Skocz do zawartości

Corsair TX750W a UPS - propozycje?


Recommended Posts

Mój konfig w opisie, PSU to Corsair TX750 (nie pytajcie czemu taki mocno do tego sprzętu - prezent). Niestety wykonuję na komputerze wiele ważnych prac, a blokowa sieć elektryczna nie nadaje się nawet do skomentowania. Non stop korki wylatują... Poszukuję dobrego UPS - koszta są dla mnie drugoplanowe... Ma być porządnie!

 

Zwracam się więc z prośbą o pomoc... Bo osobiście się nie znam na tym zupełnie...

Link to post
Share on other sites

jak korki wylatują to szukałbym problemu najpierw u siebie w instalacji. Ew. korki też za słabe mogą być. Przy samym zaniku prądu korek wystrzelić nie powinien, a wręcz nie ma prawa :D Lub być moze jedno określone urządzenie może to powodować. Opisz dokładniej.

 

UPS: jakiś APC, z 750VA (chociaż mniejszy też da rade)

 

edit: wcześniej napisałem "ACP" :D

Link to post
Share on other sites

Problem jest taki że mieszkam w starym post-komunistycznym bloku, gdzie instalacje nie są przystosowane do takiej ilości sprzętu. Mikrofalówka, zmywarka, 2 pecety, telewizor i korki wyskakują(a jak by dać do tego pralkę i piekarnik to łoj...). Dodatkowo dość często na 2-3 minuty ot. tak ginie prąd. Przez co już nie raz straciłem ważną dla mnie część pracy...

Link to post
Share on other sites

wystarczy spokojnie. Kable - powinien mieć, ale doczytaj. Szczegolnie czy ma przejściówke na 'zwykłe' wtyczki, bo z tyłu będzie miał na takie, jak wtykasz w zasilacz do kompa, znajdz fote tyłu to zobaczysz.

 

a wracając...

To ze wywala ci korki to nie jest wina elektrowni, oraz prawdopodobnie nie instalacji w bloku. Korek w mieszkaniu moze wywalić tylko w 2 przypadkach:

a) sumaryczny pobór prądu urządzeń podłączonych pod 'linie' będzie większy niż amperaż korka (i tak na 99% jest u ciebie z tego co piszesz)

b) jakieś spięcie spowodowane przez instalacje (u ciebie w domu a nie w bloku) lub to samo, ale powodowane przez jakieś urządzenie.

Zaników prądu nie naprawisz (i UPS sie przyda ofkoz), ale wywalanie korków bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...