Skocz do zawartości

Recommended Posts

Problem wygląda tak że najpierw pojawiają się kolorowe artefakty ,małe kwadraciki ,potem prawie wszystko robi się czerwone ,ekran robi się czarny i monitor się wyłącza w tryb czuwania ale komputer dalej pracuje normalnie.Jednoczesnie widzę że myszka i klawiatura nie działa.Zaczeło się ze 3 tygodnie temu,5-6 razy .Po kilku restartach działa normalnie znowu.Niestety dzisiaj juz pojawił się blue screen.

Na myśl przychodzi mi karta graficzna ale po szukaniu troche w necie znalazlem że może to być zasilacz lub może sam monitor.Nie wiem jak to sprawdzić.

Karta graficzna GTX460 ma ze  4 lata około.

Link to post
Share on other sites

Monitor nie, raczej karta się sypie ale jaki masz zasilacz.

Cooler Master Elite Power 460 W . Monitro na pewno nie bo wczoraj podłączyłem do laptopa i działał normalnie prze 2 godziny.A co do zasilacza to wczesniej pamiętam po uruchomieniu  komputera przez 2-3 minuty miał takie chrobotanie jakby łożysko czy cos ale nie zawsze tak było i komputer działał normalnie.Kolejna sprawa to z pół roku temu na płycie wyłamał mi się taki plastikowy zatrzask w slocie od karty graficznej i czasem zastanawiam się czy pod obciążeniem pod wpływem drgań nie wysuwa się on ze slotu .To możliwe?

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza to wentyl pada, co do mocowania raczej też nie bo wiele przypadków widziałem takich i wszystko ok było. Moim zdaniem już końcówka grafiki ale najlepiej załatwić nawet jakąś zwykłą do przetestowania, ale moje zdanie to grafika pada.

Link to post
Share on other sites

W końcu załatwiłem sobie inną kartę do sprawdzenia .Wygląda że wszystko działa normalnie z tym że ta karta jest starsza i zasilana jest tylko jednym przewodem 6 pin.Może nie potrzebuje tyle napięcia co moja .Nie bardzo się znam ale wygaje mi się że napięcia z zasilacza nie są prawidłowe.Może ktoś zerknąć?

http://images66.fotosik.pl/817/116e0acb4614ce6f.png


Temat można zamknąć albo przenieść do działu "Archiwum X"

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...