Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chce kupić smartfona do 800-850zł na oku mam pare modeli. Są to:

  • Samsung galaxy S3 wersja LTE (2gb ramu)
  • Samsung galaxy S4 mini
  • Motorola G2 drugiej generacji
  • Asus Zenfone 5 LTE

 

co sądzicie? mam aktualnie Xperię U ale juz przez nią siwieje, ciągle crashe aplikacji (Aplikacja facebook przestała działać itp itd, dlugo sie laduja, odbieranie połączen, pisanie smsów też jest uciążliwe czasami nawet odblokowanie telefonu sprawia problem i tego chce uniknąc w nowym modelu)

Który z nich wysuwa sie na prowadzenie, jakies wady zalety i co z tego przedzialu cenowego mam kupic? ;)

Edytowane przez zamer95
Link to post
Share on other sites

Wolał bym LG G3s - jeśli nowy, lub używanego LG G2 - jeśli musiał bym wrócić do Androida.

 

Zenfone też jest fajny, ale ma krótszy czas paracy, z tego co pamiętam to chyba dość mocno odstaje od G3s.

Link to post
Share on other sites

Całkiem przyzwoity telefon - ale trochę za drogi, w stosunku do mozliwości. Jest bardzo średni. 

jakies porownanie galaxy s3 lte vs motorola g 2nd gen? bo przyznam sie ze dosc dlugo czaje sie na samsunga ale nie wiem czy warto bo ma juz pare lat. Ten Galaxy mnie kusi bo ma 2gb ramu gdy wiekszosc 1-1,5. nie sadzicie ze 1gb to za malo?

Edytowane przez zamer95
Link to post
Share on other sites

Masz racje, android aby płynnie dziłała potrzebuje trochę zasobów, 2GB to obecnie optymalna wielkość, Zenfone 5 ma znów słabą baterie.

dlatego podoba mi sie specyfikacja samsunga galaxy s3 lte, duzy, dobry ekran, 2gb pamieci procek tez nie zly. W 2012 topowy telefon

Link to post
Share on other sites

Tak miałem, ale motoroli nie miałem, ani asusa więc reszte przemyśleń zaczerpnąłem z recenzji i opinii, ale najlepiej gdybyś porozmawiał z użytkownikami tych telefonów i każdy z nich przedstawi ci słabe i mocne strony. Albo....możesz też sam zdecydować się na któryś z tych telefonów, które tak na prawdę są bardzo podobne do siebie. Zaoszczędzisz sobie tym samym trochę czasu który traciłbyś na na wahanie . Zalecam tą drugą opcje, jednak jeśli zdecydujesz inaczej to pytaj konkretnie co chcesz wiedzieć, a konkretnie ci odpowiem.

Edytowane przez pietrrokov
Link to post
Share on other sites

Ja nie polecam Samsunga - miałem służbowego Galaxy S4 - typowe jego zachowanie : ekran wygaszony, ktoś dzwoni, chcę odebrać a SGS4 MYSLI. Mijają sekundy i NIC. Czasem potrafił myśleć przez 5 - 6 sekund. I nagle wszystko rusza i działa. Dopiero wywalenie Touch Wizz pomogło.

Do tego jakość Galaxy S4 była słaba, tworzywo się wycierało, po 3 miesiącach wyglądał gorzej niż o połowę tańszy, roczny HTC. Na dodatek zaczął skrzypieć, w pracy mieliśmy z 5 - 6 sztuk SGS4 i każdy miał identyczne problemy.

 

Nie wiem, czy to kwestia tej konkretnej partii, ale ja na S4 się mocno zawiodłem.

Link to post
Share on other sites

Miałem S4 lekko ponad pół roku na touchwizie. Nie zauważyłem takiej przypadłości podczas odbierania połączenia.

Co do trwałości obudowy to jest tak. Jak ktoś nie szanuje urządzenia i o niego nie dba to zniszczy każdego nawet HTC. Nie wiem co z nim robiłeś ale mój półroczny był w idealnym stanie bez najmniejszej ryski na ekranie oraz obudowie. Nie miałem folii na ekranie tylko cienkie silikonowe etui które zabezpieczało tył i ramki. Dla niedowiarków mogę wieczorem wrzucić zdjęcia które zrobiłem jak go wystawiałem.

I nic nie skrzypiało o dziwo

Możliwe że była jakaś trefna partia

Link to post
Share on other sites

Jak ja korzystałem z SGS 4 to faktycznie był problem, ale w moim wypadku z ładowaniem się książki i poszczególnych kontaktów co faktycznie było irytujące. Jednak jeśli chodzi o jakość obudowy to na tle konkurencji jest ona gorsza, chociaż tak jak wspomniał kolega wyżej to zależy od tego jak szanujesz.

Ja nie uznaje żadnych zabezpieczeń oprócz folii jednak o telefon bardzo dbam i nie ścierpie żadnych ubić czy otarć.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem note 2 i chodził dobrze, nie żeby jak burza, bo miał zacinki, ale delikatne, w menu czasem, czy w grze.

Jak ktoś do mnie dzwonił to nie zdarzyło mi się, że telefon myślał czy coś. Wszystko działało w porządku. No i super amoled bardzo mi się spodobał.

Link to post
Share on other sites

A według mnie ten telefon jest dobry na tym systemie tylko jest to kwestia przyzwyczajenia, ja zmieniam cholernie często telefon i mam porównanie, bo zawsze korzystam z dwóch dlatego dla mnie osobiście było to irytujące, ale dla ciebie może być to normalne i nawet nie zwrócisz na to uwagi. Nie kombinuj tyle tylko szybka męska decyzja i ciesz się nowym sprzętem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...