Skocz do zawartości

Sluchawki dokanałowe do telefonu [100zł]


Recommended Posts

Witam.

Szukam słuchawek dokanałowych do smartphone'a. Zależy mi przede wszystkim na wytrzymałości (w moich starych sony - nawet nie pamiętam modelu, kupiłem na allegro za 50zl zepsuła się prawa słuchawka po roku używania) oraz jakości dźwięku. Cenię także wygodę w ogólnym użytkowaniu oraz jakość kabla, żeby się nie plątał i był wytrzymały. Słuchać będę głownie spotify/radia w telefonie i własnych mp3, jeśli chodzi o gatunki to praktycznie wszystko, ale najczęściej czegoś w stylu eskowych hitów. 

 

Poczytałem nieco recenzji i opinii, wybierając takie za mniej niż 100zł:

  • MEElectronics M2
  • Brainwavz ALPHA
  • Brainwavz Delta
  • SoundMagic PL11
  • NuForce NE-600X

I za trochę więcej niż 100zł, bo sam nie wiem czy warto dopłacać? Będzie zauważalna jakość dźwięku? Aha i muszę podkreślić, że nie mam dobrego źródła, bo będą podłączane zazwyczaj do telefonu. Nie jestem żadnym melomanem i dlatego nie wiem czy myśleć nad nimi:

  • Brainwavz M1
  • Brainwavz R1
  • Brainwavz proALPHA
  • SoundMagic E10
  • SoundMagic PL30

Trochę dużo propozycji - wiem, ale nie znam się na tym i czekam na jakieś opinie, które z podanych byłyby po prostu najlepsze. Możecie podawać również inne opcje :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Ja mogę osobiście polecić coś takiego:

http://www.audiopolis.pl/pl/jays-a-jays-one-sluchawki-douszne-dokanalowe-do-telefonow-pracujacych-pod-kontrola-systemu-android.html

 

Te są z mikrofonem, jeżeli nie zależy Ci na mikro to wersja podstawowa jest za około 100zł - http://www.mp3store.pl/article/jays-a-jays-one-ean.7350033654835,2012490414356160641.html

 

Polecam je głównie ze względu na wytrzymałość - niejednokrotnie były przeze mnie nadepnięte/pociągniete, i nic. Ktoś w autobusie mi za nie szarpnął to wypadły z gniazda tylko. Poza tym grają bardzo porządnie, bas z sporym impaktem, całkiem ciekawa średnica i niezły detal na górze, choć tu mogłoby być nieco lepiej moim zdaniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dźwiękowo można polecić wszystkie Soundmagic, ale jakość wykonania pewnie ustępuje innym firmom. Kabla nie plątającego tez w nich nie ma.

Warto też napisać jaki dźwięk lubisz, bo spory rozrzut w dźwięku jest pomiędzy słuchawkami które tu wymienione są.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Warto też napisać jaki dźwięk lubisz, bo spory rozrzut w dźwięku jest pomiędzy słuchawkami które tu wymienione są.

Słucham wszystkiego, więc neutralne będą chyba najlepsze?

 

Poczytałem trochę i chyba wybiorę Brainwavz Delta'y, są nawet ładne i grają tak ja chce. Dobry wybór?

 

btw, co myslicie o Roccat Syva - typowo pod marketing zrobione? Mógłbym je sobie ogarnąć taniej od koleżanki, worth?

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

http://www.meelec.com/MEElectronics_M_Duo_Dual_Driver_In_Ear_Headset_p/ep-dd53p-bk-mee.htm

 

Te mogą być fajne.  Delty nie są czasem jałowe ? A może Pl30 ?

 

PS. A już doczytałem, to w takim razie bierz delty. Przewód mają nieco grubszy, i jak wiesz jakiego ci grania potrzeba to śmiało polecam. NA pewno lepsze niż 3590 które mnie po prostu skutecznie odrzuciły od dokanałówek :P

Edytowane przez ladygaga
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za nieobecność, ale przez ostatni tydzień nie miałem za bardzo czasu na ogarnięcie sobie słuchawek.

Ale decyzji raczej nie zmienię i zamówię sobie Delty w tym tygodniu, chyba, że ktoś ma jakieś zastrzeżenia/propozycje :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

@@kosq83

Kupiłem Delty z dwa tygodnie temu i jestem zadowolony. Powiem tak, spisują się świetnie - dźwięk jest neutralny taki jak oczekiwałem. Bas jest zbalansowany i miły w słuchaniu tak jak reszta dźwięków. Góra nie jest schowana ;) Są dobre do różnych gatunków muzyki i wygodne jak na dokanałówki. Polecam. 

 
Teraz pytanie do was, czym różnią się te pianki Comply od silikonowych końcówek?
Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Różnią się : komfortem,  tlumieniem oraz tym że się zużywają.  Ogólnie wszyscy sobie chwalą, ale droga impreza.  Z czasem twardnieja i żółknieją, wiadomo dlaczego. Jak masz jakieś życzenia co do komfortu albo tłumienia na tych silikonach, to kupuj, jak nie to nie jest to konieczne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Akurat para jest w komplecie, dlatego się pytałem, ale tak jak myślałem - komfortem i tłumieniem, ale czy lepszym przenoszeniem dźwięk też (teoretycznie powinny polepszać bas)? Poużywam i zobaczę jak mi się spodobają to może kupie gdy się zużyją :v

 

I kolejne pytanie - macie jakiś własny trik na wiązanie słuchawek tak żeby się nie plątały i nie niszczyły? Znam na sposób na "ósemkę" ale zajmuje on trochę dużo czasu w realizowaniu ;x

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

No i jak te Comply, testowałeś? Powinno być lepsze tłumienie i izolacja - co za tym idzie jakieś zmiany w dźwięku - ale jakie to każde słuchawki mają już różne.

 

Nie masz jakiegokolwiek pokrowca z czegoś innego? Bo w komplecie nie ma, tak? Sposobu raczej nie ma, co jedynie nie wrzucać do kieszeni/ przegrody z innymi rzeczami i nie nosić niepotrzebnie jacka włożonego do odtwarzacza - to powinno pomóc zachować je w całości na dłużej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ta testowałem. Po pierwsze lepiej mi się trzymają, niż te silikonowe tipsy. Komfort także lepszy :) Co do wygłuszania i zmiany dźwięku to nie jest w stanie tego powiedzieć, nie zauważyłem różnicy, ale na pewno będę używał tych pianek dopóki się nie zużyją.

 

Nie ma pokrowca - niestety ;x dzieki za rady dostosuje się.

A sposób na wiązanie już znalazłem w google. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...