Skocz do zawartości

upgrade asus n61v zmiana cpu na mocniejszy


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie czy zmiana cpu w w/w lapku z core 2 duo P7450 2,13Ghz na E8135 2,66 Ghz lub P8700  .

Ten sam socket -478 , fsb 1066 ,tylko wyższe core w p7450 1,150v  w e8135 1,163v coś wniesie , zmieniłem dysk na ssd ponieważ stary hdd już ledwo dyszał , lapek dostał kopa a wynik w indeksie wydajności podskoczył do 5,7 i stąd pytanie czy ten procek będzie pasował i coś zmieni w wydajności.

lapek służy do neta , filmy i na wyjazdach pogrywam w CoH2 singiel player .Koszt takiej zmiany razem z kw to około 100 zł.

 

Link to post
Share on other sites

Też mam Asusa ale p52f. Chodził jak muł na win7 64bit. Problemem okazało się zbyt mała ilość pamięci (2Gb).Dorzuciłem cztery i otwiera mi pliki zanim klikne...:)Procesor też wymieniłem z 2Ghz na 2,6 ale tu trudno mi coś powiedzieć o wpływie no ale koszt był nie tak wielki bo ok 100zł.Ponieważ służy tylko do przeglądania internetu,filmy itp. więc w zupełności wystarcza...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam w swoim 4Gb ramu 1066Mhz oba sloty zajęte i jak wspomniałem nowy ssd , hdd musiałem wymienić ponieważ już zaczał dyszeć zmiana dużo dała i tak się zastanawiałem nad zmianą cpu nie są drogie używki (około 100 złz kw) i dlatego spytałem czy te 500 Mhz w różnicy między cpu coś wniesie kiedyś to były pentiumy 2 z 500Mhz hehehe to były czasy.

Dzięki za pomoc może się skusze na wymianę tak dla sportu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jednak wymieniłem cpu w swoim lapku z p7450 (2,13 GHz) na t9600 (2,8 GHz), w fire striku z 2500 na 2900 , indeks wydajności z 5,7 na 6,4 wszystkie wyniki cząstkowe  (podskoczyły) oprócz ssd  7,4.ogólnie poprawiła się wydajność odczuwam to w normalnym użytkowaniu.

Nie wiem jeszcze czy ram z 4 na 8 Gb (nie mogę wygooglować czy jest taka możliwosc w tym modelu) by jeszcze poprawił bardziej wydajność.Temperatury cpu niższe trochę się zdziwiłem , ponieważ myślałem ze powinny wzrosnąć.

Ogólnie mały upgrade zadowolił mnie.

Edytowane przez Han44
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...