Skocz do zawartości

Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność


Recommended Posts

Witam, ostatnio kupiłem gre Call Of Duty Advanced Warfare i czasami ( nie zawsze ) kiedy gram zdarza sie, ze wyskoczy mi taki błąd Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność i wtedy gra sie wyłącza i mam przez 2 sekundy czarny ekran dodam, ze dzieje się to tylko w tej jednej grze, a mam nową bo od lutego karte graficzną Nvidia GTX 970 Armor i prosze powiedzcie czy to moze być wadliwa karta czy sterowniki czy co ? Dzieje się tak tylko w tej jednej grze. Z góry dzięki za pomoc

 

Mój sprzęt :
Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz
Płyta Główna : MSI Z77A-G41
Pamięć Ram : GoodRam 2x4GB DDR3
Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 970
Zasilacz : FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus
Chłodzenie Procesora : Zalman X10 Preforma
Obudowa : Zalman Z5
Dysk HDD : Seagate 1TB
Dysk SSD : Kingston 240GB V300


PS. Wesołych Świąt ;)

Link to post
Share on other sites

Ja mialem taki problem na karcie AMD problem zniknol po wymianieczasilacza(ktory sie spalil)

 

Pobiez sobie program OCCT odpal power test (ostatnia zakladka) i obserwoj wykresy przy wiekszych znianach automatycznie robi zrzuty ekranu do folderu wiec jesli wystompi drop sterow to zlokslizujesz problem przegladajac foty.

 

Oczywiscie u ciebie co inego moze byc problemem :) ale test nigdy nie zawadzi.

 

Jeszcze sobie przypomnialem jesli nie mialem zainstslowanego gputwenk (program do oc karty) problem wogule sie nie pojawial

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Cze ja korzystam z gtx 560 i mi również parę razy się takie coś zdarzyło (ale już dawno temu). Grafika jest używana ponad 3 lata i jeszcze żyje. Najpierw spróbuj przeinstalować sterownik graficzny, masz najnowszy ?. Co do problemu z zasilaczem wątpię, bo problem dotyczy tylko jednej gry.

Link to post
Share on other sites

100% pewnosci nie mam iz to zasilacz by ale przy crisisie 3 problemu nie bylo przy bf3 byl tak ze u mnie tez tylko jedna gra. mozliwe ze sciagnela sie jakas aktualozacja na windowsa w miedzy czasie. Ale jesli obciazy pudlo testem i sie nic nie stanie to jest pewnosc ze to wina sterow zawezymy krag podejzanych :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam ocz zt 750, zasilacz chyba całkiem niezły, też kilka razy miałem cos takiego. Fakt dawno temu ale było. Ja jak mam jakieś problemy z kompem to bardzo często zaczynam od formata. Szukanie problemów zajmuje dużo więcej czasu niż format. 

Link to post
Share on other sites

Nawet calkiem niezle rzeczy tez maja prawo sie popsuc ( ja mialem zasilacz za 350 i po 3 godzinach pracy zafundowal mi fajerwerki w pokoju)

 

Zakualizujcie

Biosy w mobo i gpu

Aktualizacje do windy

Nowe stery do gpu i chipsetu i nowy program do oc gpu

Przetestujcie kompa tym programem occt

 

Mozecie jeszcze sciagnoc troche taktowanie grafy u mnie to pomagalo wystarczylo niecale 20hz w dol i problem znikal

Link to post
Share on other sites

Ja mialem taki problem na karcie AMD problem zniknol po wymianieczasilacza(ktory sie spalil)

 

Pobiez sobie program OCCT odpal power test (ostatnia zakladka) i obserwoj wykresy przy wiekszych znianach automatycznie robi zrzuty ekranu do folderu wiec jesli wystompi drop sterow to zlokslizujesz problem przegladajac foty.

 

Oczywiscie u ciebie co inego moze byc problemem :) ale test nigdy nie zawadzi.

 

Jeszcze sobie przypomnialem jesli nie mialem zainstslowanego gputwenk (program do oc karty) problem wogule sie nie pojawial

Program chodził godzinkę prawie i nic dziwnego nie widziałem a tak dzieje się tylko w jednej grze, może być to jakaś fabryczna wada grafiki ?

Jaki masz system i czy go aktualizujesz ? Pytam dlatego,że były aktualizacje poprawiające współpracę kart graficznych z systemem (u mnie to wystąpiło i po aktualizacji problem zniknął)...

win 7 home premium i aktualizuje go zawsze gdy jest jakaś aktualizacja

Link to post
Share on other sites

Cze ja korzystam z gtx 560 i mi również parę razy się takie coś zdarzyło (ale już dawno temu). Grafika jest używana ponad 3 lata i jeszcze żyje. Najpierw spróbuj przeinstalować sterownik graficzny, masz najnowszy ?. Co do problemu z zasilaczem wątpię, bo problem dotyczy tylko jednej gry.

Sterowniki są najnowsze do grafiki a miesiąc temu może miej miałem format bo kupiłem dysk ssd i na nowo stawiałem system na nim

Link to post
Share on other sites

Nawet calkiem niezle rzeczy tez maja prawo sie popsuc ( ja mialem zasilacz za 350 i po 3 godzinach pracy zafundowal mi fajerwerki w pokoju)

 

Zakualizujcie

Biosy w mobo i gpu

Aktualizacje do windy

Nowe stery do gpu i chipsetu i nowy program do oc gpu

Przetestujcie kompa tym programem occt

 

Mozecie jeszcze sciagnoc troche taktowanie grafy u mnie to pomagalo wystarczylo niecale 20hz w dol i problem znikal

Taktowanie w MSI Afterburner ? tylko troszke sie boje w nim bawic bo wiem ze jak przedobrze to karta pójdzie z dymem

Link to post
Share on other sites

jak by to byla wada to na 100% przy tescie by sie wysypalo. jak godzibe przemielil to wada jakiegokolwiek podzespolu odpada trzeba szukac w sterach. Jeszcze sprawdz jak zejdziesz troszke z taktowaniem grafy u mnie pomagalo za cholere nie wiem jak ale jednak

Link to post
Share on other sites

jak by to byla wada to na 100% przy tescie by sie wysypalo. jak godzibe przemielil to wada jakiegokolwiek podzespolu odpada trzeba szukac w sterach. Jeszcze sprawdz jak zejdziesz troszke z taktowaniem grafy u mnie pomagalo za cholere nie wiem jak ale jednak

Jeszcze dla pewności potem jak będę miał czas na kilka godzin puszcze OCCT zakładka Power Supply i jak nic nie wyjdzie to jeszcze benchmarka puszcze a potem przeinstaluje stary

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...