Skocz do zawartości

Asus Strix 980 - niestabilna?


Recommended Posts

Cześć. Posiadam karte Asus Strix 980 ( podkręcona fabrycznie ), 8gb ram i 4790 stock. Sterowniki 350.12 WHQL.

Nie jestem do końca pewien czy karta jest sprawna. Otóż w Far Cry 4 co jakiś czas , wysypuje do pulpitu z błędem aplikacji a w logach pisze:" Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawnośćnvlddmkm. 
Dzieje sie to naprawde rzadko ,może raz na 12 godzin? Ale jednak sie dzieje a nie jest to zwykły błąd aplikacji ( to bym jeszcze przebolał ) ale jednak "sterownik ekranu" co daje do myślenia ,że coś z kartą może być nie tak. Troche poszperałem w necie o Far Cry 4 i się okazało ,że dużo ludzi ma taki problem z tą grą. Troche się uspokoiłem ,że to może coś wina gry\albo update gry. A poza tym to jedna gra.

Jednak dzisiaj 1 raz włączam GTA V i po pierwszej misji niespodziewany freez ekranu i ta sama sytuacja. Crash aplikacji i " Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność" nvlddmkm w logach systemu.

I teraz mam pytanie, czy to juz napewno wina jest karty, skoro nie tylko Far Cry 4 ale tez jeden raz wywaliło sterownik w GTA V?
Jak sądzicie?

 

Teraz troche pozytywów:
Odpaliłem na 12 godzin Heaven Extreme zapętlone i bezbłędnie przechodzi. Grałem w Crysis 3, WatchDogs, Metro LL i też bezbłędnie.

 

Co o tym myśleć teraz. Czy reklamować karte bo co jakiś czas wywala sterownik w Far Cry 4 i tylko raz w GTA V?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak instalowalem nowe sterowniki ,a przed tym odinstalowywalem stare bezpiecznie.

Próbowałem na 350.12 WQL i 347.88 WHQL w Far Cry 4.

W momencie jak wywaliło GTA V 350.12 WHQL. Reset sterownika by chyba wskazywał na problem sprzętowy?

 

Sprawdziłem Prime 95, SuperPi i wszystko przechodzi.

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

W Far Cry 4 wywala sterownik 350.12WHQL sporej ilości osób  , z tego co czytam. Olałem Far Cry 4. Ale kurde podczas GTA V raz mi się tak zrobiło i już nie wiem teraz co zrobić. Może OC fabrycznie nie daje rady po prostu? No mimo ,że heaven przechodzi przez 12 godzin, i inne gry chodzą ok.

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...