Skocz do zawartości

Komputer za 2500zł-3000zł


Recommended Posts

Temat: Komputer za 2500zł-3000zł

  • Zastosowanie komputera: Gry(aktualnie diablo,csgo. Chciałbym pograć w nowsze tytuły) filmy(oglądam na podłączonym tv 40' FHD)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie
  • Specjalne wymagania:
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1400x1050 LG FLATRON L2000CE
  • Których części potrzebujesz?: Wszystko bez zasilacza i obudowy.
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera?: Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W, Obudowa:  SilentiumPC Gladius M40 Pure Black
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/KyUiI/
  • Inne:
Edytowane przez ventral
Link to post
Share on other sites

Po co włożyłeś zasilacz i obudowę do koszyka jeśli je posiadasz?

 

Po za tym dla mnie wygląda wszystko w porządku.

Sprawdzone podzespoły, zapewnią ci nie złą wydajność szczególnie w tej rozdzielczości.

 

Jeśli chcesz taniej to zrezygnuj z SSD ewentualnie słabsza albo używana grafika.

Link to post
Share on other sites

Po co włożyłeś zasilacz i obudowę do koszyka jeśli je posiadasz?

 

Po za tym dla mnie wygląda wszystko w porządku.

Sprawdzone podzespoły, zapewnią ci nie złą wydajność szczególnie w tej rozdzielczości.

 

Jeśli chcesz taniej to zrezygnuj z SSD ewentualnie słabsza albo używana grafika.

 

Mógłbyś zaproponować jakąś tańsza grafikę (nowa). Ja osobiście myślałem nad zmianą na  Radeon r9 280. I mam jeszcze jedno pytanie można kupić jakąś tańszą płytę główną.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem mocno na bieżąco z grafikami ale r9 280 albo r9 270 wydają się być rozsądnym wyborem.

Ale poczekaj jeszcze na kogoś innego bo nie jestem pewien w 100 procentach.

 

Możesz wybrać jakiś model niższy na h81 jeśli będzie dla ciebie wystarczająca ale ta co podałeś wydaje się dobrym wyborem.

Link to post
Share on other sites

@UP.

 

Plextor jest dużo szybszy od MX'a 128gb, więc jaki sens jest takiej zmiany;

Jak już chcemy mniej zapłacić to proponuje C100 (http://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-c100-120-gb-sata3-2-5-500-360mb-s-ssdpr-c100-120-602910/) - duża szybkość w realnym zastosowaniu (nie tylko na papierze) - cena;

 

topic.

 

R9 280 sprawdzi się na tej rodzielczości nawet do najnowszych tytułów (też kwestia na jakich detalach lubisz grać) więc tu bym nic nie zmieniał - oprócz producenta. MSI oferuję http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280-3gb-ddr5-384-bit-dvi-i-hdmi-displayport-r9-280-gaming-3g-638804/autorskie chłodzenie TwinFrozr, które również jest bardzo wydajne ale i też ciche (W3 u gigabyte jest niesfornie głośne  :-> ) co zwiększy ogólny komfort użytkowania + 10zł tańsza.

Link to post
Share on other sites

Koledze chodziło o zmniejszenie ceny, dlatego też zaproponowałem trochę słabszy i tańszy SSD oraz grafe od Sapphire.

Co do C100 to nie miałem z nim styczności i dziękuje za poprawkę :)

 

Ok jestem w stanie zrozumieć, rzeczywiście jest mało popularny ale pare serwisów już go testowało (wypadał dobrze).

A co do GPU to można wziąć tańszego R9 280 od Sapphira z Dual-X'em (tak jak napisałeś) jednak jest on trochę głośniejszy i mniej wydajny od TwinFrozr, co nie zmienia faktu, że w zupełności wystarczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...