Skocz do zawartości

gta 5 problemy z renderowaniem


Recommended Posts

Witam, mam problem, otóż mam zestawik r9 280x + 4gb ramu drr3 od goodram + i5 750(podkręcony na 4.0), po wielu próbach udało mi się uruchomić GTA 5, na domyślnych wbiło mnie na very high jednak przy szybkiej jeździe fpsy potrafią spaść do 10 klatek.  Zniżyłem wszystko na  medium co możliwe i taki sam problem występuje. Sterowniki do karty w wersji 15.4. Czy jest to wina karty? Z góry dzięki.

Edit: W np. black flagu chodzi na ultra z msaa x4 na 30-50 fps.

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

Problemem nie jest wydajność CPU i GPU, tylko po prostu komputer Ci zamula wszystko.

SSD zapewnie nie masz, a jak wygląda sprawa z dyskami? Tylko jeden, czy jakieś dodatkowe? Warto wyłączyć na chwilę pamięć wirtualną, zdefragmentować partycję, restart i włączyć pamięć wirtualną ze stałym rozmiarem. Wpisz np. 8000MB jako minimum i maksimum. Rewelacji nie będzie, ale dysk będzie mniej mielił i zamulał cały komputer.
 

 

 tak potwornie klatkuje przy renderze że to jest nie do grania gra

HEHE, nie ma to próba dodania powagi przez dorzucenie kilku słówek, kórych nie znamy. To komp zamula, a nie żaden render. ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli niepotrzebnie ściągałem? :D

W crysis3 na utlra leciało w pierwszej misji 35fps średnio, w black flagu leciało 30-50 a w zamkniętych miejscach 60. A w gta na najniższych takie spadki? Dziwi mnie to. Jak dokładniej mogę ten dysk sfragmentować, przy wgrywaniu windowsa sformatować i na nowo instalować gta? 

Przy okazji, Medium to najniższe ustawienia?  Niżej nie mogę ustawić.

 

Edit:Po ustawieniu na domyślne gra chodzi w 55-60 fps a przy renderze spada do 40 fps , min do 35 spadło. Nie rozumiem jeszcze tej gry :P

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

OK, do defragmentacji polecam ten program: http://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag/

Pamieć wirtualną ustawia się tak:
Klikasz prawym na mój komputer, właściwości i dalej jak na obrazku:

http://public.prima-materia.com/img/v_mem.jpg


Problemem nie jest wydajność komputera, tylko mała ilość pamięci. Jak kończy się RAM, to windows zaczyna zrzucać jego zawartość na dysk, zaczyna się mielenie, a gra jednocześnie chce wczytywać nowe elementy i robi się bryndza. Jak pamięć wirtualna jest pozostawiona na automatycznych ustawieniach, jej wielkość jest dynamicznie dostosowywana wiec jest rozrzucona po całym dysku. Jak zrobisz tak, jak pisałem, będziesz miał wszystko ładnie w jednym bloku i dysk będzie dużo mniej mielił talerzami.

Najlepiej wyjdziesz na dorzuceniu drugiego 4GB RAM.

Link to post
Share on other sites

Też mam podobny problem jak kolega, i też mam 4gb ramu. Trochę mnie to dziwi skoro rockstar w minimalnych podał konfiguracje z 4gb ram a tutaj na 4 jest tragedia. Póki co ustawiłem pamięć wirtualną, zrobiłem defragmentacje i jest lepiej choć są jeszcze taki małe przycięcia, trzeba będzie zakupić ze dwa 2gb ramu i wtedy może będzie można normalnie pograć.

Edytowane przez mati3910
Link to post
Share on other sites

Dokupcie sobie ramu!!! 4 GB to naprawdę niewiele w 2015 r. a gry będą wymagały tylko więcej i więcej ;-P więc 8 GB to obecnie minimum. Macie w miarę drogie GPU i CPU (szczególnie autor tematu co ma w grafie prawie tyle pamięci co w komputerze ;-P) więc wydatek stu kilku zł jakoś przetrwacie ;-P.

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko uważam że jeżeli podają te ustawienia minimalne 4gb ramu to na 4gb ramu na najniższych powinno działać, a nie spadki do 5fps. Szperam po necie i chyba nie tylko ja mam ten problem.

Mam windowsa 8.1 i gra zużywa tylko 2gb ramu mimo iż mam 64 bitowy system. Może to jakieś problemy z systemem, bo jednak na yt też są filmiku gdzie ludzie grają normalnie z 4gb ramu...

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

 

 

Mimo wszystko uważam że jeżeli podają te ustawienia minimalne 4gb ramu
  nie grałem w gta 5 ale gram sporo w nowosci i jeszcze nie spotkałem aby 4 było za mało . Takie problemy to sie sprawdza przez wydajnosc gpu i cpu 3dmarkiem jesli tam jest ok to sie odświeża system i tyle
Link to post
Share on other sites

Nie no, nie mówmy że 4gb wystarcza do nowości bo to jest mało, tylko chodzi o to że ludzie na spokojnie grają w gta na 4gb ramu na wysokich nawet ustawieniach a mi na najniższych nie chce zapalić. Może spróbować przeinstalować na jakąś dobrą wersję siódemki? Zaraz wrzucę jeszcze dla świętego spokoju screeny z 3dmarka.

 

 

Edit:https://www.youtube.com/watch?v=-LaQ3I5MfZU,

proszę nawet tutaj nie spada do 10 fps, na takim sprzęcie! 

 

Przecież musi być w takim razie wina na moim komputerze w czymś bo ta gra powinna działać, na najniższych ale powinna,a  na najniższych dropy do 10 klatek...

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...