Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Proszę o rade w doborze routera pod multimedia obecnie mam Dlinka DL-524 od 2003 albo 2006 stary już. Piętro wyżej mój laptop nie widzi sieci wifi albo ogranicza coś ze niemożna się podłączyć albo dostęp jest ograniczony i często tak mam nie wiem czemu.(wkurza to bardzo )
Multimedia dala mi modem i tam idzie kable telefoniczny i od modemu mogę podłączy router za pomocą kabla lan. I tu jest moje pytanie jaki dobry router albo router+modem(jeśli można kabl telefoniczny podłączy i da się ustawiacz bez wzywania multimedi by to oni zrobili ) Cena 100-200zł .Ważne dla mnie by się nie zwieszał i miał dobry dostęp i nie robił mi cyrków na pietrze ze niema neta albo dostęp jest ograniczony i nie da się połączyć do sieci . I łatwy w obsłudze i dobry zasięg wifi.
I czy ktoś morze mi porównać mój obecny router i te nowe polecane przez jaka jest różnica w zasięgu itp .
 

 

Router D-Link DIR-605L/E Cloud Router znalazłem  taki ale się boje ze badzie słaby zasięg bo liczba anten nie daje dobrego zasięgu.  

 

Z góry dziękuje za rade bo jestem zielony. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Masz internet po łączu telefonicznym czy kablówkę?

Bo jak w technologii ADSL to potrzebujesz routera z modemem np. Tp linka 8960/8968.

Gdy masz kablówkę to np. tani tp link 842N powinien wystarczyć. Wszystkie mają mocne antenki 2x5dBi więc z zasięgiem nie powinno być problemów.

Link to post
Share on other sites

Mam po łączu telefonicznym  a co sadzicie o Router TP-LINK TD-W8970 i jaka różnica jest w zasięgu wifi  DL-524 a tymi proponowanymi.

I druga sprawa konfiguracja routera znalazłem link i mam tylko kilka pytań.

Krok 6 logowanie na dane przez dostawce internetu jeśli nie mam nigdzie ID i hasała to jak się mam logować ?  (Jeśli np Dostawca nie będzie chciał mi udostępni ID i hasła do sieci to będę mógł zrobić na LAN Modem + kabel lan +Nowy router ? )

 

http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/konfigurcja-td-w8970-przez-easy-setup-assistant/

Link to post
Share on other sites

D-Link może nie podawać mocy antenek, ale powinny być lepsze w tp linkach.

Login i hasło możesz mieć podane na umowie lub zadzwoń do mm, podadzą bez problemu przecież to nie tajemnica.

8970 ma więcej bajerów, w tym 2 usb czy dual band. Zasięg ma nawet gorszy niż starsze tp linki wg opinii użytkowników. Sam mam 8968 w multimedii i jestem w pełni zadowolony, nie zawiesza się, zasięgiem pokrywa dwu poziomowy dom.

Link to post
Share on other sites

Mi chodzi tylko o zasięg bo mój stary DL max 5 m od urządzania jest wifi bo u mnie teraz jest obecnie 10 siesi wifi w okolicy i się boje ze morze zakłócać bo na pierze mam 4 kreski ale często jest ze nie morze się podłączyć  do wifi albo siec jest ograniczona reset  uradzania dl nic nie daje  a  8968  w ogrodzie jak go masz też łapie wifi  u CB ? i gdzieś w środku domu masz router czy na obrzeżach domu ? 

Link to post
Share on other sites

W skrajnym pokoju. W ogrodzie od strony routera spokojnie jest zasięg.

Jeśli masz zakłócony eter to wtedy taki 8970 ma szanse się sprawdzić, obsługuje mniej zatłoczone pasmo 5GHz.

Jaką masz szybkość neta? Bo podane modele obsługują do 24Mb, zgodnie ze standardem ADSL2+, choć w 8970 można nieoficjalnie odblokować VDSL.

Link to post
Share on other sites

Bierz 8970 jeśli masz zakłóconą okolice, postawisz sobie sieć na 5GHz o ile sprzęt będzie taką obsługiwał, wtedy na pewno nie będzie problemów że nie możesz się połączyć. Zasięg może być troche gorszy od 8968 ale i tak lepszy od d-linka.

U mnie mam tylko jeden router, modem dostałem na usb więc i tak by się nie nadał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przyszedł czas do zakupu routera i bylem w mm i wypytałem i  nie dadzą  u mnie hasła do sieci muszę jechać z ich modemem...

I teraz mam pytanie czy  TP-LINK TD-W8970 za się go podłączyc z modemem za pomocom WAN Czy jakiś inny modem polecicie? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...