Skocz do zawartości

Problem z ram: zainstalowane 8 gb dostępne 3,98 gb.


Recommended Posts

Witam. Mam problem jak w tytule. Od razu mogę dodać, że nie instalowałem sterowników do płyty głównej. Pamięci są z firmy Kingston HyperX Fury. Obydwie po 4 gb. Różnią się kolorem i taktowaniem. 
Niebieska: 1600 mHz
Czerwona: 1866 mHz
Przemieniałem slotami na pamięć i na samej czerwonej na obydwu slotach po włączeniu komp się załącza, ale ekran cały czas jest czarny. Dodam, że niebieska działa na obydwu slotach. Myślałem, że to popsuta kość, ale po wyjęciu jest ciepła. (Problem jest z nową- Czerwoną). Na niebieskiej kości nigdy tak nie było. Czy to problem polegający na różnych taktowaniach? Sprzęt to:
Procesor AMD FX-6300 Black Edition 3,5 ghz
Płyta główna Asus M5A78L- MLX3
Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280x
Proszę o pomoc!  :(

 

Link to post
Share on other sites

Wejdz do biosu na działającej pamięci, ustaw wszystkie ustawienia dotyczące ramu na auto, zapisz i wyłącz komputer.

Zmień na nowe, jeśli dalej nic zresetuj ustawienia biosu zworką.

Sterowniki nic Ci nie dadzą one dopiero działają w systemie :)

Link to post
Share on other sites

zworką na płycie, lub wyciągnij baterie na chwilę

W ostateczności możesz sprawdzić czy masz najnowszy bios płyty, jeśli nie to zaktualizuj.

Jeśli masz aktualny to masz problem, rzadko ale zdarza się że ram nie współpracuje z płytą.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Wyłącz komputer

wyjmij baterię

poczekaj 5-10 s

włóż baterię

włącz komputer z obiema oamięciami 

 

Bateria na twojej płycie znajduje się pomiędzy długimi gniazdami rozszerzeń, będziesz musiał wyciągnąć kartę graficzną która zasłania baterię.

Przy wyciąganiu grafiki, pamiętaj aby odbezpieczyć ją w gnieździe inaczej jej nie wyjmiesz.

Najszybciej jak znajdziesz zworkę resetu biosu w twojej płycie znajduje się na samym dole oznaczona jako CLRTC zworkę masz na 1 i 2 pinie ustaw ją na chwilę na 2 i 3 pin.

Po chwili ponownie ustaw na 1 i 2 pin i włącz komputer.

 

Tu jest książka do twojej płyty http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3+/M5A78L-M_LX3/E8025_M5A78L-M_LX3_Series.pdf

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Jeśli kupiłeś przez allego, jeśli dobrze pamiętam to masz możliwość oddadnia do 10 dni bez podania przyczyny.

Najbezpieczniej to podejść z komputerem do sklepu i powiedzieć aby dołożyli Ci dodatkowe 4 gb ram.

Wtedy to już ich problem aby kość była kompatybilna z twoją płytą.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...