Skocz do zawartości

Recommended Posts

  Witam ! Chciałbym ulepszyć komputer do gier. Chciałbym aby wszystkie najnowsze gry chodziły na najwyższych ustawieniach (mam na myśli Wiedźmin 3, GTA V, AC Unity). Cena to gdzies koło 1,500 zł (jeżeli bedzie potrzeba moge dołozyc wiecej lecz wole zmiescic sie w tej kwocie lub nawet niżej . Poniżej podam jakie podzespoły posiadam. Jakie podzespoły musiałbym wymienić ? 

  • Zastosowanie komputera Gry,multimedia
  • Maksymalna kwota ok. 1,500 zł
  • Czy będę podkręcać sprzęt? Nie interesuje mnie takie coś
  • Których części potrzebuję podzespoły
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080 ( Dell U2414H)
  • Części z poprzedniego komputera : Procesor (i5 2500k 3,30 GHz) Karta graficzna ( NVIDIA GeForce 550TI) Dysk (WD Blue 1TB) CD-ROOM (mam jakiegoś od LG) Obudowa:Aerocool RS-9 RAM  4 GB // Zasilacz OCZ ZS 550W // płyta główna to Gigabyte Z68AP-D3
  • Specjalne wymagania Granie w najnowsze gry na ustawieniach ultra bez ścinek na powyższym monitorze  :)
  • Własna propozycja zestawu Nie mam  :P
Link to post
Share on other sites

Procek da rade spokojnie możesz go podkręcać, masz odpowiedni model (z literką k) i właściwą płytę główną, potrzeba tylko lepsze chłodzenie. Oc to nic trudnego. Tak więc podsumowując kupujesz : grafikę gtx 970 + dodatkowa kość ram 4 GB + OC procka i śmigasz kilka lat na luzie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Witam Was ponownie po dłuższej przerwie. Jako że temat nie jest zamknięty pozwalam sobie napisać post i zapytać sie czy zmieniło się coś przez te kilka miesięcy i czy wszystkie te podzespoły które wymieniliście dadzą rade czy już są na "wymarciu" 

Link to post
Share on other sites

Czy te ramy i karta będa w porządku ?

http://www.x-kom.pl/p/207555-pamiec-ddr3-kingston-8192mb-2400mhz-hyperx-savage-cl11-2x4096.html?_ga=1.240918405.745530257.1437302435
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/
Edytowane przez SzonPL
Link to post
Share on other sites

Jakie masz taktowanie tych 4 GB ? Wiedz, że niższe taktowanie tej kości zbije Ci taktowanie HyperX 2400 MHz. Oczywiście również nie podkręcisz tych swoich 4GB pod wartość 2000MHz +. Więc albo 12 GB DDR3 o taktowaniu obecnie posiadanych 4 GB, albo 8 GB o taktowaniu 2400 MHz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakie masz taktowanie tych 4 GB ? Wiedz, że niższe taktowanie tej kości zbije Ci taktowanie HyperX 2400 MHz. Oczywiście również nie podkręcisz tych swoich 4GB pod wartość 2000MHz +. Więc albo 12 GB DDR3 o taktowaniu obecnie posiadanych 4 GB, albo 8 GB o taktowaniu 2400 MHz. 

Jest to jeden slot 4 gigowy DDR3 1337

Link to post
Share on other sites

No to wszystko masz wyjaśnione

Dziękuje za pomoc pozdrawiam !

Panowie a co z zasilaczem wytrzyma czy trzeba kupić 850 wat ? Płyta główna ma ograniczenia do 2133 hz także dobrze że się szybko zorientowałem. Czy karta Gtx 970 gigabyte oc to dobry wybór czy lepiej MSI ?

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą rozmawiałem z informatykiem i mówił że nie ma sensu kupowania gtx 970 na takie podzespoły. Mówił także, że zasilacz nie wystarczy ponieważ sama karta bierze 500 watów + procesor+ ram i to sie kumuluje i 850w z certyfikatem bronze powinien wystarczyc (koszt 300 zł). Wspominał coś również o płycie głównej ( coś o pci ) Także nie karta jest droga na maksa a z tymi podzespołami co mam chyba nie bedzie wykorzystaa w 100 %

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą rozmawiałem z informatykiem i mówił że nie ma sensu kupowania gtx 970 na takie podzespoły. Mówił także, że zasilacz nie wystarczy ponieważ sama karta bierze 500 watów + procesor+ ram i to sie kumuluje i 850w z certyfikatem bronze powinien wystarczyc (koszt 300 zł). Wspominał coś również o płycie głównej ( coś o pci ) Także nie karta jest droga na maksa a z tymi podzespołami co mam chyba nie bedzie wykorzystaa w 100 %

Za dużo kombinujesz

Miales już podane rozwiązanie

 

4gb RAM + 970 + chłodzenie

 

Spokój znowu na kilka lat

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...