Skocz do zawartości

Ubezpieczenie nieruchomości system alarmowy


Recommended Posts

Czy towarzystaw ubezpieczeniowe promują w postaci rabatów na polisy fakt założenia systemu alarmowego (opartego na czujkach ruchu, ochronie obwodowej)? Czy taki system powinien spełniać jakieś normy? Pytam, bo nie doszukałem się takiej pozycji w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Link to post
Share on other sites

Jedyne o co pyta czasem agent ubepieczeniowy to czy są dwa zamki wielozapadkowe. Dom na działce ubezpieczam od lat chociaż nigdy nikt go nie widział. Kiedys pytano czy to co ubezpieczam jest budowane legalnie. Teraz pytają czy ma ścianę wspólną z budynkiem budowanym legalnie.

W cenie ubezpieczenia mieszkania bardziej liczy sie transakcja wiązana niż to czy masz alarm. Na przykład jak masz konto w banku to możesz też się u nich ubezpieczyć i to też bez wychodzenia z domu, przez internet http://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/mieszkanie24h-ubezpieczenie-mieszkania/  

Tak samo jest z samochodami. Kiedyś musiałeś mieć dwa zabezpieczenia najlepiej immobilaizer i alarm. Teraz samochody kupuje się bez alarmu i wszyscy dziwią się że go zakładasz. Jedynym ważnym ubezpieczeniem dla dilera samochodowego jest na życie, abyś nie umarł zanim nie spłacisz ostatniej raty.

Edytowane przez kiścień
Link to post
Share on other sites

Możesz liczyć na rabat na polisie ubezpieczeniowej rzędu od 10 do nawet 40%. Agent ubezpieczeniowy pewnie nawet nie przyjdzie do Ciebie aby sprawdzić czy rzeczywiście masz alarm oraz czy nieruchomośc spełnia określone wymogi bezpieczeństwa. Tego typu rzeczy sprawdza się najczęściej gdy dojdzie do włamania - a więc nie warto oszukiwać, bo wcześniej czy później i tak to wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

A czy ten certyfikowany monter to na 100% jest wymagany? Bo jestem typem majsterkowicza i wydaje mi się, że sam bym sobie z tym poradził (przy pomocy help desca ewentualnie).

No i podstawowa sprawa, czy w przypadku gdy dojdzie do włamania a system może nie zadziałać - to co wtedy? Tracę całe ubezpieczenie?

Link to post
Share on other sites

Sam proadził?

Nie sądzę. Masz uprawnienia SEP-owskie? Masz licencję ochrony technicznej? Nie mówiąc o pozostałych rzeczach. No i firma w której pracujesz lub ty musisz posiadać papierek od MSWiA - jeżeli spełniasz te wszystkie warunki, to pewnie dostaniesz maksymalne zniżki. Tu masz linka do artykułu w którym określone zostały wymagania jakie powinien spełnić taki system alarmowy https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/120,alarmy-domowe-a-ubezpieczenie/

Jak widzisz, trochę tego jest.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

A czy ten certyfikowany monter to na 100% jest wymagany? Bo jestem typem majsterkowicza i wydaje mi się, że sam bym sobie z tym poradził (przy pomocy help desca ewentualnie).

No i podstawowa sprawa, czy w przypadku gdy dojdzie do włamania a system może nie zadziałać - to co wtedy? Tracę całe ubezpieczenie?

 

Przeczytaj gwiazdki w umowie - bo agent Ci powie, że nie jest a jak przyjdzie co do czego to się okaże, że jest. Zresztą to też nie jest wielki problem bo jak potrafisz założyć sam to zakładasz, potem idziesz do kogoś kto ma uprawnienia i Ci podbija kwit, jak nie znasz nikogo to możesz dodać ogłoszenie przez Oferteo np. - http://www.oferteo.pl/alarmowe-zabezpieczajace że szukasz osoby, która Ci zatwierdzi założony system czy instalacje i ma uprawnienia i tyle. Nie zapłacisz jakiś wielkich pieniędzy, a przynajmniej ubezpieczyciel straci jeden motyw żeby nie wypłacić. 

Link to post
Share on other sites

Czy towarzystaw ubezpieczeniowe promują w postaci rabatów na polisy fakt założenia systemu alarmowego (opartego na czujkach ruchu, ochronie obwodowej)? Czy taki system powinien spełniać jakieś normy? Pytam, bo nie doszukałem się takiej pozycji w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

 

Liczba oraz złożoność systemów zabezpieczających dom/mieszkanie wpływa pozytywnie na wysokość składki ubezpieczeniowej. Rabaty za zabezpieczenie przeciwpożarowe lub przeciw kradzieżowe wynikają z taryfy składek i ten fakt nie jest opisywany w OWU. Zachęcam także do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń miesznaie i domu w Compensie.

 

Więcej informacji znaleźć można na naszej stronie internetowej pod adresem: www.compensa.pl/klient-indywidualny/ubezpieczenie-domu-mieszkania/tabid/80/Default.aspx

 

W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

Online Ekspert Compensa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...