Skocz do zawartości

Dylemat z wyborem smartfonu budżetowego.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ravir,

Recommended Posts

Witam, już od bardzo dawna zastanawiam się nad kupnem smartfona i ciągle nie mogę się zdecydować, dlatego postanowiłem napisać na forum, gdzie pewnie większość z Was ma dużo większe pojęcie w tym temacie niż ja.

 

Przechodząc do tematu od razu muszę napisać, że nie zamierzam grać w żadne wymagające gry. Problemem dla mnie jest fakt, że naczytałem się o tym jak to android potrzebuje mega sprzętu by płynnie chodzić i chcąc przeznaczyć na telefon 500zł doszedłem do wniosku, że nic w tej cenie dobrego nie kupię, więc biorę pod uwagę też granice do 800zł. Za niedługo premiera LG G4 więc pomyślałem, jeżeli stanieje nad LG G2, moją uwagę też przykuł HTC One m7, ale na allegro pełno sprowadzanych z innych krajów, Moto G 2, ale w tej cenie myślę są dużo lepsze telefony i jeszcze Nexus 4, a może wystarczająca będzie Lumia 535?

 

Z góry bardzo wam dziękuję jeżeli mi pomożecie i przepraszam jeśli popełniłem jakieś błędy.

 

  • mój budżet : 500-800
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : allegro, inny sklep lub market
  • nówka czy używka : nówka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : okolice 5"
  • preferowany system mobilny : WP lub Android
  • do czego będę używać urządzenia : codzienne użytkowanie, aplikacje typu messenger,instagram itp itp
  • moje najważniejsze wymagania : długa żywotność telefonu(nie zamierzam szybko zmieniać), wytrzymała bateria, płynność działania
Link to post
Share on other sites

500-800zł?

Jeśli ponad wszystko zależy Ci na płynności to Windows:
Lumia 535 (450-500zł)

Lumia 540 (niedługo wyjdzie i myślę że będzie za 550zł)
Lumia 640 (600-650zł)

a jeśli android to z nowych rzeczy ciężko, 
a z używanych to 
LG G2
Xperia Z1
(HTC One M7 bym odpuścił, słaby aparat, obudowa szybko się niszczy, i 4,7, gdzie wszyscy teraz nie schodzą poniżej 5")

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Lumia 640 - ma dlugi czas pracy, nówka, w sklepie za 649 zl z DualSim lub 699 zł z LTE ale bez Dual Sim :)

 

Android - uzywka G2 - OK, z nowych cięzko, Moto G2 ma słabszy aparat, ekran niż L640, ogolnie gorzej wypada, z kolei G3s nie kupimy za 649 zl nowego. :)

 

Jak Ci nie zalezy na Androidzie to kup Lumie 640, aplikacje, które wymieniłes są - masz nowy telefon, z gwarancą, kupiony w sklepie

Link to post
Share on other sites

Bawiłem się dzisiaj trochę na Lumii, ale jakoś nie jestem przekonany do WP, też właśnie słyszałem, że do androida minimum 2gb ramu, a większośćl telefonów z takimi parametrami to już do 1000zł dochodzi prawie, pomyślę jeszcze na Moto G 2 albo jej starszą wersją, ale to już też trochę droższa sprawa. Podobno na czysty android 1Gb ramu jest wystarczające, sprawdzę jeszcze te Lenovo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...