Skocz do zawartości

9800 GX2 czy warto?


Recommended Posts

hehe, tak czytam i zastanawiam sie czy wy kiedykolwiek przeglądaliście Allegro :) HD 4870 to cena do 350-400 zł max, HD 4890 kupisz juz za 530 zł a GTX 260 poszły tak w dół ze az głowa boli, GTX 280 widziałem wczoraj 480 zł (K-T) GTX 260 sa nawet po 380 zł :D

 

9800GX2 jest podobnie wydajny jak GTX 280, ale to karta nie opłacalna, ogromnie pobiera prądu jest stara a na dodatek to kanapka :)

Link to post
Share on other sites

9800gx2 jest wart 300zł i jest nie oplacalnym zakupem,tej kanapce brakuje pamieci np. w GTA4 i nie ważne że to dwa rdzenie i sobie dodasz pamięć i masz więcej,to nie jest tak.Na to miejsce dołuż i kup gtx275/280/285/ a na końcu propozycja gtx460.

 

Ktoś tu miał do sprzedania gtx275 za 600zł.

 

Płyta da rade bardziej tu zależy od OC cpu ale widziałem że dalej nie pójdziesz jak 3.2ghz,ale starczy.

 

Niezbyt dobre posunięcie. W tej cenie masz GTX'a 460, który jest tak samo wydajny jak nie wydajniejszy. W dodatku jest nowy i na gwarancji.

Jesli autor liczy sie z kasą to raczej odpadnie większy zakup:) natomiast co do wydajnosci róznie to bywa w grach,tym bardziej że gtx460 można tylko porównywać do dx9/10 o reście nie ma mowy przy tej karcie i tak jest najsłabsza z nowej konstrukcji.Zatem nie wiele wskuramy kupując nawet gtx460 na tle równierz bdb. kart z serii 200.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy dużo wydajniejsza. Miałem dawniej 8800GTS 512(niewiele większa wydajność od 8800GT) i gdy się uszkodziła posiadałem przez jakieś dwa tygodnie tego Radzia HD4870. Owszem był wydajniejszy od 8800, ale na pewno nie była to jakaś bardzo duża różnica.

odpal gry w wysokich rozdzielczościach wtedy sie przekonasz, HD 4870 konkuruje z GTX 260 tak ze odpowiedz sama sie nasuwa... :)

Link to post
Share on other sites

Brednie pleciesz bo 8800 GT jest karta dużo słabsza niz 4870... :) a GTX 275 to podkręcony GTX 260. tak ze najlepszym wyborem będzie GTX 460 :ciekawy:

ale ty nie pisz o oc kart graficznych bo gtx275 podkrecisz to gdzie ten twój gtx260 podkręcony ? znajdzie sie na poziomie fabryki gtx275 a odnosnie oc jesli mowa to nie myśl tymi kategoriami że już będziesz miał wydajność gtx275.

 

Zgadza sie gtx260 konkurencją dla hd4870 który co prawda radził sobie dość fajnie na high ust. bez AA i grało sie płynnie w crysis.

Link to post
Share on other sites

Lepiej dołóż 100 zł do GTX460.

Nie opłaca się 9800 X2 ponieważ:

- Jest głośna

- Pobiera dużo prądu w porównaniu do innych produktów nowej generacji

- Jest gorąca

- Nie wiem jak z pamięcią ale ona chyba ma po 512 Mb na jeden rdzeni więc do FHD nie wystarczy.

 

Jeżeli chcesz coś wydajnego to tak jak mówiłem poczekaj jeszcze trochę i kup GTX.

Link to post
Share on other sites

PANOWIE! Ja się pytam tylko i wyłącznie o "kanapkowego potwora" :D Dobrze wiem, że GTX 460 jest obecnie najbardziej opłacalnym zakupem. A poza tym... ja fanboy NVIDII :)

 

Proszę tylko o wycenę tej karty - ewentualnie wskażcie tzw. "efekty uboczne" (często się psuje, że gorąca i prądożerna to dobrze wiem ;d o mikro-ścięciach także)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...