Skocz do zawartości

Athlon 64 X2 4200+ OC


Recommended Posts

Na początku podam specyfikacje mojego PC

 

Płyta: Biostar TF 560 AM2+

Pamięć: GoodRam 2GB 800Mhz

Dysk: Barracuda 10 160GB

Zasiłka: Modecom Feel III 500W

Procek: Athlon 64 X2 4200+

Vista 64 Pro

 

http://img178.imageshack.us/img178/8039/myrig.jpg

 

http://img178.imageshack.us/img178/868/myrig2.jpg

 

Początkowe taktowanie procesora to 2200Mhz, ja natomiast jak widać na screenach wykręciłem go na 2530Mhz. Maksymalnie ile udało mi się podkręcić to 2700Mhz jednak wtedy wywala mnie z gry NBA 2k9. Co ciekawe tylko ta gra reaguje tak na to OC gdyż z innymi aplikacjami nie mam problemów. Niestety powyżej wartości 2700Mhz komputer nie jest w stanie już załadować Visty i objawia się to resetami podczas wczytywania.

 

Moje pytanie jest takie: Co mogę zrobić aby podkręcić ten procesor przynajmniej do 3Ghz i aby przy tym był w pełni stabilny? Z tego co wyczytałem w necie to moja płyta jest bardzo dobra do OC i widziałem jak kręcili na niej model X2 4000+ na 3,2Ghz…

Link to post
Share on other sites

po pierwsze natychmiast wymień zasilacz!! feel III to bomba zegarowa ktora nie wiadomo kiedy ci spali kompa a salby zasilacz takze hamuje OC.

 

Po drugie jaki masz wiatrak na cpu, czy masz jakies wiatraki w budzie i jakie temperatury iddle/stres?? im nizsza temp tym latwiej zyskac wysoki,stabilny wynik

Link to post
Share on other sites

musisz stopniowo podnosic napięcie procesora, ale wtedy zwiększa się ilość wydzielanego ciepła oraz pobierana przez CPU moc. Dlatego potrzebne jest dobre chłodzenie oraz zasilacz także o odpowiedniej mocy. Ja jestem zdania, że aż takiej tragedii to z tym zasilaczem nie masz, feel III 500W, może i nie jest rewelacyjny, ale do takiego zestawu wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Feel III 500W jakością nie grzeszy, a podkręcanie na nim to samobójstwo.

Nawet bez OC nie wkładałbym go do żadnego kompa. Moim zdaniem też powinieneś zmienić zasilacz.

 

Po 1. będziesz miał stabilniejsze zasilanie (a co z tego wynika większe możliwości OC), po 2. będziesz mógł spać spokojnie :).

Link to post
Share on other sites

A oprócz tego co powyżej napisane, to nikt nie powie do jakiej częstotliwości podkręcisz swojego procka - sprawa indywidualna, każdy egzemplarz może kręcić się inaczej. Skoro przy 2,7 GHz są problemy ze stabilnością to nie liczyłbym na 3 GHz. Poluzuj timingi ramu, żeby nie ograniczał OC procka, jeśli to nie pomoże to "hamulcem" może być płyta lub zasilacz. http://www.overclock.net/amd-general/30 ... t-am2.html tu masz WSZYSTKO o podkręcaniu Athlonów x2, ino po angielsku, na polskich stronach też znajdziesz dobre poradniki, jest nawet wątek "OC dla początkujących" na naszym forum czy w poradnikach.

Link to post
Share on other sites

Temperatury: W stresie mam 61 stopni (30min pakowania plików 7zipem, obciążone dwa rdzenie)

Natomiast w idle 39 stopni.

Chyba nie są to jakieś wysokie temperatury. Cooler to popularny AC Freezer 64 Pro.

Jeśli chodzi o zasilacz to wcześniej miałem Chiefteca 450 W ale się zepsuł :shock:

Na Chieftecu również nie mogłem nic więcej wyciągnąć. Timingi na pamieciach luzowałem jak się da. Może to dlatego iż są to niszowe modele GoodRam? I to może powodować problemy w dalszym podkręcaniu?. Tak mi teraz przyszło jeszcze do głowy, może update biosu? Kiedyś robiłem update biosu ale wiatraczek przestał się przez to kręcić na Procku dlatego wróciłem do starej wersji.

 

Aha i dzięki za poradnik, widzę, że nieźle tam jest wszystko opisane. Postaram się jeszcze nad tym trochę posiedzieć bo nie daje mi to spokoju, że tak słabo się ten zestaw kręci

Link to post
Share on other sites

Chyba przesadzacie z tymi markowymi zasilaczami, każdy może się zjarać. Moja siostra ma No-Name już 10 lat i jakoś wszystko hula…

 

Dzilniki już ustawiałem na 667 jak i na 533, przy 2700 miałem dzielnik na 667, teraz mam na 800 i jest w pełni stabilnie tylko, że ta częstotliwość mnie zupełnie nie satysfakcjonuje…

 

Mam jeszcze przy okazji pytanie. Czy jeśli kupię do tej płyty Phenoma II 3X BE to będę mógł sterować mnożnikiem? Jeśli tak to jak bo w biosie nigdzie nie widzę takiego ustawienia…

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...