Skocz do zawartości

Monitor do użytku domowego 27'


Recommended Posts

3 lata temu kupiłem i posiadam monitor LG IPS235P-BN głównie do oglądania filmów więc potrzebowałem IPS i PIVOT, żeby można było oglądać w grupie. Aktualnie posiadam już TV, a monitor służy głównie do internetu lub gier. 

Teraz szukam czegoś większego 27cali...i z lepszą czernią (ogólnie lepszy). 
Nie zastanawiałem się nad budżetem. Monitor będzie służył do typowo domowych celów, więc super maszyna nie jest potrzebna, natomiast liczy się jak najlepsza jakość i równocześnie opłacalność. 

 

Coś takiego Samsung SD590C, BenQ BL2710PT, LG 27MT55S, Samsung T27D590, BenQ XL2720Z ? 

Link to post
Share on other sites

Posiadam ASUS PG278Q (TN) oraz Samsung BX2231 (TN) i żaden nie ma tragicznych kolorów i kątów widzenia, więc nie sugeruj się takimi tekstami :)

Pewnie IPS jeszcze na oczy nie widziałeś, nadaje to się do gier, jak masz zamiar siedzieć na przeciwko monitora. 

Jak bardziej do gier to EIZO FS2434, jak coś bardziej biurowego to EV2450. 

Nic sensownego w 27" za 1500zł nie kupisz. 

Link to post
Share on other sites

Widziałem IPS i mówie kategoryczne nie, tak jak napisałem przy premierze tego Acera 144hz 1440p i G-Sync IPS, gdyby zaproponowali mi darmową wymianę na niego to wyśmiałbym ich  ;) 

Tak się składa że siedzę na przeciwko monitora ( :?: ) i nie ma mowy o żadnych złych kątach widzenia.

 

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

Bo nie są złe tylko tragiczne... Pewnie widziałeś wyrób IPS'o podobny.

 

przewrażliwiony chyba jesteś na temat IPS czy NEC. W pracy siedzę na IPS w domu mam TN, mogę stwierdzić że aż takiej WIELKIEJ różnicy jak się zawsze wypowiadasz nie widać.. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To wybierz się do okulisty: 

 

http://cdn.overclock.net/8/81/81f300c5_11_ips_vs_tn.jpeg

 

Tak pyzatym to ludzie mają różne wymagania, fanem NECa wielkim nie jestem ale większość ich oferty to dobre monitory, czego o LG, Asusach i innych Benq powiedzieć nie można. 

 

 

 

#2 Nie, po prostu IPS kompletnie do mnie przemawia

 

Zależy do czego, ja pracuje z kolorem więc innego wyboru nie mam. 

Link to post
Share on other sites

Hmm, jeśli podchodzisz do kątów widzenia masz RACJĘ lepszy jest IPS..

 

Ale czy możesz mi powiedzieć ILE osób siedząc jakieś 50 cm przed monitorem spogląda na monitor pod jakimś kątem innym niż 90??

 

No chyba że ktoś jest upośledzony i pracując, grając na monitorze będzie patrzył pod kątami a nie centralnie na monitor..

 

Jeśli obraz na monitorze TN w prawym dolnym rogu jest pod kątem prostym to Mogę Stwierdzić że obraz jest bardziej przyjazny do oglądania niż na IPS w lewym dolnym rogu..

 

na tym również kończę dyskusję w tym temacie, bo to i tak nie ma sensu ciągnięcie tego tematu..

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem swojego czasu TN i nie polecam ... przerzuć się na IPS a już nigdy nie wrócisz do TN ... poza tym to się tak mówi, że prosto patrzysz w monitor, IPS daje super komfort ... temat do zamknięcia skoro nie ma sensu kupować monitora 27 calowego za 1500 zł 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...