeszcze ktoś, kto się faktycznie na tym zna, ja opowiedziałem tylko i wyłącznie moje spostrzeżenia.

Aha, odległość do anteny miałem około 1,4km

Link to post
Share on other sites

Powiem tak raz 200ms raz 50ms i nie tylko ja to mam ale jak z kumplem gram w batt3 a on ma przekaźnik 100 góra 150 metrów od siebie to ma to samo co ja. Nie małem teraz okazji porównać jak mam 5ghz a on 2.4ghz.

Postanowiłem wziąć na próbę 5ghz, ponieważ jego sąsiad który gra w world of tanks powiedział że jest znacząca poprawa i że już mu tak nie laguje. Ten sąsiad ma w tej samej odległości odbiornik co mój kumpel.

A może mam złą taryfę do gier, bo on ma pobieranie 2mb/2mg wysyłanie a ja mam 4mb/2mb

 

Dodam że nie zawszę czasem można normalnie grać. Choć bywa i tak że batt nie wychwytuję pingu a ja to czuję w rozgrywce.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...