Skocz do zawartości

Serwer newsów


Recommended Posts

Zarabiacie z reklam, macie swój kanał RSS, wychodzę trochę temu na przeciw bo za was przemawia czysty interes (czyt. zysk), ale czy istnieje możliwość udostępniania waszych newsów (aktualności) w formie pobieranego pliku?

 

Tworzenie wirtualnych drukarek i zapisywanie pliku wydruku w formacie pdf jest nudzące i powoduje że jestem zmuszony czytać artykuł z waszej strony (wiem że dzięki temu macie zarobek), ale może czas się przestawić? Trochę mam pomysłów do programistycznego wykorzystania takiego waszego serwera newsów który bym udostępnił za free a wy pewnie wykorzystalibyście go tak by i wam pasowało. Niemniej byłoby to dość potężne narzędzie a wy byście byli pionierami w moim pomyśle. Kwestia waszego podejścia. Zdobylibyście część dość zasobnych klientów którzy jak ja mają mało czasu a mają narzędzia by umilić sobie czas i wam zwiększyć popularność podsuwając nowy pomysł.

 

Pomysł:

Paczka newsów XML (dzienna) do pobrania z komentarzami + ostanie wersy reklam (choć proponowałbym reklamy zostawić np do programu który obsługiwałby wasze newsy).

 

Stworzyłbym skrypt/program o dużych właściwościach który obsłużył by wasze newsy.

Może ktoś z użytkowników zna już istniejące rozwiązanie (nie twierdze że mój pomysł jest innowacyjny, ale zawsze warto podjąć taki temat).

 

Mam nadzieje że czas znajdzie się wypowiedzieć Pan Mateusz Sołtysiak odpowiedzialny za treści w serwisie :)

 

 

Edit.
Dodam że mogłoby to być przydatne dla osób które mają np ebooka i/ nie łączą się często z internetem.

Edytowane przez Zico89
Link to post
Share on other sites

Po to prowadzimy serwis by na niego wchodzić i tam czytać nasze treści. Nie zamierzamy naszych treści udostępniać na zewnątrz. :)

 

Dziękuję za odpowiedz. Moje rozważania może wybiegły za daleko w przyszłość, mimo to zaproponowane przeze mnie rozwiązanie też wiązało się z zarobkiem dla Państwa może nawet i większym jaki macie z tytułu odwiedzin, reklam i kliknięć w nie. Nie przekonuję już dłużej do mojego rozwiązania ale na zakończenie nadmienię tylko walory oraz jego wady:

+ zarobek z umieszczenia reklam w programie klienckim

+ większe grono użytkowników

+ odciążenie przeglądarek użytkowników (sam mam 3 przeglądarki w każdej po 40 stron)

+ czas i dostępność materiałów (wszystko mam w jednym miejscu)

+ brak irytacji z powodu otwierania każdego artykułu nieprzeczytanego przeze mnie w nowej przeglądarce albo coś czego szczególnie nienawidzę otwieranie artykułu i po przeczytaniu cofnięcie się i wybranie kolejnego. Pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie szybsze ale zabija przeglądarkę taką jak moja.

+ Automat. Nie było mnie na stronie? otwieram klienta i mam wszystkie newsy ba nawet mogę je pogrupować.

+ możliwość personalizacji - czcionka zmienia się na stronie? żaden problem w kliencie sami dokoptujemy rozwiązanie takie jakie nam się podoba. 

+ wiele innych których nie chcę zdradzać :)

 

- instalacja klienta

- nie mam pomysłów

 

jeśli rozwiązanie się nie sprawdzi zawsze można zamknąć kanał przez który lecą newsy.

 

dodam że nie jestem programistą ale nawet dla mnie nie stanowi problemu zrobienie takiego klienta.

 

pozdrawiam Zic :)

 

Edit.

Klienta może być płatny ;)

Edytowane przez Zico89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...