Skocz do zawartości

Radeon 4770 czy 4830


Recommended Posts

Z tych dwóch to tylko HD4770. Mniejszy proces technologiczny to mniejszy pobór prądu i mniejsze wydzielanie ciepła, a co za tym idzie lepszy OC, czyli zapewne osiągniesz wydajność zbliżoną, lub wyższą niż HD4850.

Link to post
Share on other sites

Po OC przewyższa 4870 a co dopiero 4850.

Chyba sobie żartujesz ?

Wydajnością w jakiś tam sposób przewyższa HD4850 ( po OC ), ale do HD4870 to mu daaaaleko. Nie zniwelujesz tylko poprzez podkręcenie tej różnicy w przepustowości itp.

 

Tak więc No way

Link to post
Share on other sites

Nie, ja raczej myślę, że dokładnie tą kartę ( HD4870 ) miał na myśli :)

 

W każdym bądź razie takie stwierdzenia o przewyższaniu tej karty przez tego HD4770 włożyć między bajki. W nielicznych wyjątkach, niskich rozdzielczościach ten Radek po OC może się zbliżyć wydajnościowo, ale jak wspomniałem, tylko w rzadkich przypadkach i na pewno nie przegoni HD4870.

Link to post
Share on other sites

Co sadzicie o HD 4770 w crossfire? i jeszcze do tego OC :) oplaca sie laczyc te karty? czy lepiej juz kupic HD 4870?

jak byś czytał dokładnie forum to byś wiedział że użytkownik "Graczu" zakupił właśnie 2x4770 poczekaj do końca tygodnia może napisze jakąś reckę !!

Link to post
Share on other sites

Ja w tym wyborze kierowałbym się rozsądkiem i popatrzył na cenę.

Radeonik 4770 wygląda tutaj bardzo dobrze.

 

mimo to wolalbym jakas nvidie poniewaz ma PhysX i sporo gierek to wykorzystuje,i to dopiero cisza przed burza

Link to post
Share on other sites

No ale physX podnosi wymagania gier i to sporo. Patrz zresztą dzisiejszy artykuł na benchmarku. Przy włączonym phisX nawet w 1280x1024 na 9800GTX+ nie można grać komfortowo, więc w 9800GT będzie jeszcze gorzej, a normalnie (bez phisX) HD4770 jest wydajniejszy niż 9800GT.

Link to post
Share on other sites

No ale physX podnosi wymagania gier i to sporo. Patrz zresztą dzisiejszy artykuł na benchmarku. Przy włączonym phisX nawet w 1280x1024 na 9800GTX+ nie można grać komfortowo, więc w 9800GT będzie jeszcze gorzej, a normalnie (bez phisX) HD4770 jest wydajniejszy niż 9800GT.

nie opieraj sie na jednej grze ;) sprawdz inne testy mirrors edge itp :P inne testy mowia cos innego,wyciagnij srednio i napisz

Link to post
Share on other sites

Wróciłem do testów ME i powiem tyle: gra ma świetną optymalizację pod kątem kart nvidii przez co physX śmiga jak burza, ale physX chwilowo obsługuje zbyt mało gier aby przepłacać za tę technologie. Lepiej zainwestować w HD4770 i cieszyć się lepszą wydajnością w większości gier.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...