Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy jest jeszcze sens pchać się w leciwego Iphone'a 4s? Bliska mi osoba przedłuża umowę, jako że telefon już posiada, mam okazję wybrać sobie w przyzwoitej cenie jedno z licznych urządzeń. Iphone 4s kusi mnie solidnością wykonania, zwyczajnie podoba mi się to jak leży w dłoni, choć nie miałem jeszcze szansy na jego użytkowanie. W tej samej cenie mam jeszcze do wyboru takie smartfony jak:

Xperia Z1 Compact
Xperia M2
Xperia T3
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy Ace4
Samsung Galaxy A3
Nokia Lumia 735
LG G3 s
HTC Desire 620
HTC Desire 510

Zastosowania - smsy, trochę internetu w podróży i fotografowanie. Co byście doradzili? Dodam, że nie interesuje mnie nadmierna ilość wodotrysków, obecnie użytkuję Nokię 5800, której wyświetlacz wylał i czarna plama pokrywa około 1/3 wyświetlacza i jakoś do tej pory dało się z tym żyć ;)

Link to post
Share on other sites

Z tych co tu sa oprócz iphona brałbym pod uwagę Z1 compact, Galaxy S4 i Lumie :)

Ace 4 i A3 odrzuć, HTC też, M2 i T3 też

G3s w sumie tez jest niezly

Co do iphona. Skoro chcesz fotografować to przydałaby się karta pamięci bo ten 4s pewnie będzie miał 8gb wbudowanej pamięci, z czego do użytku będzie mniej, a wejścia na kartę sd nie ma

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Czytam, czytam, oglądam i jak na razie z1 compact wysuwa się na prowadzenie deklasując konkurencję. A jak ma się do niego Iphone 4s? Od razu powiem, że ilość megapixeli w aparacie nie jest dla mnie najistotniejsza, mam świadomość, że w większości przypadków to tylko chwyt marketingowy.

Link to post
Share on other sites

Z tą deklasacją to bym mocno polemizował - Lumia 735 ma podobny jak nie lepszy aparat, ma wsparcie, Z1 Compact już nie, jest szybsza, płynniejsza i ma Ładowanie Bezprzewodowe. Z1 Compact jest już 2 generacje "w plecy" - a pod koniec roku pojawi się pewnie Z4 Compact :) :)

 

Na Twoim miejscu bym się dowiedział czy w sieci w której przedłużasz umowę będą mieć Lumię 640 - jak zależy Ci na zdjęciach - to ma bardzo dobry aparat, lepszy niż Z1 Compact, akumulator o dużej pojemności.

 

Na Androidzie bym jednak wybrał LG G3s - jest nowym modelem, robi przyzwoite zdjęcia i co ważne nadal ma wsparcie i jeszcze trochę je mieć będzie. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki LG G3s wypada lepiej niż Z1 Compact.

Link to post
Share on other sites

Compacty wychodzą co 2 generacje także będzie Z5 compact o ile Sony szybciej nie zamknie działu smartfonów.

Z1 compact dostanie lollipopa i na tym sie prawdopodobnie zakoczy, w G3s tak samo

Na plus compacta Snapdragon 800 i 2gb ramu. Jak ktoś chce smartfona ja dłużej to się przyda

Link to post
Share on other sites

4s - solidny telefon, zdjęcia baaardzo przyzwoite (wg mnie lepsze niż robi Z3, w słabym oświetleniu, w sumie w dobrym też). Od dziś nowy soft iOS 8.3, który go przyspiesza znów. Działa wszystko ładnie, nie zacina się ani nic - niby starszy model, ale dalej wspierany przez Apple.

 

Miałem porównanie Z1 / Z1c / Z2 / Z3 / Z3c do wszystkich iPhone'ów od 3gs'a i powiem Ci, że sam musisz zdecydować co wolisz.

Jeżeli liczy się dla Ciebie prostota użycia, jakość wykonania, wsparcie, bardzo dobra jakość zdjęć i mnóstwo dopracowanych aplikacji to bierz 4s.

Jeżeli natomiast wolisz grzebać w systemie, kombinować, ale kosztem (wg. mnie) aparatu - bierz z1c.

 

Zależności jest mnóstwo, ale sam musisz wyznaczyć sobie priorytety, jakie masz w codziennym użytkowaniu telefonu. :)

 

PS. Wołaj jak coś - może będę mógł doradzić :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...