Skocz do zawartości

Dylemat z i5 i Z97


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez TheMetteor,

Recommended Posts

Witam serdecznie, planuję zakup komputera, mam około 2000-2300 zł na to.

I poszukuję płyty głównej i procesora, myślałem nad czymś z dual Biosem na Z97 z chłodzoną sekcją zasilania, oraz waham się nad i5 4690K i 4670K, nie wiem który wybrać, ceny prawie identyczne.

 

No i czy ma to jakiś sens w tym budżecie, czy jednak zablokowany mnożnik i coś na np. H85.


PS. Komputer bez karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Primo do czego zamierzasz używać komputera? Jak ma być bez karty graficznej to podejrzewam, że grać nie będziesz, jeśli nie przewidujesz mocnej obróbki graficznej itp, to właściwie nie potrzebny Ci procesor z K, płyta główna też w tym wypadku nie musi być wypasiona, Z97/H97 są uzasadnione właściwie w przypadku napędów pod złącze M2 i przyszłej aktualizacji pod Broadwelle, które na razie nie zapowiadają się na wydajniejsze od Haswelli.

Link to post
Share on other sites

Primo do czego zamierzasz używać komputera? Jak ma być bez karty graficznej to podejrzewam, że grać nie będziesz, jeśli nie przewidujesz mocnej obróbki graficznej itp, to właściwie nie potrzebny Ci procesor z K, płyta główna też w tym wypadku nie musi być wypasiona, Z97/H97 są uzasadnione właściwie w przypadku napędów pod złącze M2 i przyszłej aktualizacji pod Broadwelle, które na razie nie zapowiadają się na wydajniejsze od Haswelli.

Ale wypociny zapodałeś...

 

@autorze dobrze myślisz. Dual Bios Ci nigdy potrzebny nie będzie więc to nie powinno być kryterium wyboru.

4690K +Z97 to dobry wybór.

Broadwell dla laptopów będzie dobry więc nie ma co liczyć na niego.

 

Kartę zawsze mozna dokupić do takiej bazy sprzetowej,nawet używkę

Pamięci do integry szybsze=lepsze więc 2400

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Kup z X-Kom. Wybierz sobie 4690K.

plyta fajna MPower z MSI.

osobiscie żałuję ze takiej nie kupiłem.

Na z Z97 seria Gaming 5 od każdego producenta dobra. Jaka Ci wpadnie w oko.

MSI ma trudny UEFI w obsłudze ale tylko nim ogarniesz.

Gigabyte ma najfajniejszy UEFI.

Wybierać przebierać.

UPS przywiezie :)

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...