Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


Recommended Posts

Witam,

 

mam telefon Samsung Galaxy Note 3, mam go jakieś 2-3 miesiące, ale jest dla mnie o troszkę za duży. Ma bardzo rewelacyjne parametry (pamięć ram, wbudowana pamięć + rozdzielczość). Chcę go wymienić na nieco mniejszy telefon w podobnej cenie i pomóżcie mi wybrać. 

 

Który z tych telefon wybrać?

 

  1. Sony Xperia Z3
  2. Huawei Ascend P7
  3. iPhone 5s
  4. Samsung Galaxy S5

Dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Z3 nie jest wiele mniejszy Iphone znowu dużo mniejszy. Może Z3 compact ? Jaką masz dolną i górną granicę co do rozmiaru ?

Z3 compact ma nie zadawalające mnie parametry. Iphone znów ma tylko 1GB ramu i jest sporo mniejszy. Nie mam jakiejś granicy, ale mniejszy na pewno od NOTE 3.

 

Jeżeli przyzwyczaileś się do TouchWiza Samsunga to wybierz s5.

Przyzwyczajam się do nakładek bardzo szybko więc mi to różnicy nie robi. :)

Link to post
Share on other sites

Z3 compact ma słabe parametry ? To chyba jakiś inny model niż Z3 compact oglądałeś bo Z3c ma Snapdragona 801, 2gb ramu, adreno 330 i jest nawet szybszy od dużej Z3 ze względu na rozdzielczość HD która w zupełności wystarcza

Wszystko to samo co w dużej Z3 włącznie a aparatem. Tylko 1gb ramu mniej ale nie odczujesz tego

Procek ten sam co w Note 3 i nawet z wyższym taktowaniem, układ graficzny ten sam także nie wiem co w nim słabego

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z3 compact ma słabe parametry ? To chyba jakiś inny model niż Z3 compact oglądałeś bo Z3c ma Snapdragona 801, 2gb ramu, adreno 330 i jest nawet szybszy od dużej Z3 ze względu na rozdzielczość HD która w zupełności wystarcza Wszystko to samo co w dużej Z3 włącznie a aparatem. Tylko 1gb ramu mniej ale nie odczujesz tego Procek ten sam co w Note 3 i nawet z wyższym taktowaniem, układ graficzny ten sam także nie wiem co w nim słabego

Masz rację, pomyliłem z innym telefonem. A powiedzcie mi, ta rozdzielczość HD na pewno wystarcza? 

Link to post
Share on other sites

No jasne. To ekran 4,6 cala

Ma zagęszczenie pikseli na poziomie 319 ppi. Nie wiem czy kiedyś bawiłeś się Iphonem 5s. Tam zagęszczenie wynosi 326 ppi więc jest praktycznie identyczne i jakoś nikt nie narzeka :)

Miałem okazję używać Z3c na wyjeździe w górach w tym roku i było całkiem ok :) pikseli nie zauważyłem :) bardzo przyjemny ekran. Dzięki temu jest bardzo szybki bo rozdzielczość tak nie obciąża procesora więc śmiga aż miło :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale mi argument...

Bardzo ważny.

 

 

 

Z3 compact ma nie zadawalające mnie parametry

Musisz zmienić zdanie. Ze 2 dni temu miałem 10minutową 'zajawkę' z tym telefonem i jest świetny, jedynie na Lollipopie zdarza mu się delikatnie przyciąć, ale to samo jest nawet na czystym Androidzie na Moto G2, więc.. ;)

 

Będę go miał na dłużej za jakiś czas, więc może coś pomogę, pisz gdybyś chciał coś wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Z3c, albo S5.

Z racji na lepszy aparat i wyświetlacz, a także większy ekran, osobiście, wybrałbym S5, mimo to Z3c, to wciąż świetny telefon.

Który byś nie wybrał, powinieneś być zadowolony.

 

Argument o przyzwyczajeniu do nakładki jest ważny. Nie musi chodzić o umiejętność obsługi, a o brak pewnych funkcji.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Z3 i powiem Ci szczerze, że faktycznie telefon wydaje się troszkę za duży i nieporęczny, szczególnie biorąc pod uwagę ostre krawędzie. Minusem jest też szklany tył, który bardzo lubi się rysować. Jeżeli chodzi o nakładkę to jest prosta i przejrzysta, wiec może ci się szybko znudzić, chyba że Ci to nie przeszkadza, wtedy będziesz zadowolony z jej intuicyjności. No i oczywiście bateria, która bez problemu wytrzyma 2-3 dni. Na wydajność tez nie narzekam, chociaż czasem się laguje ale to głównie przy grach. Jeżeli lubisz bardzo efektowne nakładki i dużo różnych dodatkowych aplikacji kup S5 (zresztą sam wiesz bo masz not'a), bądź One M8.  :)

P.S Zapomniałem jeszcze o ekranie, który jest naprawde imponujący. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...