Skocz do zawartości

Jaki procesor ?


Recommended Posts

Witam!

 

Mój sprzęcik aktualnie to:

MSI P35 Neo2-FIR/FR / P35 Platinum (MS-7345)

e5200 @ 3,33

2gb ddr2 1066 Kingmax

hd 5770 1gb ddr5

chieftec gsp450

 

 

Więc tak sprawa wygląda następująco:

albo kupuje jakiegoś quada za ok 500zł (więc q6600, q8300),

albo sprzedaję płytę z procem i ramami za jakieś 400-500zł

i mam jakieś 900-1000zł na am3 + płyta + ram.

 

Tutaj też pytanie do Was, co mi wyjdzie na lepsze ?

Jeżeli opcja z AMD to który procek, ram i płyta za tą cenę najlepsze ?

 

UWAGA!!! Nie ma na razie opcji zmiany zasiłki bo już się w kosztach nie wyrobie ;p

I proszę żeby te zestawy składać w jednym sklepie (będzie mi łatwiej ;])

 

Pozdrawiam,

ethen

 

PS. PC będzie używany do grania i filmów BR ;]

Link to post
Share on other sites

Ale czy na pewno 3 rdzenie starczą do nowych tytułów ?

Bo tak oglądałem testy tego proca to on bez OC średnio wypada nawet przy q8200,

ale cenowo jest atrakcyjnie ;] Może jakieś inne sugestie (x4 mam na myśli ;p -bez oc żeby zasiłka przeżyła ;) )

Bo widzę iż ogarniasz temat :D

Link to post
Share on other sites

ethen ta płyta ma funkcje UCC (Unlock CPU Core) jeżeli ci się trafi dobra seria procesora (Cacyc AC) możesz odblokować go do Phenom II X4 B50.Ja mam Athlona X3 435@Phenom II X4 B35 i jeszcze podkręconego na 3,2GHz i spoko moja zasiłka (Chieftec GPS400AA-101A) wytrzymuje ;)

Link to post
Share on other sites

Kolega ma niezłą płytę główną (jak widzę), co najmniej dobre pamięci, a polecacie mu zmianę platformy? Po co? Za 350-400zł można kupić Intel Core2Quad Q6600, który nie odstaje od Phenomów II, będąc minimalnie wolniejszym od i5, więc jeszcze raz - po co?

 

edit... i jeszcze przez jednego osobnika polecony został Phenom II X3... nie wiem kim trzeba być, żeby... nie mam słów.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Sam mam Q6600 3,9 i mi żadne Phenomy II niestraszne. Kupuj Q6600 do tego jeszcze dorzuć Fortisa i jazda. Jak będzie Ci starczyć kasy to dokup jeszcze 2 GB ramu :P

Tylko jak koleś zmieni na AM2+, AM3 to zyska kompatybilność z szybszymi procesorami (choćby x6). Niestety mimo wielu zalet, z Intelem jest w tej kwestii już problem. A wiadomo z czasem programy będą wymagały większej ilości rdzeni i co wtedy znowu zmiana procka z płytą?

Link to post
Share on other sites

Hmm mam okazję zakupić q9400 za 450 zł, lepiej na tym wyjdę niż na q6600 (który kosztuje 350-400zł na forum ) ? Niższy proces i tylko 2mb l2 mniej ;p

Z tym że:

FSB na mojej płycie chcę ustawić jakies 400 (nie chcę jakiś chorych fsb, żeby dodać wydatek zmiany płyty ;o) czyli na q6600 otrzymam 3,6, zaś jak miałbym q9400 to chyba na razie bym nie podkręcał bo chyba jest wystarczająco wydajny, a później do 3,2 ?

Chłodzenie mam dobre (big typ 120) + dobra i przewiewna obudowa.

:help: Więc tak q9400 vs. q6600 (wady i zalety) :help:

 

 

/edit nie ukrywam że 0,045 mi bardziej odpowiada niż 0,065 bo zasiłka może nie wyrobić, a jak q9400 nie będzie wyrabiał już to zmieni się PSU i OC ? Poza tym to 0,045 to może nawet i bez zmiany zasilacza OC do 400 fsb przejdzie ;]

Link to post
Share on other sites

Ten cały X6 to crap na całego, dorównuje czterem rdzeniom na i7, jest lekko szybszy od i5. Zaś argument:

i co wtedy znowu zmiana procka z płytą?

Jest całkowicie bez sensu - równie dobrze mogę powiedzieć "potrzebuje większej wydajności i co teraz, znowu zmiana procka z płytą?".

 

jak widać w testach procesory q9x00 oraz q6600/q6700 przy identycznych taktowaniach są siebie warte. Czasem ważniejsze okazują się 2 MB pamięci więcej w q6x00, czasem zaś pomaga nowsza architektura (odświeżona właściwie) w q9x00. Jeśli o mnie chodzi to nie dopłaciłbym 100 zł. do q9400. Różnica w poborze prądu między procesorami na takich samych taktowaniach to około 15 W. - za mało.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej byś zrobił jak byś wziął tego q9400 i dozbierał do naprawde porządnego coolera i podkręcił go tak na 3.7-3.8 Ghz i wtedy długo nie będzie ci potrzebny lepszy procesor ;-)

 

Jak już brać to coś porządnego, z mojego doświadczenia wynika tylko tyle że nie opłaca się bawić w tzw. "półśrodki". Więc poprostu do tego zestawu dokupić "porządny" procesor i wystarczy na długo, ewentualnie dołożyłbym jeszcze 2 GB ramu, ale rozumiem, że budżet napięty nieco ;-)

 

Na naprawdę dobre nowe części z rejonu "kręgosłupa" PC nie ma co oszczędzać, tym bardziej że mając nawet 1000zł w kieszeni, możesz kupić dosyć dobry procesor, zmodować i podkręcić, ale reszta będzie kiepskiej jakości, więc raczej będzie go i tak ograniczać....

 

Nie ma się co przejmować starą architekturą czy takimi tam, bo tak naprawdę pomiędzy C2Q 6700 2.66 GHz a i5 2.66 GHz nie ma aż tak gigantycznej różnicy gdy porównuje się je zegar w zegar, wniosek nasuwa się jeden, obecne procesory to tylko ulepszenia świetnej architektury Conroe a są wydajniejsze głównie dzięki zejściu z procesami technologicznymi w dół, ergo wyższym taktowaniom i dzięki usprawnieniom.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...