Skocz do zawartości

Stara NV 8800 Ultra i uszkodzone styki - co z nią zrobić...


Recommended Posts

Witam Was serdecznie!

 

Robiłem małe porządki świąteczne i natrafiłem na moją starą Nvidię 8800 Ultra. Przypomniałem sobie jej "historię" i nie wiem za bardzo co z nią zrobić.

 

W czym rzecz?

 

W tym, że styki zostały kompletnie rozwalone - zostały potraktowane cyną (czy jakimś innym metalem) - karta po włożeniu do kompa nie styka się do końca i tylko BIOS pika raz długo dwa razy krótko.

 

Tak to wygląda:

 

IMG_0001.JPG

 

IMG_0002.JPG

 

 

 

Nie mam kompletnie pojęcia co z nią zrobić. Czy wywalić na złom, czy odsyłać do jakiejś naprawy, czy schować do pudełka i czekać 100 lat aż zyska na wartości ( :P) ? Co Wy byście zrobili?

 

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link to post
Share on other sites

A możesz napisać coś więcej o niej, o jej przeszłości? Od początku jesteś jej właścicielem? Dlaczego była tak potraktowana? Czy zanim styki zostały zniszczone karta działała? Mi to bardziej wygląda na pastę termo-przewodzącą na bazie ciekłego metalu, bo PCB nie dałoby się tak zabrudzić cyną. 

Link to post
Share on other sites

Kupiłem tą kartę z 3 lata temu za coś koło 100zł, żeby mieć jakąś zapasową "na wszelki wypadek". Od początku były z nią problemy - kiedy się ją włożyło, to komputer raz się włączał, a raz nie (BIOS zgłaszał błąd grafiki). Odłożyłem ją i zapomniałem o niej. Gdzieś z rok temu podrzuciłem ją koledze, żeby zobaczył, co z nią jest nie tak. A kolega lutownicą pociachał wszystkie styki i powiedział, że będzie lepiej - a wcale nie jest, jest nawet gorzej, bo od tamtego czasu nie przypominam sobie, żeby udało mi się uruchomić z nią komputer. W tym momencie ma dla mnie bardzo małą wartość, więc tylko tak się pytam ;) .

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to wygląda na to że ktoś pobielił cyną złącze, na dobrą sprawę wątpię aby to stanowiło poważny problem w kontakcie ze stykami, bo sam kiedyś tak robiłem z jedną kartą. Zupełnie co innego zwróciło moją uwagę - ktoś przeszlifował laminat (chyba papierem ściernym) i prawdopodobnie uszkodził przepusty lutownicze które są powyżej - raczej tu bym upatrywał źródła problemu.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

@up

Do tego widać, że sporo styków jest pozwieranych tą cyną (czy co tam jest na tych stykach) Ostatnia oferma się za to zabierała i tyle :/. Gdyby jeszcze nie było problemów z nią przed oddaniem jej koledze to można by spróbować to poprawić ale skoro już od początku zakupu miała problemy z uruchamianiem się to szkoda sobie głowy zawracać. Polecam jedynie wrzucić ją w ramkę i na ścianę jako ozdoba, bo jednak 8800 Ultra to dość rzadki model ;).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...