Skocz do zawartości

Jaki gtx 980


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ESKA,

Recommended Posts

Było już kilka tematów o tym , sam taki zakładałem ... Mnie każdy polecał Gigabyte GTX 980 Gaming G1 i taką kupiłem , jestem z niej mega zadowolony , super chlodzenie i super możliwości OC. Co do glośności to nie przykładam do tego dużej wagi , wiadomo że nie może to być suszarka ale wentyle w karcie mam ustawione na auto i IDLE jej nie slychać w ogóle , przy obciążeniu w grach coś tam słychać ale nie wiele , może też dlatego że mam obudowe FD R5 która jest wyciszona i może to też coś daje - Nie wiem ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Odrzucił bym napewno wersje od GAINWARDa , co do reszty to wszystkie 3 to dobre karty i różnica między nimi jest niewielka , zarowno jeśli chodzi o wydajność jak i cisze , co byś nie wziął będziesz zadowolony ;) Chłodzenie w Gigabyte jest takie samo jak u mnie w G1 także moge śmiało powiedzieć że jest świetne ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aż z ciekawości sprawdziłem teraz karte w programie , obciążenie 100% karty - Temperatura 60s przy automatycznej predkości wentylatorów która oscyluje w granicach 40% , to ok. 1700 obr. Na minute ;)

Edytowane przez Szy3ki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurczę to ciężki wybór. Palit vs Gigabyte. Za gigabytem przemawia (cechy lepsze od palita): cena, normalne złącze hdmi, a nie mini, aż 3 złącza DVI

Za palitem: widziałem test i wiem, że jest to cicha i kulturalna karta, którą dobrze się kręci (czy z gigabytem tak samo?), backplate (czy gigabyte też ma?) i brak piszczących cewek (jak wypada tutaj gigabyte?)

I teraz pytanie: która wydajniejsza?

Oczywiście mówimy o tym tańszym gigabycie (http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-980-oc-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-3xdp-gv-n980wf3oc-4gd-695468/). Czy on też ma chłodzenie półpasywne?

Martwi mnie również to, że gigabyte posiada 3 wentylatory, więc czy nie będzie głośniejszy? I czy wejdzie? Moja płyta i obudowa:

MSI Z97-G43

Fractal Design Define r5

Edytowane przez Qwepoi
Link to post
Share on other sites
Za palitem: widziałem test i wiem, że jest to cicha i kulturalna karta, którą dobrze się kręci (czy z gigabytem tak samo?)

Wersje od Gigabyte świetnie się kręcą , musisz jednak pamiętać że sztuk sztuce nie równa.Kupisz dwie takie same karty z czego np.Na jednej uzyskasz 10/15 procent wydajności po OC a na drugiej np.Tylko 5% i to tyczy się wszystkich kart , rożnych producentów :)

 

 

I teraz pytanie: która wydajniejsza?

Karty mają praktycznie identyczne taktowania , więc różnica między nimi na papierze jest znikoma , zapewne w grach też większej różnicy nie ma +/- 2,3 klatki zapewne :)

 

 

backplate (czy gigabyte też ma?) i brak piszczących cewek (jak wypada tutaj gigabyte?)

Ma ;) Piszczące cewki to loteria w Gigabyte to raczej nie częsty problem , u mnie nic nie piszczy u brata też nie i u kolegi w Gigabyte 960 też nie ;) Natomiast znajomy ma 970 od Asusa Strix i piszczą i to juz w 2 sztuce którą dostał na wymiane :)

 

 

Martwi mnie również to, że gigabyte posiada 3 wentylatory, więc czy nie będzie głośniejszy? I czy wejdzie? Moja płyta i obudowa:

Ciężko powiedzieć czy będzie głośniejszy , bo to że ma 3 wentyle o niczym nie świadczy , nawet na logike 3 wentyle takiej samej średnicy vs 2 takiej samej - 3 Wentyle mogą pracować wolniej a i tak fajnie schłodzą karte , 2 wentyle za to żeby sobie dobrze poradzić muszą szybciej zasuwać :) No i druga kwestia to sprawa "JAKOŚCI" wentylatorów , jakie na danej karcie się znajdują , ale na ten temat się nie wypowiem bo nie mam zielonego pojęcia ;)

 

Karta zmieści Ci się spokojnie bo sam mam FD Define R5 , chcesz zdjęcie jak to u mnie wygląda ?

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e911c23b95c8.jpg

Masz jeszcze spokojnie 3cm miejsca , a pamiętaj że zawsze możesz zdemontować koszyki na HDD ;)

Edytowane przez Szy3ki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak z ciekawości: obudowę masz z oknem czy bez?

Bez okna bo stawiałem na cisze , ale zastanawiam się poważnie czy nie zamienić się z kimś bo teraz bardziej chcial bym z oknem :menda:%-)

 

 

Wyczytałem, że chcesz kupić hyperx cloud. Masz je już czy dopiero zamawiasz?

Mam już ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...