Skocz do zawartości

Jaki telewizor za 2500-3000zł?


Recommended Posts

Pierwszy słyszę o czymś takim... Łączę to z tym prześwieconym 100-cem godzin - TV stał pewno na wystawie a rzecz o której mówisz to demo... nie wiem co z tym zrobić, musisz iść do sklepu.

 

BTW myślę, że Twój przykład dobrze obrazuje, że kupowanie TV "na miejscu" nie oznacza braku problemów. TV ze sklepu internetowego nie mógł by być powystawowym, gdyż sklepy internetowe nie posiadają wystawy ;)

Link to post
Share on other sites

Już chyba się z tym uporałem. Przywróciłem ustawienia fabryczne, skonfigurowałem samemu telewizor i jak na razie nie ma tego o czym pisałem.

Podejrzewam, że telewizor był ustawiony na tryb "sklep" i stąd pojawiały się dema promujące kluczowe funkcje tego telewizora np. 600Hz, współczynnik kontrastu itp.

 

Co do samego telewizora, co prawda tydzień to może nie aż tak dużo czasu, ale mogę zrobić małe podsumowanie.

Telewizja cyfrowa naziemna(SD) - jakość wyświetlanego obrazu zaskoczyła mnie(pozytywnie). Spodziewałem się, że obraz jakiś specjalnie ładny nie będzie jednak ku mojemu zdziwieniu wygląda całkiem przyzwoicie i przyjemnie się ogląda.

Telewizja analogowa - tutaj już obraz nie jest taki ładny, ale mając dostęp do naziemnej cyfrowej i tak tego nie używam

Kasety VHS - tutaj zbyt wiele nie można się spodziewać, jednak jakość jest znośna i da się oglądać.

Filmy DVD/nagrania z wesel - przyjemny dla oka obraz. Z bliska co prawda zbyt piękny to on nie jest, ale powyżej 1,5-2 metrów już jest dobrze

Film 720p - obraz bardzo ładny, nie ma się za dużo o czym rozpisywać, po prostu radość dla oka :D

gry z PC - gra się bardzo dobrze. Sprawdziłem 2 gry: FIFĘ i CoD:MW2. FIFA - cudo. CoD - też się grało fajnie, wszystko dobrze wyglądało. Tyle, że nie wiem jakby się grało w multi ( czy obraz nie byłby za duży) bo nie miałem jak podłączyć kompa, żeby było wygodnie do siedzenia tylko klęczałem mając myszkę i klawiaturę na podłodze. I w odróżnieniu od robienia zadań domowych, to do grania taka pozycja nie jest zbyt wygodna :wariat:

 

Co do głośników to szału nie robią, ale do oglądania telewizji w zupełności wystarczą. Natomiast jeśli ktoś jest kinowym maniakiem, to nie obędzie się bez wydatku na kino domowe :)

 

Myślę, że w miarę opisałem wrażenia z użytkowania telewizora.

 

No i uważam, że te 42cale są w sam raz i 50 byłoby jednak za duże do tego pokoju. Tak więc oboje z tatą jesteśmy zadowoleni :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja ma jeszcze pytanko. W sklepie widziałęm koło sibie model G20 i S20 i zauważyłem, że przy ciemnym tle z jasnymi napisami w modelu S20 napisy sa jakby podwójne (takie odbicie jest lekkie) w modelu G20 czegoś takeigo nie ma. O co z tym chodzi?

Link to post
Share on other sites

Kurcze byłem w sklepie i to widziałem. Nie wiem, może jakoś pozmieniali coś żeby wcisnąć droższy model, ale było to widać. Leciały na obu telewizorach te same reklamy. Carne tło i napisy jasne. Na modelu G20 wszystko wyglądało normalnie (głęboka czerń i napisy w porządku). Na modelu S20 trochę słabsza czerń no i jak się patrzyło trochę z boku lub z góry to było widać, że napisy są podwójne (za tymi głównymi jakby były jeszcze jedne, te same, ale jaśniejsze). Nie mam pojęcia czemu tak jest. Jak znajdę inny sklep gdzie będzie ten sam TV to porównam.

Link to post
Share on other sites

No to coś takiego jest - ten napis z tyłu to rzeczywisty obraz z ekranu, a ten z przodu to obraz wyświetlany na szybie pancernej. Ale na G również powinno być coś identycznego, bo we wszystkich Panasach montują szybę pancerną w pewnej odległości od panelu - wytrzymuje uderzenie pięścią (sprawdziłem).

 

Jest to jednak widoczne tylko pod ekstremalnym kątem i z bliska.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...