Skocz do zawartości

Monitor do 800 zl


Recommended Posts

Witam.

Panowie o to Moj sprzęt.

I5 4670k

Msi z87-g43

8 gb ram

Gtx 970 windforce

Poszukuję monitora do gier RPG ale także FIFA czy symulator lotow i czytania, takiego by wzrok się nie meczyl ponieważ mam z nim nie lada problemy. Monitor tak do 24 cali. Osobiście zainteresował mnie Lg 25um55 ale ciężko znaleźć o nim jakieś opinie uzytkownikow i zastanawia mnie też to czemu ludzie tak szybko się to pozbywają po zakupie. Do moich potrzeb byłby jak znalazł. Proszę o poradę i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Posiadam lg 25um55p jak dla mnie monitor calkiem ok bardzo dobrze sprawuje sie przy ogladaniu filmow. Gram na nim w batma 3i4 guild warsa 2. cs. Total wary. Czolgi. Lol.

Zalety

kolory

Proporcje

Male pixele (bardzo ladny ostry obraz)

 

Minusy

Nieruownosc podsietlenia przy rogach wystepuje "srebrzenie" ale tylko przy czarnych tlach

 

Bardzo fajan opcja dzielenia pulpitu przy podziale ma polowe przegladasz 2 strony internetowe na raz bez zadnych przesuwan na boki.

 

ma opcje czytania ktora sie bardzo szybko wlacza.

 

Na poczatku czlowiek ma wrazenie ze jest za niski ale wszystko kwestja przyzwyczajenia.

 

Teraz nie wyobrazam sobie przesiadki na fullhd.

Link to post
Share on other sites

wczesniej kozystalem z monitora 1650 na 1080 i hd 7770 po przesiadne na ten nie zauwazylem jakiegos drastycznego spadku wydajnosc. Teraz mam r9 280x i batek na ultra z 60 klatek nie schodzi ostatnio skladalem kumplowi kompa i5 7690k i gtc 970 i nawet na titanfalu z 60fps nie zeszlo tak ze mozesz byc spokojny o wydajnosc. jesli nie grasz typowo w fpsy to monitor powinien Ci sie spodobac ja placilem 849zl w mediamark jakies pol roku tamu

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem wszystkie twoje poradniki. Swoją drogą to jesteś na prawdę obeznanym w temacie. Tylko zastanwia mnie jedno. Jeżeli lg ma te same matrycę co dell to po co przepłacać? Ją nie potrzebuje pivota bo po co mnie on do gier. Przy moim stanowisku komputerowym też nie potrzebuje jakieś wielkiej regulacji. Po prostu mnie tutaj najbardziej interesuję sam wyświetlacz a na korzyść wspomnianego już lg działa jego rozdzielczość - szerokości, która sprawi że jednocześnie zobaczę więcej. Co do wspomnianej już tu jakosc. Na czytałem się na konkurencyjnym forum ze ktoś 3 razy wymieniał della zanim trafił na dobrą sztukę. Kurczę w życiu bym nie pomyślał że wybór monitora to nie taka prosta sprawa;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli lg ma te same matrycę co dell to po co przepłacać?

 

eizo i nec też mają matryce od LG i co z tego, skoro pomiędzy ich produktami jest przepaść, panel to w porywach 20% jakości wyświetlacza

 

 

 

Na czytałem się na konkurencyjnym forum ze ktoś 3 razy wymieniał della zanim trafił na dobrą sztukę.

 

zdarza się, nawet w dwa razy droższych sprzętach, głównie za sprawą wadliwych paneli, które produkuje... :>

Link to post
Share on other sites

No dobrze a co z samymi aspektami technicznymi. Głównie chodzi mi o wyświetlacz. Czy ten w lg odbiega jakością odwzorywanych kolorów, ostrościa od tego w dell?

Zawsze możesz zamówić obydwa modele i porównać jeden i drugi w zaciszu domowym a potem odesłać ten, który Ci mniej pasuje ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Posluchalem waszych rad. Kupiłem obydwa. Jakie wnisoki?

Lg 25um65 - monitor moim zdaniem wyprzedzajacy swoją epokę. Dla mnie świetne kolory. Czerń pomimo lekkiego przeswietlebia w lewym rogu jest czarna. Kolory swietne. Ale te proporcje. Gry totalnie tego nie ogarniaja.

Dell u2414h. Przyszedł dziś i dla mnie ten monitor to jest totalne nie porozumienie. Wyprane kolory. Czerń nie istnieje. Nie wiem może to trzeba skalibrowac Ale próbowałem wszystkich predefiniowanych ustawien. Podnosilem kontrast zmieniłem podświetlenie i dla mnie to jest pomyłka co za 900 zł oferuje monitor.

Tak jak napisałem wcześniej 21:9 to nie ten czas.

 

W takim razie może wybiorę coś od lg skoro jego kolory mi pasują. Może macie jakieś propozyje. Do 900 zł ?

Link to post
Share on other sites

Typowa opinia użytkownika, który oczekuje efektu WOW, mogłeś od razu napisać, że szukasz monitora z wodotryskami a nie takiego, który reprodukuje kolory w miarę poprawnie. 

 

Lg 25um65 - monitor moim zdaniem wyprzedzajacy swoją epokę

 

Ja już nie dyskutuje bo to nie ma sensu....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...