Skocz do zawartości

OC i5-4690K


Recommended Posts

Wykręciłem właśnie swojego i5-4690K do 4,6 GHz przy 1,28 V. Temperatury na rdzeniach oscylują w granicy 78-81*C, z pojedynczymi skokami na wyższe temperatury (max 88*C). Zostawić tak czy obniżać napięcie ? Wcześniejsze próby kończyły się BSOD po kilku minutach w CPU:OCCT, więc nie wiem czy coś z napięciem da radę zejść.

 

4,5 GHz robiłem przy 1,25 V (od tylu zacząłem, pewnie zszedłbym niżej). Temperatury średnio 5*C niższe. 

 

Obecne ustawienia w UEFI:

 

CPU: 46 x 100 MHz

Ring: 42 x 100 MHz

VCORE: 1,28 V

VCCIN: 2,0 V

VSA: 1,0 V

VRING: 1,225 V

IOA: 1,1 V

IOD: 1,1 V

 

Zostawić tak jak jest, zejść niżej z napięciem przy 4,6 GHz, czy wrócić na pewne 4,5 GHz i obniżyć maksymalnie napięcie ?

Link to post
Share on other sites

Pojawił się problem. Obniżyłem częstotliwość do 4,5 GHz, odpowiednio napięcie, ale komputer się zawiesza bez żadnych BSOD po kilkunastu minutach w OCCT. Ustawiłem takie samo napięcie na jakim wcześniej procesor przeszedł pomyślnie test i dalej to samo.

 

Jakieś pomysły o co może chodzić ?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem od czego to, wróciłem do ustawień domyślnych i zacząłem kręcenie od nowa krok po kroku tak jak poprzednio. Na razie wszystko wygląda dobrze. Właśnie zakończyłem testowanie 4,5 GHz przy 1,25 V i nie było żadnych problemów.

 

Na noc jeszcze puszczę memtesta żeby wykluczyć problemy z pamięcią.

 

@EDIT

 

Problem chyba wiąże się z taktowaniem Ring. Jak podbiłem do 4,4 GHz to zawieszało komputer po kilku sekundach w OCCT. Powrót do 4,2 GHz i działa stabilnie.

 

Może tak zostać czy podbijać wyżej ? Jakie jest bezpieczne max napięcie dla VRING ?

Edytowane przez sieniu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wykręciłem właśnie swojego i5-4690K do 4,6 GHz przy 1,28 V. Temperatury na rdzeniach oscylują w granicy 78-81*C, z pojedynczymi skokami na wyższe temperatury (max 88*C). Zostawić tak czy obniżać napięcie ? Wcześniejsze próby kończyły się BSOD po kilku minutach w CPU:OCCT, więc nie wiem czy coś z napięciem da radę zejść.

 

4,5 GHz robiłem przy 1,25 V (od tylu zacząłem, pewnie zszedłbym niżej). Temperatury średnio 5*C niższe. 

 

Obecne ustawienia w UEFI:

 

CPU: 46 x 100 MHz

Ring: 42 x 100 MHz

VCORE: 1,28 V

VCCIN: 2,0 V

VSA: 1,0 V

VRING: 1,225 V

IOA: 1,1 V

IOD: 1,1 V

 

Zostawić tak jak jest, zejść niżej z napięciem przy 4,6 GHz, czy wrócić na pewne 4,5 GHz i obniżyć maksymalnie napięcie ?

 

sprobuj ustawic VCCIN na 1,900 V

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...