Skocz do zawartości

Modyfikacja Kompa do max.2000 zł. Co sądzicie?


Recommended Posts

Płyta główna : Gigabyte GA-870A-UD3 /389 zł/

Procesor : AMD Athlon II X4 630 Box (da się tu coś „odblokowac”?) /419 zł/

Lub

Procesor : AMD Phenom II X6 1055T BOX /ok. 769zł/

Pamięć : Kingston HyperX DDR 2x 2GB 1600MHz CL9 /389 zł/

Lub

Pamięć: Patriot PGS LLK DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 AMD /589 zł/

(wystarczy mi 4GB wiecej nie potrzebuje – a zastanawiam się czy nie wystarczy 2GB)

Karta graficzna : GeForce with CUDA GT240 Gigabyte 1GB HDMI&DVI (PCI-E (DDR5) /369 zł/

Lub

Czekać na jakieś nowe mniej prądotwórcze GTS z serii 440 czy 450? Może wyjdą jakieś modele na których smażenie jaj nie będzie już możliwe ,pobór mocy poniżej 100W.?

 

Te nowe podzespoły maja być modernizacją mojego starego kompa z którego zostawiam tylko:

 

Obudowa : Chieftec BH-01B-B-B 400W + napęd DVD RW + czytnik kart 6w1

Dyski: WD Raptor 74GB WD740ADFD z 2007r systemowy 2part.po35GB)

system Windows 7 Ultimate 64 bitowy

 

Dysk Samsung F4 HD322GJ 320GB 7200 16MB SATA (2part po 160GB)

 

Co sądzicie o tym zestawie?. Zestaw ma służyć głównie w celach multimedialnych + gry( Medal of Honor, Bad Company 2, Wow, F1 2010). Tak żeby był znów spokój na 2lata.

Chciałem bardzo żeby miał ten komp w miarę nowe rzeczy USB 3.0, Sata3 wiec chyba mi się udało. Widzicie tu jakieś "wąskie gardło"?

 

Żeby głównie Filmy HD które zgrywam z mojej kamery HD na kompa chodziły płynnie i nie przycinały., gdyż też je obrabiam na kompie + gry.

 

Nigdy nie miałem procesorów AMD ,zawsze Intel Duo Core, zastanawiałem się jeszcze nad i5 z tym ze jest nieco droższy tylko nie wiem czy nie kupic lepszego AMD w tej cenie co i5? Jak sądzicie, tak żeby nie zacinały się filmy HD.

Tak samo zawsze miałem płyty ASUS ale widze ze technologiczne nowosci ma teraz Gigabyte chyba ze te plyty Hybrid sa lepsze?

 

Bardzo Was prosze o pomoc i czekam na Wasze opinie i propozycje

Link to post
Share on other sites

Kiepski zestaw.

 

Proponuję:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev.C3/ 499 zł

Płyta główna: AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/ 325 zł

Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold 279 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI 615 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 600W 259 zł

 

1977zł. Składane w esc.pl

 

Radzę wymienić zasilacz na mocniejszą jednostkę ponieważ 400w nie utrzyma takiego configu.

Link to post
Share on other sites

Taki zestaw byłby lepszy:

Procesor Intel Core i5 760 2.8GHz LGA1156 Box

678,99zł

 

Płyta główna DFI LanParty DK P55-T3eH9 LGA1156

309,99zł

 

Pamięć DDR3 OCZ 4GB PC1066 2x2GB CL7 Gold LV

242,99zł

 

EVGA GeForce GTX 460 768MB DDR5/192b D/H PCI-E

558,46zł

 

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 600W

231,99zł

Podsuma: 2022,42zł

 

Ceny ze sklepu ram.net

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz zestaw na 1156 z esc.pl

 

Procesor: Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699 zł

Płyta główna: DFI LanParty DK /intel P55/ 330 zł

Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold 279 zł

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/HDMI 559 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 500W 220 zł

 

2087zł. Składane w esc.pl

 

Co prawda ok. 90zł, ale warto dołożyć.

Link to post
Share on other sites

Powinniśmy się wstrzymać ze składaniem i polecaniem ram.net.pl. Bardzo łatwo złożyć tam fajny zestaw, gorzej z jego kupieniem. Dlatego trzeba szukać bardziej miarodajnych sklepów.

 

Zestaw severna w porządku, można coś takiego zamówić. Ale chyba jednak brakuje obudowy :) Więc propozycja z mojej strony:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=26190

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=29014

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=11149

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=29918

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=30677

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=15432

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=30744

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=26716

 

Nie starczyło na Phenoma. Tego X4 można odblokować do X4. Chyba, że darujesz sobie chłodzenie i dysk na razie i weźmiesz ten procesor, który zaproponował severn.

Link to post
Share on other sites

@torture

Te nowe podzespoły maja być modernizacją mojego starego kompa z którego zostawiam tylko:

 

Obudowa : Chieftec BH-01B-B-B 400W + napęd DVD RW + czytnik kart 6w1

Dyski: WD Raptor 74GB WD740ADFD z 2007r systemowy 2part.po35GB)

system Windows 7 Ultimate 64 bitowy

 

Dysk Samsung F4 HD322GJ 320GB 7200 16MB SATA (2part po 160GB)

 

Link to post
Share on other sites

No właśnei aż tak dużym obciążeniem go nie bede obarczal w sumie gracz niedzielny ze mnie raptem te 3 gry by wchodzily w gre WOW, Bad Company 2 i dla mlodego F1 2010. a ak to tylko chce moj sprzecior zmodyfikowac z mysla o tych filmach Hd zbey sie nei wieszaly.

 

Juz przegladam Wasze propozycje i patrze na nie, od razu mi sie rzucily w oczy karty graficzne dosc mocne i pradozerne troche sie ich boje stad moj pomysl na serie GTS nieco mnie pradozerna

 

W sumie komp nie bedzie przeznaczany do OC bo nigdy tego nie robilem wiec to akurat odpada

Link to post
Share on other sites

Hmm karty graficznej DFi przyznam sie nie znam ale u mnie w sklepach tez mi gosc podobna zasugerowal. Myslicie ze nie ma sensu wchdozic w komercje i isc w sprawdzone modele Gigabyte Asus ? bo jakos zawsz emialem zaufanie do "marki" moze fakt z przyzwyczajenia?

 

Zestaw severna calkiem calkiem przekonuje mnie tylko czy do pamieci troszke jeszcze nie dolozyc? zeby bylo juz wiecej Mhz niz 1333Mhz?

Link to post
Share on other sites

uz przegladam Wasze propozycje i patrze na nie, od razu mi sie rzucily w oczy karty graficzne dosc mocne i pradozerne troche sie ich boje stad moj pomysl na serie GTS nieco mnie pradozerna

Te kilka W poboru mocy nie robi takiej dużej różnicy w rachunkach, a wydajność znacznie wyższa.

 

Hmm karty graficznej DFi przyznam sie nie znam ale u mnie w sklepach tez mi gosc podobna zasugerowal. Myslicie ze nie ma sensu wchdozic w komercje i isc w sprawdzone modele Gigabyte Asus ? bo jakos zawsz emialem zaufanie do "marki" moze fakt z przyzwyczajenia?

 

Karta DFI nie znasz dlatego że ta firma nie produkuje kart graficznych. Gigabyte i asus to dobrzy producenci, ale w takim budżecie trzeba brać produkty od tańszych producentów.

 

Zestaw severna calkiem calkiem przekonuje mnie tylko czy do pamieci troszke jeszcze nie dolozyc? zeby bylo juz wiecej Mhz niz 1333Mhz?

Między 1333mhz, a między załóżmy że 1600mhz nie ma żadnej różnicy w wydajności.

Link to post
Share on other sites

Karta DFI nie znasz dlatego że ta firma nie produkuje kart graficznych. Gigabyte i asus to dobrzy producenci, ale w takim budżecie trzeba brać produkty od tańszych producentów.

Zgadza sie chodziło mi o płytę główną a nie karte(moj blad),że nie znam tej marki DFI Lan Party.To moze zeby nie isc w nieznane to moze warto dolozyc tą 100 czy 150 zł i wziasc bardziej "dopakowanego" w rózne pierdolki Asusa czy Gigabyte? Mówili cos ze Asus chyba ma opcje podwojnego bios, oszczednosic energii, uruchamiania ineternetu przed startem systemu...Jak myslisz?

 

Między 1333mhz, a między załóżmy że 1600mhz nie ma żadnej różnicy w wydajności.

O widzisz tego nie wiedzialem.Super rada, wciskali mi w sklepie ze im wiecej Mhz tym lepiej stad te moje pamięci z CL9 i 1600Mhz Kingstona ale moze chcieli wiecej zarobic.

Proponowali mi też Corsair DDR3 2x 2GB 1600MHz CL9 XMS3 pod Core i5

 

A powiedz mi tak szczerze ty na moim miejscu bralbysc bardziej AMD X4 czy moze Intel i5? a osobiwcie zawsze patrzylem z dystansem na AMD i jakos mialem uprzedzenie ale moze zwykly "Kowalski" jak ja nie odczuje moze różnicy. Chce tylko zeby mi nie cieło filmów HD bo teraz na moim Intel Core Duo to strasznie tnie.

Link to post
Share on other sites

Zgadza sie chodziło mi o płytę główną a nie karte(moj blad),że nie znam tej marki DFI Lan Party.To moze zeby nie isc w nieznane to moze warto dolozyc tą 100 czy 150 zł i wziasc bardziej "dopakowanego" w rózne pierdolki Asusa czy Gigabyte? Mówili cos ze Asus chyba ma opcje podwojnego bios, oszczednosic energii, uruchamiania ineternetu przed startem systemu...Jak myslisz?

Nie ma sensu brać ASUA, czy gigabyte, ponieważ DFI robi bardzo dobre płyty, tylko że mało znane. Zadaj sobie pytanie, czy takie pierdółki są Ci potrzebne.

 

Funkcję oszczędzania energii ma prawie każda płyta główna.

 

uruchamiania ineternetu przed startem systemu

Jeśli oni Ci to powiedzieli, to spytaj ich co to ma dawać.

 

A powiedz mi tak szczerze ty na moim miejscu bralbysc bardziej AMD X4 czy moze Intel i5? a osobiwcie zawsze patrzylem z dystansem na AMD i jakos mialem uprzedzenie ale moze zwykly "Kowalski" jak ja nie odczuje moze różnicy. Chce tylko zeby mi nie cieło filmów HD bo teraz na moim Intel Core Duo to strasznie tnie.

Powiem Ci tak. Są pewne przedziały cenowe w których bierz się intel'a, albo AMD. Ale że masz już nie które podzespoły i dało się złożyć coś na 1156 to lepiej brać intela.

 

O filmy w HD się ie bój bo ten sprzęt spokojnie sobie z tym poradzi. :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu brać ASUA, czy gigabyte, ponieważ DFI robi bardzo dobre płyty, tylko że mało znane. Zadaj sobie pytanie, czy takie pierdółki są Ci potrzebne.

To w takim ukladzie przekonuje mnie chyba bardziej zestaw z i5

Procesor: Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699 zł

Płyta główna: DFI LanParty DK /intel P55/ 330 zł

Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold 279 zł

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/HDMI 559 zł

+ Chieftec z zasilaczem 400W + moje dyski

 

Mam nadzieje ze moj zasilacz 400W wystarczy do tego zestawu, i ze nie bedzie zadnego "waskiego gardla":-)

 

tylko jak mozesz podaj jeszcze prosze jakis zamiennik plyty , ktora bedzie tez kompatybilna z i5 bardziej znanego producenta moze on mnie przekona

Link to post
Share on other sites

Co do tego poboru - pod obciążeniem nie jest to tak dużo. ~330W wyjdzie. A skoro rzadko grasz, to grafika będzie sobie siedzieć w idle, a tam to wszystkie nowe karty biorą tak samo mało.

 

Zasilacz możesz spróbować swój. Jeżeli będą restary lub zwisy, to zmienisz. Nic złego się nie powinno stać.

 

Co do DFI. Przecież w świecie entuzjastów PC, DFI jest nawet wyżej od Asusów czy Gigabytów. Oni robią wypasione płyty dla overclockerów, więc nie zarzucałbym jej tego, że jest jakaś dziadowska. Co najwyżej - mało znana.

Link to post
Share on other sites

Ok to jeszcze tak na goraco, bo wlasnie wracam ze sklepu goscie proponuja mi jeszcze karte

 

Radeon 5770 Gigabyte 1GB 2xDVI&HDMI&DP za 490 zl (promocja)

 

pobor mocy podobno tylko 105 W w stresie, a wydajnosc/cena podobno zblizona do seri GTX 460 podobno wiele nie ustepuja. Jak myslicie dobra karta do tego zestawu?

Link to post
Share on other sites

Tańsza o te parędziesiąt złotych, no i sporo oszczędniejsza. Wydajność jest słabsza od GTX460, ale biorąc pod uwagę cenę i oszczędność (na której Ci zależy), to też jest bardzo dobry wybór. W odróżnieniu od tanich GTX460 będzie cichsza i chłodniejsza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...