Skocz do zawartości

SGS5 czy LG G3


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ArioX,

Recommended Posts

Tak na szybko dodam że właśnie się nim bawiłem w salonie. Zdjęcia FATALNE robi... i qna to jest ten mój koszmar przejścia z aparatu w Lumii 1020 na koreańską tandetę... kupić go pewnie kupię (bo jeszcze się wstrzymałem do poniedziałku), ale jak dla mnie to mógłby nie mieć wcale aparatu... FATALNE fotki... no koszmar... (nie żeby SGS5 robił lepsze - kolory bardziej "podkręcone", poza tym jakość taka sama... tragedia)

 

Nie rozumiem trochę dlaczego nie wkładają takich aparatów jak ma Lumia 1020 do android-fonów... na litość... i to ppi - po co taki ekran? włożyliby lepszy aparat... albo RAMu więcej... jakby nie to że potrzebuję fona z androidem lub iOS (iPhone odpada ze względu na tragicznie słabą baterię i idiotyczne ceny), a Lumia 1020 jest... cóż... ma Snapa 400 (to już samo za siebie mówi), to w życiu bym nie kupował tego LG :/

 

Totalna frustracja :roll:

Link to post
Share on other sites

Fatalne ? G3 robi jedne z lepszych zdjęć jakie widzialem, jesli chodzi o smartfony

Lepsze jeszcze od G2 i S4 ktore mam i porównywalem nie raz

W salonie to ciężko ocenić bo kabelki krótkie. Poczekaj z oceną aż zrobisz zdjęcie w normalnych warunkach

We wszystkich video recenzjach gadają to samo

Pewnie po to, że każdemu z tyłu by musiał wystawać aparat tej wielkości jak w tej Lumii

 

Co do ramu. Jest wersja z 3gb ramu jeśli aż tak Ci na tym zalezy. Możesz smiało kupić więc nie opowiadaj głupot :)

I nie powinni iść w 40mpx ani ram i 8 rdzeniowe procki tylko w optymalizację, tak jak np Apple. 6 ma 2 rdzenie i 1gb ramu. Też powiesz że to shit bo ma 2 rdzeniowy procek, 1gb ramu i 8mpx aparat ?

I zazwyczaj smartfonów używa się do zrobienia jakiegoś szybkiego zdjęcia w trybie auto. Do robienia bardzo dobrych zdjęć sa lustrzanki :)

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Ariox teraz to przesadzasz. Na łamach portalu gsmmaniak jakiś czas temu był publikowany test jakości zdjęć w którym była Lumia 1020 i LG G3 i wcale ta Lumia nie wypadła tak wybitnie, a również LG nie wypadł tragicznie, więc nie wiem co miałeś w rękach ale raczej to nie był G3. Zresztą nie rób z ludzi debili, bo niektórzy jeszcze tutaj myślą, więc powiedz mi, że widzisz różnice w jakości zdjęć bo zrobiłeś zdjęcia w salonie tymi dwoma telefonami dokładnie tego samego obiektu, wrzuciłeś je na komputer i z pracownikami salonu porównywałeś detale gdzie twoja Lumia miażdźyła wspomnianego LG. Czy po prostu cykłeś te same foty i może porównywałeś na ekranie swojej Lumii która ma rozdzielczość HD i stwierdziłeś, że podobne zdjęcie na ekranie qhd wygląda tragicznie (co jest niemożliwe). Nawet gdybyś strzelił fote profesjonalnym aparatem to na Lumii zawsze będzie wyglądała gorzej, bo ma gorszy wyświetlacz od LG, więc nie wciskaj nam kitu, że zdjęcia zrobione G3 wychodzą marnie, bo zalatuje to kiepską prowokacją.

Na koniec przypomne jeszcze fakt wszystkim znany: zdjęcie jest odzwierciedleniem umiejętności fotografa.

 

 

http://teleguru.pl/wiadomosci/artykul/najlepszy_smartfon_fotograficzny_wedlug_ekspertow_oraz_czytelnikow_1119#.VSg8fBl7ZFu

Edytowane przez pietrrokov
Link to post
Share on other sites

No ja dokładnie tak samo.

Mam lustrzankę do zdjęć

Aparatem z telefonu coś na szybko jak trzeba uchwycić a wszystkie smartfony z górnej półki już robią dobre zdjęcia. Wiadomo niektore potrafią zrobić lepsze zdjęcia od innych ale tragedii nie ma

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites
Fatalne ? G3 robi jedne z lepszych zdjęć jakie widzialem, jesli chodzi o smartfony Lepsze jeszcze od G2 i S4 ktore mam i porównywalem nie raz
to jest ten mój koszmar przejścia z aparatu w Lumii 1020

przejście z L1020 to kolosalna różnica

 

więc nie wiem co miałeś w rękach ale raczej to nie był G3

serio?

 

Zresztą nie rób z ludzi debili, bo niektórzy jeszcze tutaj myślą, więc powiedz mi, że widzisz różnice w jakości zdjęć bo zrobiłeś zdjęcia w salonie tymi dwoma telefonami dokładnie tego samego obiektu, wrzuciłeś je na komputer i z pracownikami salonu porównywałeś detale gdzie twoja Lumia miażdźyła wspomnianego LG.

śmieszny jesteś... na iPadzie (4gen) je przeglądałem.

 

 

Czy po prostu cykłeś te same foty i może porównywałeś na ekranie swojej Lumii która ma rozdzielczość HD i stwierdziłeś, że podobne zdjęcie na ekranie qhd wygląda tragicznie
Nawet gdybyś strzelił fote profesjonalnym aparatem to na Lumii zawsze będzie wyglądała gorzej, bo ma gorszy wyświetlacz od LG

widzisz jak te 2 cytaty sobie przeczą?

 

 

Na koniec przypomne jeszcze fakt wszystkim znany: zdjęcie jest odzwierciedleniem umiejętności fotografa

jeśli bardzo słabym fotografem - tym bardziej szacunek dla 1020 za korygowanie moich błędów

 

 

G3 robi jedne z lepszych zdjęć jakie widzialem

lepsze niż Lumia 930? Pytam całkiem serio.

 

 

Jest wersja z 3gb ramu jeśli aż tak Ci na tym zalezy. Możesz smiało kupić więc nie opowiadaj głupot :)

pomijając fakt że nie mieszkam w PL to i tak bym się bał kupić 3gb wersję, bo weszła ona oficjalnie do EU dość późno z tego co mi wiadomo i nie chciałbym kupić jakiejś non-EU żeby później nie mieć problemów z gwarancją.

 

 

I nie powinni iść w 40mpx ani ram i 8 rdzeniowe procki tylko w optymalizację, tak jak np Apple. 6 ma 2 rdzenie i 1gb ramu. Też powiesz że to shit bo ma 2 rdzeniowy procek, 1gb ramu i 8mpx aparat ?
iPhone odpada ze względu na tragicznie słabą baterię i idiotyczne ceny

napisałem coś o podzespołach? Więc najpierw przeczytaj pierwsze posty później pisz swoje.

 

 

zalatuje to kiepską prowokacją.

nie doszukuj się... dzisiaj sprzedałem swoją Lumię 1020... i wiesz jakie mam przemyślenia?

- znowu ten lagdroid mnie czeka

- bo Apple doi ludzi jak te krowy pod mechaniczną dojarką i na iOS nie mam kasy (a starsze modele pomijając gwarancję roczną mają słabą baterię - żona miała iP5)

- durny Microsoft nie umie porządnie się za system swój wziąć - aparat L1020 ma kapitalny i co z tego skoro i tak aplikacja włącza się od 4-7sek... że nie wspomnę o tym, że tyle samo czasu się fotka zapisuje. A jakby tego było mało to flagowiec ostatni to Lumia 930 - chyba najbardziej żenujący flagowiec jaki jakakolwiek firma wypuściła (w relacji jakość smartfona / oczekiwania) - grzeje się, bateria słaba, aparat ustępuje nawet temu z Lumii 920.

 

 

I teraz zamiast pisać że to "prowokacja" czy cokolwiek innego zerknijcie na jakiekolwiek sample fotek z 1020 - no LG G3 nie ma szans (i jeszcze ta xenonowa lampa)... tyle że cała reszta kuleje jak wyżej napisałem. I WŁAŚNIE to mnie denerwuje - że żaden producent systemu czy sprzętu nie może zrobić czegoś perfekcyjnego - a przecież da się! Ekran FHD, Snap.801+, 3gb RAM, 41Mpix aparat - i gra gitara.

 

Teraz rozumiesz co mnie frustruje? To że jest milion modeli smartfonów na rynku i ani jeden nie spełnia moich oczekiwań - a muszę coś kupić.

 

 

 

Może zamkniemy temat, co wy na to?

 

Kupuję G3, S5 lub Z3C - jutro sobie je obejrzę jeszcze raz.

 

 

P.S.

Zerknijcie sobie porównanie http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=5506&idPhone2=6294&idPhone3=6033

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takich pierdół jak Ty piszesz to dawno nie widzialem i przeczeniu wlasnemu zdaniu np że nie gadałeś o podzespołach a jednak pisaleś, że mogli dac więcej ramu, albo że snap 400 slaby

Weź lepiej popatrz jakie głupoty piszesz a potem weź gumowy młotek i walnij się nim w łeb, może to Ci pomoże :)

Pokazujesz to np tym że gadasz że lagdroid. Juz na moto g za 500 zł albo g2 mini nie zobaczysz lagow a co dopiero górna półka

Albo że Microsoft robi zly system. Kiedyś był badziew ale teraz juz jest dobrze i będzie jeszcze lepiej. Nie potrzebuje takich wypasionych podzespołow albo dobrej nakladki żeby dzialać płynnie, a będzie jeszcze lepiej

I 930 słaba ? Super ekran, nie spotkalem jeszcze osoby ktora powiedzialaby złe słowo o aparacie.

Nie masz zielonego pojęcia o smartfonach. Naczytasz się samych zlych opinii ludzi, ktorzy się nie znaja tak samo jak Ty albo słuchasz sprzedwcow w sklepie, których bardzo duża część nic więcej o nich nie wie poza tym co pisze na broszurce. I oceniasz aparat po zdjęciach w sklepie z bardzo bliska

Żal i tyle

 

Owszem zamkniemy bo szkoda czasu na dyskusje z takimi żałosnymi ludźmi jak Ty

A i tak wszystko wiesz najlepiej więc nie wiem po co tu piszesz

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

 

 

kolory bardziej "podkręcone"

 

"zaleta" amoleda, na ekranie telewizora/komputera już nie będzie tak różowo. Warto dodać, że G3 ma bardzo krótki czas ładowania, a sam aparat w ogóle  nie odstaje ogólną oceną od flagowców na adroidzie. 1020 ma najlepszy aparat i ciężko z nim konkurować, jeżeli jednak miałbym wybierać to G3 jest obecnie jednym z najlepszych wyborów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"zaleta" amoleda, na ekranie telewizora/komputera już nie będzie tak różowo. Warto dodać, że G3 ma bardzo krótki czas ładowania, a sam aparat w ogóle nie odstaje ogólną oceną od flagowców na adroidzie. 1020 ma najlepszy aparat i ciężko z nim konkurować, jeżeli jednak miałbym wybierać to G3 jest obecnie jednym z najlepszych wyborów.

Lummia 1020 ma może najlepszy aparat do zdjęć manualnych, ale nie do auto co pokazuje dobitnie test do którego wrzuciłem link, a dodam, że nie jest to test na szybko zrobiony tylko przeprowadzony został bardzo dokładnie, zapoznajcie się z nim.

Autorze nie przecze sobie w tamtych zdaniach, specjalnie tak napisałem, przeczytaj ze zrozumieniem.

A co do Lumii 930 to nie robi ona gorszych zdjęć od 920. Ogarnij się i nie wymyślaj historii na nowo, porównanie tych dwóch aparatów też jest w internecie.

Link to post
Share on other sites

dawid0032 - czytać nie umiesz - proszę daj cytat gdzie napisałem że iPhone ma za mało ram?

 

Matko kochana... 2 lata temu napisałem coś o androidzie - fanboje mnie tu niszczyli na różne sposoby - widzę że ty się niczym Od nich nie różnisz.

 

Moje zdanie na temat smartfonów jest spowodowane doświadczeniem - 930tkę miałem, baaa nawet wklejałem zdjęcia porównujące w tych samych warunkach 1020 i 930.

 

Więc mówiąc o ludziach żałosnych - spójrz w lustro.

 

pietrrokov - na litość, robi gorsze zdjęcia! Może szybciej łapie fokus, może ma HDR, aparat włącza się w ciągu milisekund, ale teraz zrób oboma (920 i 930) zdjęcia o zmroku - widzisz że 920tka radzi sobie kilka razy lepiej, kiedy w 930tce fotka przesiąka fioletem, a jakby tego było mało to pojawiają sie na zdjęciu rozmycia okrągłe (coś jak granulki).

 

Rica1 - masz rację, ale ja fotki (jak wyżej pisałem) oglądałem na iPadzie z retiną.

 

Edit: Jak kupię LG G3 to wezmę ojca 1020 i porównam zdjęcia w tych samych warunkach, baaa nawet wam je tu wkleję.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam G2 i nie widzę w ogóle potrzeby zmiany na cokolwiek innego, szczególnie że G3 jest już dla mnie za duży. G2 chodzi płynnie, robi przyzwoite zdjęcia, ma porządny DAC i bardzo dobrą baterię. Chciało by się tylko slotu SD, ale wszystkiego mieć nie można ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...