Skocz do zawartości

Zamiana Radeona 7790 na coś nowszego


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez robertgr1,

Recommended Posts

Witam

 

Planuję zmodernizować trochę swój komputer, obecnie konfiguracja wygląda tak:

 

Płyta: GA-990XA-UD3 (Rev. 3.0)

Ram: Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1600 MHz

Dysk: WD Black 1TB

Procesor: AMD FX-6300

Grafika:Radeon Sapphire 7790 1GB DDR5

Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 600w

 

Planuję wymienić procesor na AMD FX-8350 + Chłodzenie SilentiumPC Spartan Pro

Dokupić dysk SSD Crucial MX100 256 GB

 

No i wymienić grafikę, zastanawiam się nad R9 290 ,ale nie wiem czy ten zasilacz da radę to wszystko udźwignąć ,tak więc pytanie do was ,jaką grafikę polecacie ? Czy może jednak ten zasilacz udźwignie tą konfigurację ? A może jednak coś od Nividi ? Ogólnie na modernizacje kompa mam od 2500 do 3000.

 

Pozdrawiam i Czekam na uwagi.

 

Ps.

Wszelkie komentarze co do reszty podzespołów mile widziane.

Link to post
Share on other sites

Za taką kasę to bym przeszedł na jakiś i5 + do tego gtx-a 970,wystarczyło by jeszcze na jakiś ssd.

Np takie coś:

1-Płyta główna MSI B85-G43 http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

2-Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4590-3-3ghz-lga1150-box-bx80646i54590-640864/

3-Karta graficzna EVGA GeForce GTX 970 http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ftw-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-04g-p4-2978-kr-667984/

Edytowane przez wasyl1976
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm....to dobry z Ciebie samarytanin,zrób jak uważasz ale wydajnościowo gorzej to wypadnie z Fx-em niż było by na intelu.

 

Ok wezmę to jeszcze pod uwagę ,doskonale zdaję sobie sprawę że Intel jest znacznie lepszy od AMD ,dzięki za propozycje, poczekam jeszcze na opinie innych użytkowników :)

Link to post
Share on other sites

Na początek radził bym podkręcić twojego obecnego procka 4.5ghz lub wyżej  przesiadkę na na amd  , 8320,lub  8350 raczej nie ma sensu chyba że dopłata będzie niewielka [ tu bym radził raczej zmianę platformy nawet na używanego 2500k, 2600k   plus płyta do oc lub najtańszy haswell core i5 4460 plus budżetowa płyta   , ja bym wybrał core i5 2500k lub 2600k ]  do tego r9 290 używka z gwarancją

Edytowane przez robertgr1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na początek radził bym podkręcić twojego obecnego procka 4.5ghz lub wyżej  przesiadkę na na amd  , 8320,lub  8350 raczej nie ma sensu chyba że dopłata będzie niewielka [ tu bym radził raczej zmianę platformy nawet na używanego 2500k, 2600k   plus płyta do oc lub najtańszy haswell core i5 4460 plus budżetowa płyta   , ja bym wybrał core i5 2500k lub 2600k ]  do tego r9 290 używka z gwarancją

Przesiadka na AMD 8350 kosztowała by mnie jakieś 800 zł jako iż planowałem kupić nowy procesor ,ale z tego co widzę lepiej może jednak przejść na Intela..., jakieś uwagi na co uważać szukając używanego 2500k lub 2600k ?

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym ,ale żal mi półroczną płytę główną odsprzedawać tylko po to żeby procek zmienić , w dodatku ktoś musi kupować produkty AMD by nie zbankrutowali :)

 

Dla AMD to duży plus jednak sam jako klient sporo stracisz na wydajności łącząc wydajną kartę AMD z CPU od AMD ;)

 

Poniższy artykuł powinien rozwiać twoje wątpliwości :

 

http://pclab.pl/art57717-3.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wszystko zależy jaki masz budżet  800zł że by przesiąść się z fx 6300 na fx 8320 lub fx 8350 to jest stanowczo za dużo tu raczej myślałem o max 250 300zł  poszukaj corei 5 2500k lub 2600k do tego lekkie oc na 4,3ghz   i będziesz miał wydajniej od haswella core i 5 4690 bez k  wzrost wydajności będzie bardzo duży zwłaszcza jak zakupisz kartę od amd  r9 290  która jest sporo tańsza od gtxa 970 [ używka z długą gwarancją z autorskim chłodzeniem  a wydajnościowo  bardzo nie odstaje  ]  . Ewentualnie druga opcja zakup gtxa 970 plus max oc na ile pozwoli procek i płyta [ 4,5 = 4,7ghz   też nie powinno być najgorzej zwłaszcza że sterowniki od nvdia mają niski narzut na procesor a w między czasie mógłbyś zbierać kasę na zmianę platformy ]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla AMD to duży plus jednak sam jako klient sporo stracisz na wydajności łącząc wydajną kartę AMD z CPU od AMD ;)

 

Poniższy artykuł powinien rozwiać twoje wątpliwości :

 

http://pclab.pl/art57717-3.htm

Zdawałem sobie sprawę ,że INTEL jest lepszy ,ale nie wiedziałem że aż tak źle jest z AMD o.O no cóż chyba to mnie przekonało by pożegnać się z procesorami od AMD...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...