Skocz do zawartości

Pierwszy smartfon 600zł


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam zamiar kupić telefon, będzie to mój pierwszy smartfon więc mam mało praktycznego doświadczenia.

Wydaje mi się że android jest dobrym wyborem ale również rozważę wp. Chciałbym żeby telefon chwilę mi posłużył, tak więc preferowałbym coś w miarę niezawodnego. Co do przekątnej, wydaje mi się że około 5" jest najbardziej optymalne. Telefon będzie służył normalnie do dzwonienia, muzyki jak i przeglądania internetu, Dobry GPS / nawigacja offline byłaby wskazane. Nie potrzebuje jakiegoś "świetnego" aparatu ani baterii o mega pojemności, raczej standard. Wydaje mi się ,że dual sim i aero 2, też się przydadzą. Mam nadzieję że znajdę coś w skromnym budżecie 400-600zł. Myślałem o lumi 535, ale jestem sceptycznie nastawiony do wp.
 

Link to post
Share on other sites

Z androida to LG G2 mini albo Motorola Moto G LTE. Bardzo dobre telefony jak na tą cenę

Na plus LG to dobra bateria, aparat, płynność działania i kompaktowe wymiary

Na plus Moto G lte. Dobry ekran bo rozdzielczość hd przy 4,5 cala. Nie znaczy że od lg jest jakiś zły. Na plus jeszcze aktualizacje prosto od google i czysty android.

Co do nawigacji offline to są dostępne w sklepie play do pobrania np panorama firm. Jest ich jeszcze kilka i całkiem dobre są.

Z windowsa to Lumia 735 albo 640.

Link to post
Share on other sites

L535 też jest bardzo dobrym smartfonem (mam, posiadam, używam codziennie). Duża ilość osób uważa, że to najlepszy smartfon z wp do 500 zł. Bateria przy normalnym użytkowaniu (czyt. troche smsów, wifi, muzyka) trzyma cały dzień. WP działa bardzo płynnie, nie zacina się. Jeśli chcesz coś do 460 zł (tyle obecnie kosztuje L535) to ją polecam. Jeśli chcesz wydać więcej to tak jak kolega wyżej L735 (4,7 cala) albo L640 (5 cali).

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najlepsza będzie Lumia 640 - cena 649 zł w sklepie.

 

Ma bardzo dobry aparat w swojej klasie, Dobry ekran, pojemna baterię, bardzo dobrze działający DUAL SIM, AREO działa.

 

Lumia 535 to fajny sprzęt, - ALE - Masz budżet 600 zł - warto więc kupić Lumię 640 , skok jakości między nimi jest duży i naprawdę warto. Do tego L640 to świeży sprzęt, premiera była nie dawno.

 

Ogólnie jest to świetny "średniak" - ma wszystko co powinien mieć nie drogi sprzęt ze średniej półki.

Link to post
Share on other sites

Witam, pisze właśnie z Motoroli moto E lte 2nd (2015). Smartfon rewelacja, dobra bateria, dobre kolory wyświetlacza i kontrola jasności. Wydajny i płynny, ani razu nie zacioł się, natychmiastowo otwiera aplikacje.Wot blitz ponad 30fps, hearthstone płynnie działa, przeglądanie internetu nie sprawia żadnej trudności. Aparat robi wystarczające zdjęcia.

Kupiłem w xkom na allegro za 600zł w komplacie z kartą 16gb i darmową wysyłką, jest to bardzo dobre wydane 600zł.

Link to post
Share on other sites

Hm... Jak tak sobie czytam o tej Lumii 640 to wychodzi, że jest ona bliźniaczą siostrą Lumii 535, tylko, że o wiele lepszą ? Bo wyglądem to one się niczym nie różnią. Są niemal identyczne. I w sumie obie miały premiery w dość podobnym czasie.

Link to post
Share on other sites

L640 vs L535 - mocniejszy procesor, większy akumulator, lepszy ekran z technologią Clear Black, lepszy aparat.

 

Co do LTE - nie ma się co spinać, jak Masz zasięg HSPA+ to prędkość więcej niż wystarczająca. Co więcej bardzo często stacje bazowe LTE są znacznie mocniej obciążone. Widać to w większych miastach - u mnie w domu mam szybszy transfer po HSPA+ niż po LTE :) - stację bazową LTE mam jedną a HASPA+ mam trzy w zasięgu :) W efekcie większa mam szybkość na HSPA+

 

Lumię 640 kupisz z LTE ale bez Dual SIM - jest wersja z Dual SIM i LTE ale w Polsce nie jest dostępna.

 

Jeśli bardzo nie Potrzebujesz Dual SIM to kup Lumię 640 LTE i będziesz zadowolony.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że jednak LTE bardziej się przyda niż dual. Najbardziej podoba mi się LG G2mini, wydaje mi się też, że ma dobre bebechy i można go nieźle spersonalizować pod siebie. jeśli się mylę to wyprowadzicie mnie z błędu. http://www.telepolis.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif

Link to post
Share on other sites

LG G2 Mini tez jest dobry - ALE - to poprzedni model, więc wsparcia mieć nie będziesz - bo już się kończy lub skończyło, nie jestem pewny, ale LG nawet nie zapowiedziało kiedy dostanie Androida 5. Niby są nieoficjalne, ale.

 

W porownaniu do Lumii 640 - G2 Mini ma gorszy aparat, ekran o niższej rozdzielczości, gorszą ochronę GG2 a L640 ma GG3, L640 obsługuje Karty Pamięci 128 GB a LG tylko 32 GB, do tego LG ma troszkę miejszy akumulator i trochę krótsze czasy pracy - przynajmniej wg GSMArena - choć różnice nie są duże.

 

Ogólnie Lumia 640 jest lepsza - jeśli chcemy Androida do 600 zł to - OK - Lg G2 Mini będzie DOBRYM telefonem, ale w starciu z Lumią 640 przegrywa. I nie chodzi tu o WP vs Android. Ale o czyste, techniczne parametry. pamiętajmy, że G2m jest o ponad rok starszy, co też warto wziąść pod uwagę. Niestety telefony z Androidem, zwlaszcza tańsze bardzo się "starzeją" LG G2 Mini i tak wypada na tle konkurencji bardzo dobre. Ale jego czas niestey powoli sie kończy, ma juz 1.5 roku - nie długo pojawi się LG G4, a więc i mniesza wersja też :) - za rok będziemy mieć LG G5 :) - Lumia 740 wypada tu znacznie lepiej, po pierwsze jest nowa, z marca 2015, po drugie Lumie znacznie wolniej się "starzeją" - dwuletni telefon nadal ma wsparcie i rok spokojnie mozna go używać. Przykład to L820, czy L920. przykladowo za 600 zł można kupić Lumię 920 z pozostałymi 12 miesiącami gwarancji :)


LG G2 Mini tez jest dobry - ALE - to poprzedni model, więc wsparcia mieć nie będziesz - bo już się kończy lub skończyło, nie jestem pewny, ale LG nawet nie zapowiedziało kiedy dostanie Androida 5. Niby są nieoficjalne, ale.

 

W porownaniu do Lumii 640 - G2 Mini ma gorszy aparat, ekran o niższej rozdzielczości, gorszą ochronę GG2 a L640 ma GG3, L640 obsługuje Karty Pamięci 128 GB a LG tylko 32 GB, do tego LG ma troszkę miejszy akumulator i trochę krótsze czasy pracy - przynajmniej wg GSMArena - choć różnice nie są duże.

 

Ogólnie Lumia 640 jest lepsza - jeśli chcemy Androida do 600 zł to - OK - Lg G2 Mini będzie DOBRYM telefonem, ale w starciu z Lumią 640 przegrywa. I nie chodzi tu o WP vs Android. Ale o czyste, techniczne parametry. pamiętajmy, że G2m jest o ponad rok starszy, co też warto wziąść pod uwagę. Niestety telefony z Androidem, zwlaszcza tańsze bardzo się "starzeją" LG G2 Mini i tak wypada na tle konkurencji bardzo dobre.

 

Jego czas niestey powoli sie kończy, ma juz 1.5 roku - nie długo pojawi się LG G4, a więc i mniesza wersja też :) - za rok będziemy mieć LG G5 :) - Lumia 740 wypada tu znacznie lepiej, po pierwsze jest nowa, z marca 2015, po drugie Lumie znacznie wolniej się "starzeją" - dwuletni telefon nadal ma wsparcie i rok spokojnie mozna go używać. Przykład to L820, czy L920. przykladowo za 600 zł można kupić Lumię 920 z pozostałymi 12 miesiącami gwarancji :)

Link to post
Share on other sites

Ten LG ma karty do 64GB, ale to mało ważne. Cóż coś za coś. Bardo cenię sobie optymalizację a Lumie w tej kwestii wypadają gorzej. Bawiłem się chwilę lumią znajomego i jakoś ten system do mnie nie przemawia, tak wiem chwila to za krótko. Jeszcze zaznaczę że facebook, instagam itp nie dla mnie.Tak więc telefony z wp odpadają a w tej cenie raczej nic ciekawszego na androidzie nie dostanę. A Budżet można byłoby bardzo długo zwiększać.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej kupić telefon oddzielnie (na przykład w Teletorium / Media Markt) i wziąć tańszy abonament. Koniec końców wychodzi taniej niż spłacanie w abonamencie. Ewentualnie oferta na kartę. Przy modelu na kartę warto rozważyć zakup dual sima (ktoś już wyżej pisał o myPhone Cube, jest dual simem) bo potem drugi slot może przydać się chociażby do darmowego internetu Aero2 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...