Skocz do zawartości

Kiepska wydajność w GTA V.


Recommended Posts

Witam, napisałem temat w tym dziale gdyż wydaje mi się, że to sprawa bardziej platformy niż samej gry.

 

Mam:

-Inter Core i5-4590S

-R9 290

-8gb ramu

 

Dodam, że dwa dni temu grałem w Battlefield 4 ze wszystkimi ustawieniami na ultra i działał bezproblemowo.

 

A więc, dziś zabrałem się za GTA V, ku mojemu zdziwieniu, gra na wysokich wymaganiach nie działała tak płynnie jak sobie to wyobrażałem. W rozdzielczości 1080p ustawiłem wszystko na "średnie" (niżej już nie mogę) a wszystkie opcje, które się dało, wyłączyłem. I wielkie zaskoczenie, gra klatkuje bardzo mocno. W teście wydajności z GTA V miałem 90-120klatek, a podczas grania(oczywiście na tych średnich ustawieniach):

-Gdy stoję w miejscu, jestem w stanie osiągnąć jakieś 70FPS'ów, chyba, że patrzę w stronę miasta, wtedy 40-46FPS'ów

-Gdy jeżdżę samochodem..spadki są straszne, spada czasem nawet do 15 FPS'ów a nie wychodzi ponad 40. Uniemożliwia mi to całkowicie grę gdy w Battlefieldzie na ultra nie spadało poniżej 60.

 

Druga sprawa jest taka, że podczas grania w GTA moja karta nie rozgrzewa się bardziej niż do 60-65 stopni. To dziwne bo przy battlefieldzie na liczniku potrafiłem mieć nawet 83 stopnie.

 

Co jest powodem? Tak powinno być? Z tego co słyszałem GTA V jest świetnie zoptymalizowana a więc jestem trochę zdziwiony. Bardzo długo czekałem na tą grę więc również proszę o odpowiedź, zależy mi na tym. Z góry dziękuje :/

 

Edit.: Nowe sterowniki oczywiście ściągnięte.

 

Edit.2:Jeszcze jedno. Gra działa TAK SAMO na ustawieniach wysokich/b.wysokich. Ilość FPS'ów jest dokładnie taka sama jak na ustawieniach średnich. yyy?

Edytowane przez Kelleth
Link to post
Share on other sites

Przestaw przełącznik od odświeżania monitora, widziałem na streamie gościa któremu fpsy też strasznie spadały a jak pozmieniał Hz w opcjach sytuacja uległa poprawie.

Dziwna sprawa ale nieco złagodziło to spadki FPS'ów. Napiszę jeszcze jutro jak dokładnie przetestuje ale dzięki :)

Porobiłem testy przy pomocy MSI Afterburner i ma się to następująco:

 

1) GTA V - 1080p, tekstury: wysokie, wszystkie inne opcje: średnie, opcje które dało się wyłączyć-wyłączone.

 

Przy jeździe samochodem po mieście w dzień (w nocy jest trochę lepiej):

 

http://zapodaj.net/8b3a0c739bd15.png.html

 

 

 

2) Battlefield 4 (dla porównania)- 1080p, ultra. Ilość klatek: 60-120 (nie spada poniżej 60 prawie w żadnym wypadku):

 

http://zapodaj.net/1bffe1db77d77.png.html

 

PS. BF'a miałem włączonego tylko przez chwile ale karta i tak zdążyła się rozgrzać a czas grania na tym wykresie, jak wiadomo to te momenty w których użycie wynosi 90%+

 

 

I tu moje pytanie czy jest taka możliwość, że ta kiepska wydajność jest spowodowana przez grę? Tzn. przeinstalować, albo ściągnąć jeszcze raz patcha? Czy nie ma to wpływu i mój sprzęt tutaj nawala?

Link to post
Share on other sites

Ja bym w takim przypadku zreinstalował te sterowniki.

Pierw w "trybie awaryjnym" (wciskaj F8 podczas uruchamiania systemu i wybierz tryb awaryjny) przy pomocy programu np Display Driver Uninstaler wywal sterowniki, uruchom ponownie komputer normalnie, zainstaluj jeszcze raz te 15.4, znowu będziesz musiał uruchomić ponownie komputer.

Po tej operacji powinno być wszystko ok jeśli chodzi o zainstalowanie sterowników.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...