Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, szukam dobrego smartfonu, oto moje wymagania:

- około 1400 zł,

- aparat minimum 8 mpx,

- system obojętny,

- ram 2gb min.,

- pamięć 16gb może być,

- wejście na karte nie musi być,

- procesor jakiś 4 rdzeniowy, minimum 1,5 ghz,

- ekran full hd,

- 4,7 do 5,2 cali,

 

Proszę o pomoc w wyborze telefonu.

Z góry dzięki.

 

P.S. Co sądzicie o bb z30.

Link to post
Share on other sites

Sądzę, że Blackberry nie ma ekranu Full HD tylko HD, ale pomimo tego jest to porządny telefon.

Jednak ja polecam Ci Lumie 930. Dlaczego? Otóż telefon ma jeden z najlepszych aparatów, według mnie design jet jednym z najładniejszych w dotychczasowych telefonach, bardzo ładnie gra na słuchawkach, a wielkość wyświetlacza też jest optymalna bo na 5" ładnie się przegląda strony internetowe przy czym telefon nie jest też za duży. Pozostałe wymagania on spełnia, a do tego dostanie update do Windows 10, wiec myślę, że śmiało możesz się na niego zdecydować.

Link to post
Share on other sites

A ja Ci polecę LG G3 albo HTC One E8

Rozumie dlaczego polecasz LG G3, bo to dobry telefon, ale dlaczego polecasz HTC E8 tego pojąć nie mogę :co:

 

Jest jeszcze Xperia Z2 w tej kwocie, Galaxy S5 bez problemu znajdziesz również jak i Note 3 Neo.

Xperia Z2 jest fajnym telefonem, jednak trzeba pamiętać, że delikatnym, ale Galaxy S5 czy Note 3 Neo już bym wykluczył. Przede wszystkim Note 3 Neo nie spełnia wymagań autora bo nie ma Full Hd i jest za wielki. Sasmunga Galaxy S5 szczerze mówiac nie używałem, ale jak ma to być telefon z androidem to już według mnie lepszy jest właśnie ten G3 czy Z2. Mimo wszystko w dalszym ciągu polecam Lmie 930, bo tym w/w telefonom w niczym nie ustępuje, a pod pewnymi względami jest lepsza.

Link to post
Share on other sites

Lumia 930 lub LG G3

 

Lumia ma lepszy aparat, dłuższe wsparcie, LG G3 ma Androida więc większe możliwości "grzebania" oraz więcej aplikacji.

 

Jeśli nie instalujemy masy aplikacji, nie wgrywamy nieoficjalnych ROM'ów, a zależy nam na najlepszym możliwym aparacie to L930.

 

Jak chcemy się bawić w wgrywanie ROM'ów i zmiany nakładek, mamy jakieś konkretne aplikacje których nie ma na WP to LG G3.

Link to post
Share on other sites

Dawid tylko, że na tle G3 ten HTC i tak wypada blado, bo ma i tak gorszy aparat od konkurencji, jakość tworzywa z którego wykonany jest telefon jest żałosna, dzwięk w słuchawkach mimo reklamowanych technologii jest przeciętny, a nakładka mimo,że płynna to jest maksymalnie ucięta. Na mnie Sense robiło wrażenie jak dodawali ekskluzywne dodatki jak np. Zoe, a teraz to każdy tą apke może mieć i imo jest nie funkcjonalna tak ją przekombinowali. G3 jest dużo lepszym wyborem jeśli ma być to telefon na androidzie, a dla samych głośników BoomSound nie warto brać HTC. Nexus 5 też moim zdaniem odpada, bo bateria jest bardzo słaba nawet w porównaniu do G3.

Link to post
Share on other sites

Zalezy co rozumiemy pod pojęciem najlepszy :) :)

 

Jak pisałem : Lumia 930 ma najlepszy aparat, najlepsze wsparcie, za dwa lata nadal będzie piekielnie szybka i będzie mieć wsparcie. Ale z racji tego, ze pracuje na Windows Phone ma mniej aplikacji, znacznie mniej mozliwości zmian wygladu czy oprogramowania.

Lumia 930 ma tez w standardzie Ładowanie Bezprzewodowe.

 

BB30 - darował bym sobie, teleon z końca 2013, znacznie słabszy od Nexus'a czy L930

 

Nexus 5 - tu też nie ma szału, lepszy niż BB - ALE - premiera w końcu 2013 roku, niedługo skończy mu się wsparcie. Pytanie którą wersję kupisz? Tą z 16 czy 32 GB Pamięci, bo to istotne. Ogólnie to fajny sprzęt ale jest już dość stary, telefony z Androidem szybko się "starzeją" - za dwa lata nie będzie bardzo użyteczny.

 

Z tych trzech wybrał bym Lumie 930 - pomijam moja sympatę :) : L930 ma rewelacyjny aparat, świetny ekran, świetną jakośc wykonania, jest piekielnie szybka i płynna, ma bardzo długie wsparcie, za dwa lata nadal będzie bardzo dobrym sprzętem.

Jesli od telefonu oczekujemy działania, świętego spokoju to Lumia 930 będzie najlepszym wyborem. 

 

A pro po - czemu Nexus 5 a nie LG G3 ? :)

Link to post
Share on other sites

Zalezy co rozumiemy pod pojęciem najlepszy :) :)

 

Jak pisałem : Lumia 930 ma najlepszy aparat, najlepsze wsparcie, za dwa lata nadal będzie piekielnie szybka i będzie mieć wsparcie. Ale z racji tego, ze pracuje na Windows Phone ma mniej aplikacji, znacznie mniej mozliwości zmian wygladu czy oprogramowania.

Lumia 930 ma tez w standardzie Ładowanie Bezprzewodowe.

 

BB30 - darował bym sobie, teleon z końca 2013, znacznie słabszy od Nexus'a czy L930

 

Nexus 5 - tu też nie ma szału, lepszy niż BB - ALE - premiera w końcu 2013 roku, niedługo skończy mu się wsparcie. Pytanie którą wersję kupisz? Tą z 16 czy 32 GB Pamięci, bo to istotne. Ogólnie to fajny sprzęt ale jest już dość stary, telefony z Androidem szybko się "starzeją" - za dwa lata nie będzie bardzo użyteczny.

 

Z tych trzech wybrał bym Lumie 930 - pomijam moja sympatę :) : L930 ma rewelacyjny aparat, świetny ekran, świetną jakośc wykonania, jest piekielnie szybka i płynna, ma bardzo długie wsparcie, za dwa lata nadal będzie bardzo dobrym sprzętem.

Jesli od telefonu oczekujemy działania, świętego spokoju to Lumia 930 będzie najlepszym wyborem. 

 

A pro po - czemu Nexus 5 a nie LG G3 ? :)

Co do tego ostatniego pytania to wybrałem Nexusa, ponieważ LG G3 ma trochę za dużą rozdzielczość (większą niż full hd) i po dłuższym użytkowaniu będzie się przesuwanie głównych ekranów lagować (wiem bo kolega mi mówił ;p).

A poza tym to dzięki za odpowiedź i zastanowię się nad L930.

Link to post
Share on other sites

Nexusy ogółem (o ile się nie mylę) mają bardzo dobre wsparcie deweloperów ,więc nawet jeśli straci oficjalne wsparcie i nie dostanie kolejnej aktualizacji to z odrobiną chęci będzie można samemu sobie ten system zaktualizować. Ponadto w Nexusach masz czystego androida (w sensie bez żadnej nakładki systemowej i zbędnych apek) co przełoży się na szybką pracę urządzenia. Myślę ,że Nexus 5 to dobry wybór.


Sam mam Motorolę Moto G ,która też ma czystego androida w wersji 5.0.2 ,więc wiem co mówię. Wiele osób na androida narzeka ,ale on wcale nie jest taki zły. Gdyby każdy producent instalował do swych urządzeń czystego androida ,to świat byłby piękniejszy ;) bo te nakładki systemowe tylko je ograniczają i sprawiają ,że telefon jest powolny oraz ma lagi. Tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Czemu Nexusa?

G2 jest o wiele lepszy a w tej samej cenie.

Ja wiem czy tak o wiele lepszy? Mam G2 i mimo że ma prawie 11 GB pamięci dla użytkownika to jednak boli brak slotu na kartę microsd, sam autor by się o tym przekonał po jakimś czasie. Ale zdjęcia kapitalne, ekran również, bateria to poezja, w zasadzie nie ma się do czego przyczepic oprócz braku tego slotu, no i lolipop tuż tuż, niektórzy już mają ale ja nadal czekam na Play, ciekawe czy do wakacji się wyrobią.

Chyba że autor kupi wersję 32 gb ale ta nie była dostępna w polskiej dystrybucji więc nie wiem jak ze wsparciem serwisowym, imo 32 gb wystarczy i bez slotu więc otrzymujemy za 1200/1300 zł telefon w sumie bez wad.

Link to post
Share on other sites

Wsparcia nie ma z tego co pamiętam - serwisują w Polsce tylko modele, które były sprzedawane u nas. A wersja 32 GB chyba nie była u nas dostepna w oficjalnej dystrybucji - ALE - nie jestem tego pewien.

 

Nie zaprzeczam, że Nexus's mają dobra wsparcie - ALE - niedługo miną dwa lata, i wsparcie będzie maleć, nawet to nie oficjalne. 

 

Lumia 930 mimo wszystko wypada tu najlepiej, jest najmłodsza, robi najlepsze zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Ja wiem czy tak o wiele lepszy? Mam G2 i mimo że ma prawie 11 GB pamięci dla użytkownika to jednak boli brak slotu na kartę microsd, sam autor by się o tym przekonał po jakimś czasie. Ale zdjęcia kapitalne, ekran również, bateria to poezja, w zasadzie nie ma się do czego przyczepic oprócz braku tego slotu, no i lolipop tuż tuż, niektórzy już mają ale ja nadal czekam na Play, ciekawe czy do wakacji się wyrobią.

Chyba że autor kupi wersję 32 gb ale ta nie była dostępna w polskiej dystrybucji więc nie wiem jak ze wsparciem serwisowym, imo 32 gb wystarczy i bez slotu więc otrzymujemy za 1200/1300 zł telefon w sumie bez wad.

Nexusa (jeszcze raz napisze) nie opłaca się kupić bo bateria jest słaba i wystarcza na niecały dzień używania czasami. Jak odpalisz nawigacje to procenty lecą w oczach.

Poza tym z tego co mi wiadomo (a wiadomo mi nie najgorzej) nexus nie slotu na karty pamięci.

Dodatkowo taki LG G3 bije już na głowę i jest we wszystkim lepszy więc na prawdę nie ma sensu Nexusa brać.

 

Wsparcia nie ma z tego co pamiętam - serwisują w Polsce tylko modele, które były sprzedawane u nas. A wersja 32 GB chyba nie była u nas dostepna w oficjalnej dystrybucji - ALE - nie jestem tego pewien.

 

Nie zaprzeczam, że Nexus's mają dobra wsparcie - ALE - niedługo miną dwa lata, i wsparcie będzie maleć, nawet to nie oficjalne. 

 

Lumia 930 mimo wszystko wypada tu najlepiej, jest najmłodsza, robi najlepsze zdjęcia.

Dokładnie, od samego początku powtarzam: Lumia 930 jest najlepsza w tym zestawieniu.

Link to post
Share on other sites

Zenek może ja to trochę rozwine, bo nie do końca jest to prawdą co piszecie.

Jeśli autorze dajmy na to kupisz telefon nowy od komisu który ma ten telefon w ofercie to masz fwarancje, ale realizowaną tylko i wyłącznie przez ten komis czyli do autoryzowanego serwisu nie oddasz. W sumie oddać możesz, ale mogą Ci go nie przyjąć. Różnie to wygląda. Nie rozwijajmy tego tematu już więcej, bo G2 i tak nie opłaca się kupować.

Link to post
Share on other sites
Dawid tylko, że na tle G3 ten HTC i tak wypada blado, bo ma i tak gorszy aparat od konkurencji, jakość tworzywa z którego wykonany jest telefon jest żałosna, dzwięk w słuchawkach mimo reklamowanych technologii jest przeciętny, a nakładka mimo,że płynna to jest maksymalnie ucięta. Na mnie Sense robiło wrażenie jak dodawali ekskluzywne dodatki jak np. Zoe, a teraz to każdy tą apke może mieć i imo jest nie funkcjonalna tak ją przekombinowali. G3 jest dużo lepszym wyborem jeśli ma być to telefon na androidzie, a dla samych głośników BoomSound nie warto brać HTC. Nexus 5 też moim zdaniem odpada, bo bateria jest bardzo słaba nawet w porównaniu do G3.

Hehe widzę że lecisz cały czas po HTC :)

Jakość tworzywa żałosna ? Dobrze się czujesz ? Pewnie nie miałeś w ręce tego telefonu ale napiszesz że miałeś.

Kolejna rzecz , dźwięk słaby mówisz ? Hmmm ciekawe

Trzeba było jeszcze powiedzieć że baterie e8 ma gorszą hahaha

Polecam autorowi wziąć do ręki g3 , e8 i porównać :)

 

Edytowane przez filippo.united
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie kłóccie się która marka stosuje lepsze materiały do produkcji telefonów bo się śmietnik robi a nie temat.

 

Ja i tak bym na miejscu autora obstawiał Xperie Z2, fakt że podobno jest delikatna jakoś mnie nie odpycha bo i tak większośc smartfonów na ta chwilę kończy swój żywot po upadku z półtora metra na płytki/beton/chodnik, jak kto ma więcej szczęścia to tylko potłucze szkło i dotyk będzie działał dalej ale powiedzmy sobie szczerze, nie da się normalnie korzystac z takiego rozbitego ekranu bo nie dosc że wali po oczach pajęczyna to jeszcze ekran robi się chropowaty i "niemiły" w obsłudze.

 

Ja stawiam na Sony Xperia Z2.

Link to post
Share on other sites

Hehe widzę że lecisz cały czas po HTC :) Jakość tworzywa żałosna ? Dobrze się czujesz ? Pewnie nie miałeś w ręce tego telefonu ale napiszesz że miałeś. Kolejna rzecz , dźwięk słaby mówisz ? Hmmm ciekawe Trzeba było jeszcze powiedzieć że baterie e8 ma gorszą hahaha Polecam autorowi wziąć do ręki g3 , e8 i porównać :)

Miałem, bo kupiłem go miesiąc temu na allegro, pobawiłem się tym telefonem kilka dni, wiec wiem co pisze http://allegro.pl/htc-one-white-nowy-bez-simlocka-i5136800721.html. Dodatkowo używałem M8 i mam porównanie premium ze słabym tworzywem. Możesz wierzyć lub nie, ja mam przynajmniej argumenty, a ty próbujesz innych wyśmiewać, bo nie masz żadnych. Proste.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...